Ще се свие ли кожата на корема ми?!

  • 2 478
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Момичета,

родих преди повече от 15 месеца, но кожата на корема ми е все още разтегната.
Някой има ли същия проблем и ако да , има ли изобщо лек или трябва да се примиря и да се опитам да се харесам и така  Crazy

Попрочетох из форума, но като че ли не успях да намеря точно такъв случай  Confused

# 1
  • Мнения: 4 806
аз съм такъв случай - преди 17 мсеца съм раждала.
кожата е отпусната и то доста.
Надявам се, че накто понамаля килограмите, да се поправи.
Още повече се надявам, че ще намеря воля и време за упражнения.
Надявам се, че и ще си върна номера на обувките - поради килограми пораснах с един номер.
Още не съм си уточнила на какво да се надявам по повод бюста - там си е трагедия.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И моята започва вече да се посъбиРва.....но е толкова нацепена, че  Sad

# 3
Не идкам да ви разочаровам, но досега като не се е прибрала, много малко ще се прибере още. Мажете се с кремове за стягане, но ако има доста излишна кожа, която виси само с пластика може да се премахне.

# 4
  • Мнения: 630
Ами зависи. Имам приятелка на която не личи че е раждала. А аз - 5 год. след събитието - съм като хармоника в корема. Но бюста ми е като на ученичка. Ползвала съм какво ли не, но за мен - гена е определящ. Дано успееш да направиш нещо с коремни преси. Мен просто ме мързи.

# 5
  • Мнения: 8 917
Момичета,

родих преди повече от 15 месеца, но кожата на корема ми е все още разтегната.
Някой има ли същия проблем и ако да , има ли изобщо лек или трябва да се примиря и да се опитам да се харесам и така  Crazy

Попрочетох из форума, но като че ли не успях да намеря точно такъв случай  Confused
Коремни преси Peace

# 6
  • Мнения: 2 897
Не се отчайвай,прави много коремни преси,мажи си корема със стягащ крем,примерно има един на Lierac за коремната област...

# 7
Това явно е проблем на почти всички майки,така че 1-вото успокоение е , че не си само ти/е, това не трябва всъщност да е успокоение!/Аз родих преди 4 години и чак сега мога да кажа,че ПОЧТИ съм прибрала корема.Е,има какво още да се желае,но дори да прибереш корема,т.е. да стегнеш самия мускул,тази кожа,която веднъж е разтегната е почти невазможно да се прибере + това 15 месеца е твърде кратък период!!!Но не се отчайвай,аз все пак не съм правила никакви упражнения/срамувам се от този факт! А със сигурност ще си върнеш формата много по-бързо,ако полагаш повечко усилия,та дори и в домашни условия!

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз съм слаба (вече Simple Smile), но имам поотпусната кожа на коремчето. То тия 30 кг. дето ги качих през бременноста ми разказаха играта. Правя коремни преси и мисля, че помага, но трябва постоянство, което при мен липсва Embarassed.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Коремните преси ще стегнат мускулите, но не и кожата над тях.
Прибирането на кожата след раждане може да стане само с пластична операция- това е мнение на дерматолог.
След 2-те ми бременности коремът ми почти се е прибрал, но кожата ми стои някак отпусната и е разтеглива. Не е като на другите места, където не мога да я дърпам и мачкам. На корема ми е като някакво тесто Sick

# 10
  • Мнения: 1 381
ами и аз съм така.
Коремниоте преси не могат да приберат кожата, макар че подобравят нещата. Аз от месец ходя на фитнес и корема ми е по-добре. Купи си продукти за стягане на кожата, и има и специално за корем и се мажи, но всеки ден - даже сутрини вечер най-добре. Аз така правя и има резултати макар и бавни, но трябва търпение. Освен това всичко е и до  типа кожа дали е еластична как се възстановява .

И ако след време няма подобрение и си репила повече да не раждаш си събери пари за една пластика. Аз лично така съм решила. Даже любимия е обещал живот и здраве да ме финансира като му дойде времето.

# 11
  • Мнения: 131
Значи ако имаш тлъстинки - давай с коремните преси, но ако освен тлъстинките имаш и кожа, която виси - само абдоминопластика - нищо друго. Защото кожата има свойството да се разтяга и свива, но ако е много разтеглена, няма да стане. Знам че има жени, които качват много кг през бременността и след като родят и ги свалят, корема и кожата им се прибира и все едно нищо не е било, ама ако ти не си от тях / т.е. си като мен  Sad  пластика е решението.
И за да те разочаровам още повече, ще ти кажа че ако мускулите на корема са ти разтеглени - дори и със всичките упражнения на света няма да се оправиш. Това го знам, понеже съм пробвала всичко и съм се консултирала с доста пластични хирурзи.

Общи условия

Активация на акаунт