Моля ви за някакъв съвет (относно нещо за разхлабване)

  • 11 652
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте майчета.
Имам голям проблем със синът ми. От две седмици насам е много зле с ходенето до тоалетната по голяма нужда, пробвахме какво ли не но не помага.Искахме свещички но нямало за неговата възраст(3 год и 6мес),опитахме със сокове  супички, но няма резултат.Дори клизма правихме но не ми се иска така пък и ефекта не беше голям.Пробвахме и с Дуфалак и с Мезим форте и нищо.
Много моля ако някой знае някакъв лек да ми помогне,детето много го боли коремчето и ме притеснява вече 3 ден не е ходило до тоалетната и днес искам не искам ще трябва пак да правим клизма.

# 1
  • Мнения: 2 006
Имаме същите проблеми, но от месеци.....
Мога да ти кажа какво правя аз Simple Smile
Давам сутрин на гладно едно киви с плодово пюре от сини сливи или круша или кайсия или ябълка или пък някакъв микс-за следобедна закуска овесени ядки или активия с ядки.
Много е важно също да слагаш дечко по едно и също време на гърне!
Не допускай акито да стане твърдо, защото усети ли болка се стиска и се получава омагьосан кръг!
Давай също череши и повечко течности Peace
Желая ти успех Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Много ти благодаря, още от утре започвам с кивито пюрето аз досега ги давах като пресни плодове,сега съм му взела активия и ще давам.
Само със слагането на гърне е проблем,че той от много малък е на голямото и сега не иска да стои там въобще.А ми се струва че вече е доста твърдо защото отдавна се е запекъл.

# 3
  • Мнения: 5 228
Има един чай Блевит Л, който е доста ефикасен. Също така сок от череши.

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Цитат
Ima i drugi prah4eta IMPORAL na nas ni deistvat
Има и други прахчета ИМПОРАЛ на нас ни действат

------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 14:21 от Ellypr

# 5
  • София
  • Мнения: 9 850
Мира,ние също имаме такъв проблем с каката.Кивито и действа чудесно.Но... не си права,че за тази възраст няма свещички.На свещичките Бизакодил пише за над 6 години.Обаче нашият лекар ни каза,че ако детето е много запечено е по-добре половин свещичка,отколкото да си стои запечено.Спокойно може да му сложиш половинка или1/3.Обаче това не трябва да ви става навик.Просто в най-тежките ситуации е по-добре така,отколкото да му стои пълен организма.Не прекалявай!

# 6
  • Мнения: 1 383
Активия вечер и сутрин на гладно, накиснати сушени сливи и водата, в която са били, топла вода с мед, конфитюр от рози...
Дуфалак трябва да се взема дълго време, той не е слабително и не действа веднага.

# 7
  • Мнения: 1 455
Дъщеря ми имаше същия проблем и беше доста зле, но се оправи благодарение на хомоепатката, която препоръча водораслите на Аквасорс. Направихме само един курс с "лесно начало" (4 седмици) и вече над година всичко е ок. Цвети не е имала нито запек, нито болки в корема. Малко скъпо излиза, но си заслужава!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
О момичета благодаря ви на всички,ще пробвам всичко ако трябва,за свещичките и на мен ми казаха ама като се запънаха че са за над 6год и не посмях,а ако стане много напечено и до тях ще опра.
Тези прахчета IMPORAL,не съм ги чувала дали са подходящи за нашите год. newsm78
За Аквасорс не знаех че има начин и с това да се реши проблема,аз така и не намерих дистрибутора тук а искам да ползвам техните продукти.
Засега ще започнем с най леките начини активия ,киви,сливи и др.дано се оправи детенцето че голям тормоз вече.
Лека вечер на всички и пак благодаря  bouquet

# 9
  • Мнения: 210
Запека е проблем които много трудно се решава. Само да допълня нещо което също има ефект понякога - една лъжичка течен парафин. Ако се наложи два три дни подред. Аз лично не съм ползвала клизмата реших че е това не решава проблема. Когато всичко спре да действа, от изброените дотук неща само за тези прахчета не бях чувала /всичко друго е изпрабвано безрезултатно/, аз прибягвам до чай от майчин лист. Не се дава на деца под 10 години но ако се внимава с дозата действа много добре и не се чака /това е важно когато детето не е акало от 10 дни и нищо не помага/.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз бях с такива проблеми до първото раждане. Дъщеря ми от раждането е така. Открили сме какво й действа най-добре и винаги имаме от него в хладилника-царевица, тиква, круша, киви.
 Дори да няма проблеми даваме профилактично, за да не стане по-зле.
Най-добре е детето да свикне да хапва плод половин час преди хранене - действа безотказно - наши приятели така оправиха детенцето си- със шестмесечен курс и детето няма вече такива проблеми.

Свещички не слагам - лекари са ни казали да избягваме по всякакъв начин. Само като много крайна мярка.

 

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Аз си пийвам по малко зехтин в такива случаи. На мен ми действа, но не знам до колко е подходящо за деца. newsm78

# 12
  • Мнения: 8 917
  • сини сливи
  • тиква
  • овесени ядки
  • круша
  • чай Блевит Л
Peace

Общи условия

Активация на акаунт