торта заек

  • 9 476
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Момичета, в събота ще правя детско парти и много ми се иска да направя някаква по-необикновена торта. Струва ми се, че торта заек е по-лесна и затова Ви моля да ми обясните как да я направя. Най-лесно ми е да поръчам готова торта, но така ми се иска да мога аз да измайсторя нещо, въпреки че хич ме няма по тази част  Embarassed Дано не се изложа, но ако не се справя, ще поръчам нещо в последния момент.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
В най-общи линии:
На практика правиш 2 торти. Едната я отделяш за глава. Втората разрязваш така: От двете страни по едно ухо  Laughing (леле че обяснение), така че по средата на блата остава все едно папионката. В някаква голяма тепсия пльосваш главата и отгоре двете уши, а отдолу папионката и ги украсяваш като заек - очи, мустаци и прочее. Това само като техническа помощ, съжалявам, че не мога да нарисувам схема. Видът торта - какъвто си ти харесва. Украсата - според въображението.
Надявам се да съм била полезна, поне малко Simple Smile

# 2
  • Мнения: 153
Ето какво издирих от братските руски форуми:



# 3
# 4
  • Мнения: 293
  chef  chefТова е на една мама от форума ,за което се извинявам ,че я пускам.Аз я направиш същата и дъщеря ми много я хареса.

Блата  го купувам. Разрязвам го на две и го напоявам със  сок от компот. Редя нарязан банан, киви и сметана. Слагам отгоре другата половина на блата и отгоре отново слагам сметана. Сега мисля да го направя с кремчетата на д-р Йоткер. А ''зайчето ''е като втората снимка от идей  на   Олимпиа.

# 5
  • Мнения: 153




Този заек е на Джема,но доколкото си спомням,тя си има форма за него,но пък е много красив!


# 6
  • Мнения: 9 092
хайде да ви извадя и от моите архиви - едната е с шаблон - нарисуван заек и изрязан, другата е от два комплекта кръгли блатове, единия на глава, другия - с два разреза в ляво и дясно и остава папийонката по средата - снимката е много лоша, без нея.




а това е Мики маус на същия принцип

# 7
  • Мнения: 1 455
Ех, страхотни сте   bouquet ! Много благодаря за помощта, мисля, че ще се справя. Днес направих пробни блатове и бяха чудни. Кремът също съм го намислила, остана само глазурата. Та, ако може последен въпрос - дали да намажа тортата само със сметана отгоре или да й направя някаква глазура? Досега не съм правила нищо с глазура и затова не знам какво ще се получи.
Благодаря още веднъж за помощта   bouquet

# 8
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Щом досега не си правила с глазура по добре не рискувай, направи я със сметана както Olimpia е показала.Успех Peace

# 9
  • Мнения: 400
 Ето я и моята торта-заек! Дечицата много я харесаха!

http://www.bgphoto.net/photos/698/o632762229976250000.jpg

# 10
  • Мнения: 22 867
Страшно симпатичен Зайко-байко се е получил! Една такава добродушна физиономийка с очилца! И на мен много ми хареса, нищо, че далеч не съм "дечица"! Embarassed Браво!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт