Майките студентки и правата им.

  • 2 718
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Днеска разбрах, че в доста университети неможе да се прекъсне майка с малко дете, вярно ли е??
Мене ме интересува най-вече за УНСС

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 14:32 от мимка

# 1
  • Мнения: 992
ако си бакалавър мисля че може , не виждам прич1ина да не може аз също съм в унсс и сега записах магистратура даже ми почна и сесиата вечеее

# 2
  • Мнения: 453
Какви са иэобщо правата на майките? Имат ли някякви префереции?

# 3
  • Мнения: 6 892
Имат доколкото знам. Но предполагам, че варират малко в различните университети. Мъргулия да пише, тя знае много по въпроса Peace

# 4
  • Мнения: 268
 В техническия университет се прекъсва. Като разликата е, че при майките-студентки е с четери невзети изпита, а иначе - с по два.
 Правата на майките-студентки при нас е, че ни освобождават от 50% от лекции и семинарни упражнения, но задължително ходим на лабораторните упражнения.
 Курсови работи, проекти и други - също са задължителни
 

# 5
  • Мнения: 5 577
 Grinning Aз прекъсвам сега, т.е. само дипломиране ми остана и един изпит - да не кажат, че съм много изрядна.

Както е казала Ели, това са правата, но само при редовните студенти - има и стипендия по майчинство, която за периода на прекъсване продължават да изплащат.

Може да минеш на индивидуален план, но незнам какво означава това - не съм го използвала никога, не се наложи.

Най- се радвам на целогодишната стипендия.  Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 3 795
Във всеки университет правилникът е различен, така че най-добре отиди в канцеларията и си го поискай.Не може да нямат.Обикновено тези книжки се раздават безплатно в началото на учебната година, но може и сега да им се намира някой и друг екземпляр

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Да иди при ръководителя на учебна дейност за вашата катедра/секретарката/ и попитай по правилник какви са ти правата. Аз не прекъснах, но съм задочно. Имам право на повече невзети изпити, но по скоро се явяват отложени. Питай да ти кажат.

# 8
  • Мнения: 6 892
Във всеки университет правилникът е различен, така че най-добре отиди в канцеларията и си го поискай.Не може да нямат.Обикновено тези книжки се раздават безплатно в началото на учебната година, но може и сега да им се намира някой и друг екземпляр
Което ми напомня как като се записвах в университета към комплекта с документите за попълване имаше и такава книжка с разяснения. Комплектът струваше към 20 лв, а в книжарницата отвън имаше само документи (без книжка) за около 5 лв Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 3 795
Във всеки университет правилникът е различен, така че най-добре отиди в канцеларията и си го поискай.Не може да нямат.Обикновено тези книжки се раздават безплатно в началото на учебната година, но може и сега да им се намира някой и друг екземпляр
Което ми напомня как като се записвах в университета към комплекта с документите за попълване имаше и такава книжка с разяснения. Комплектът струваше към 20 лв, а в книжарницата отвън имаше само документи (без книжка) за около 5 лв Laughing
хехех....и те трябва да изкарат някой лев Wink

# 10
  • Мнения: 5 103
Днеска ще ходя  и ще питам . Като се върна ще пиша.
Проблема ми е , че имам само един невзет от летният семестър и ме е страх да не ме прекъснат заради него. Задочно съм.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 795
Споко, няма да имаш проблем Wink

# 12
  • Мнения: 4 965
По принцип, зависи от университета, но може да прекъсваш.
По мое време, в УНСС искаха бележка от лекар - болнични, че си бременна и после бележка, че си в майчинство.
Сега, в НБУ, нито ми искаха документ, нито нищо - бях завършила семестриално, когато забременях. Говорих по телефона с директора на програмата ми и той прие всичко на честна дума. Родих и след около година от прекъсването започнах да се явявам на държавните, когато имаше дата. Разликата там, обаче, е в по-близкия контакт между студентите и директора - контактът е директно с него, а не с учебен отдел или секретарки.
В рамките на 5 г. във всеки университет ти се запазват студентските права.
В УНСС най-лесно е не да прекъснеш, а да минеш на индивидуален план - говори в учебния отдел и в катедрата ви. Вземи си индивидуален протокол и ще можеш да се уговаряш с преподавателите да те изпитват, когато ти е удобно. Ще те освободят от 50 или 70 % от лекциите и упражненията (не помня процента) и дори някои преподаватели ще се навият, вместо изпит, да пишеш курсови работи. В нашия курс имаше 4 мами и всички завършиха заедно с нас - на индивидуален протокол.
Успех.

# 13
  • Мнения: 6 892
Най- се радвам на целогодишната стипендия.  Blush
А тя колко беше, че не си спомням.

# 14
  • Мнения: 5 577
Най- се радвам на целогодишната стипендия.  Blush
А тя колко беше, че не си спомням.

80 кинта. Чудесно ми влизат в джоба.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт