Как делите задълженията си вкъщи?

  • 5 845
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Споделете какво правите вие и какво ТОЙ !
При мен "женските" задължения са си мой, а мъжките (да се нахрани и да стане без да си вдигне масата, да си полегне, да си изгледа филмчето) са си негови.
Понякога се дразня и макар че понякога помага дори това да е рядко се чудя кой умник е разпределил домашната работа (общо казано) Интересно при вас как е.

# 1
  • Мнения: 803
Нямаме стриктно определени "мъжки" и "женски" задължения.
Кой когато има време мие чинии и чисти, а иначе аз готвя главно. Е, ако той се прибере и вкъщи няма нищо за ядене, той си спретва един омлет или си сглобява нещо друго и е доволен.  Blush

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами за мое огромно съжаление почти всичко си е мое задължение с изключение на боклука - всеки ден го изхвърля когато тръгва за работа Simple Smile Иначе няма да ви казвам какво е да се живее с 2-ма мъже в една къща и едно бебе, което е бъдещ мъж  #Crazy Все едно си имам 3 деца ама какво да правя ......съдба  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 390
Ами за мое огромно съжаление почти всичко си е мое задължение с изключение на боклука - всеки ден го изхвърля ...

Ние с теб да не сме женени за един и същи мъж? Mr. Green Wink

Не ми прави особено впечатление, но ми е приятно, когато свърши нещичко вкъщи за разнообразие, което се случва все по-рядко и по-рядко. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами за мое огромно съжаление почти всичко си е мое задължение с изключение на боклука - всеки ден го изхвърля ...

Ние с теб да не сме женени за един и същи мъж? Mr. Green Wink

Не ми прави особено впечатление, но ми е приятно, когато свърши нещичко вкъщи за разнообразие, което се случва все по-рядко и по-рядко. Grinning



 Joy

А пък ако знаете колко съм добра с отверките, клещите и чука - нямам равна и се гордея много  bowuu

# 5
  • Мнения: 308
помага най-вече с отглеждането на детето, по точно 75% детето го гледа мъжът ми за да успявам да си свърша и аз моята работа. иначе в домакинската работа не го бива

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Неговото задължение е единствено да ходи на работа, всичко друго е мое.Когато не работеше той вършеше всичко Simple Smile

# 7
  • Мнения: 46 508
Аз чистя, той готви.
Банята чистим различно, някой път аз, друг път той.
Простирането е само моя територия, а ставането нощем и сутрин, когато детето плаче- само негова. Вечер, събота и неделя я гледа основно той, ако не сме навън.
Боклука- той.
... гледам да не с оплаквам  Heart Eyes

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами аз чистя, аз готвя и т.н., но когато помоля съпругът ми да свърши нещо той го прави (не така добре, както бих го направила аз, но все пак го прави).Иначе в готвенето (той решава да готви нещо един път в годината Crazy е ненадминат  chef.По-добре се справя и от мен Embarassed Blush.

# 9
  • Мнения: 2 274
       Докато бях на работа, всяка събота почиствахме заедно къщата - той мете, аз бърша прах, той зарежда миалната, аз пералнята и така! Относно готвенето - когато му се прииска или когато малкия го помоли за някой негов специалитет  Laughing! Синчето ,всяка сутрин той го водеше на училище, а после детегледачката го прибираше, защото и двамата работим до късно!
       Откакто лежа за задържане, горкия му се събират очите Crazy! Той прави всичко! Даже и пълнени чушки ми сготви, защото ми се хапваха Joy !!! А бе, безценен ми е той  Hug! Все пак добре че доки от днес ми разреши да ставам и да се помотвам, че незнам мъж ми до кога щеше да издържи на това темпо! Joy

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
Ами аз готвя, масата я слагаме и вдигаме заедно. Аз пълня миялната, той я изпразва. Пере който се сети, слагането в сушилнята е също който мине от там. Той мие тоалетната, аз банята. Чистим заедно, но обикновено аз съм с прахосмукачката, той е с парцала за под. Прах от мебелите бърша аз иначе е катастрофа. Гладенето и прибирането е само мое задължение, все пак искам да имам дрехи и да мога да си ги намирам. Обаче боклука не знам и къде се изхвърля даже. Ремонта на техниката вкъщи той го прави или го организира, аз намирам водопоровдчици, хора, които поправят мебели и прочие - откакто го видях как го прави и пробива със свредло 12 за дюбел 8 и иска като го запълни с гипс да държи - не, благодаря, предпочитам да извикам човек. Това е разпределението, мисля че е справедливо.

# 11
  • Мнения: 4 546
аз основно готвя, чистя банята и приготвям леглото вечер. понякога бърша прах, по-рядко минавам с прахосмукачката. другото-той  Embarassed

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Нямаме "мои" и "твои" задължения. Когато нещо трябва да се направи, някак си безгласно се разбираме кой да го направи. Ако мен ме мързи да сготвя, а на него му се яде нещо готвено- той готви.  cookДа зареди и да пусне перални и миялни се сеща по- често и от мен. Embarassed Заедно слагаме масата, заедно я вдигаме, заедно ходим на пазар. newsm71  Чистим заедно.  Ако нощем малката се размрънка- той става.
 Абе страхотен мъж си имам, щастливка съм голяма. newsm03

# 13
  • Мнения: 742
аз- готвя, слагам-вдигам масата, зареждам миялната, бърша прах и подове, пускам пералня, мия баня/тоалетна, простирам, прибирам пране, гладя/от дъжд на вятър/, разтребвам бъркотията.
той- прахосмукачка, боклук, а ако има муза- всяка от гореизброените дейности /без простиране, откакто ми простря една пералня така, че половината дрехи не можах да позная после/. Муза, уви , не го спохожда често - майка му е от типа "жертвоготовни", дето търчат с парцала, носят чехлите и подават в устата, та в тяхното семейство мъжът е научен да очаква друг да ги върши тия неща.

Детето е основно моя грижа.

Като цяло, се дразня от това, че очаква от мен да съм като майка му. Доста време ми костваше да го приуча да ми помага поне за нещо.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 856
Вкъщи готвя само аз!Вечер той слага и вдига масата.Доскоро миеше чинни,но му писна и купи миялна.През седмицата чистя аз,през почивните дни-двамата.Ако се пържат картофки или тиквички-той.
Децата си ги гледаме двамата когато не е на работа.
Общо взето и двамата смятаме,че както той отива сутрин на работа,така и аз отивам-само че моята работа е вкъщи.Тоест като се прибире от работа си работим двамата вкъщи.
Вкрайна сметка затова сме семейство-за да си поделяме и лесните,и трудните моменти.

Общи условия

Активация на акаунт