Регистър на нуждаещите се деца

  • 2 083
  • 22
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Моля ви  вижте тази тема и нека ако можем да помагаме.

Трудно ще бъде,но с Мери решихме,че не е невъзможно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101822.0

# 1
  • Мнения: 2 353
  Важна тема! Аз си мисля относно помпите, че трябва да се натиска Националната здравна или Министерство на здравеопазването. Това си е генерален проблем и няма защо да жалим институциите. За колко помпи можем да съберем пари? На десетата помпа хората ще мислят, че сме част от градския звуков фон. Ако искате да обмислим някакъв начин за министерството. Можем да организираме подписка. Само с нея няма да минем, но без нея не може.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  Важна тема! Аз си мисля относно помпите, че трябва да се натиска Националната здравна или Министерство на здравеопазването. Това си е генерален проблем и няма защо да жалим институциите. За колко помпи можем да съберем пари? На десетата помпа хората ще мислят, че сме част от градския звуков фон. Ако искате да обмислим някакъв начин за министерството. Можем да организираме подписка. Само с нея няма да минем, но без нея не може.

Евче,според майките там консумативите са по-спешни.

Доколкото знам за да се прави подписка или да се изразява някакъв протест първо трябва да има отказ от съответното ведомство.Демек,първо трябва да се иска и после вече при октаз да се действа по други начини.

аз следя там темата и трябва много внимателно да обмисляме всичко.

# 3
  • Мнения: 2 353
  Роси не ти говоря за протест, спокойно! Не знам как се процедира когато си в правото си, а държавата се прави на ударена, предполагам че се прави и подписка, както направиха "Зачатие". Не са набили никой, просто имаха позиция.
 

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Олелееее,  Cry много тъжна тема.И много болезнена с проблемите които тези родители имат по край отглеждането на дечицата си.  Cry
За жалост аз лично също нямам идея от къде да се започне и в коя институция, аи какво трябва да се търси.А и предполагам , че самите родители са тръсили също.
Уф, май безмислен постинг пускам, но ми стана много кофти  Sad

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  Роси не ти говоря за протест, спокойно! Не знам как се процедира когато си в правото си, а държавата се прави на ударена, предполагам че се прави и подписка, както направиха "Зачатие". Не са набили никой, просто имаха позиция.
 

Ево,ша та мацна с тигана........
какво да направим момичета.....

Дамянти,болезнена е ,но не пречи да пробаме,да започнем от някъде.

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета, темата не е болезнена, напротив- пълна е с надежда. Гледайте положително на нея и с общи усилия може да намерим решение.
А що се отнася до консумативите- те са недостатъчни и някои от родителите трудно намират средства за допълнителните лентички за измерване на кръвната захар. Но и с консумативите нещата стоят като с помпите- ще се помага ежемесечно или ежегодишно на 10-20 деца, а другите? А после? Проблемите на децата със диабет са много глобални и може би е добре наистина да осъществим диалог с държавните институции. Има организации на рдители на деца с Диабет, има и организации на Диабетно болните- ако може да се свържем с тях и с ендокринолозите и да се подкрепим някак да прокараме идеята да минат тези помпи към касата.
Другите случаи са по- индивидуални и за решението им трябва наистина конкретна помощ.
Парадоксално е, че Фондът за лечение на деца в чужбина за миналата година отчита неусвоени средства, а родители на деца нуждаещи се от изследвания и лечение в чужбина не  могат да се доберат до този фонд, не получават отговор на писмата си- ни положителен, ни отрицателен...

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, темата не е болезнена, напротив- пълна е с надежда. Гледайте положително на нея и с общи усилия може да намерим решение.
А що се отнася до консумативите- те са недостатъчни и някои от родителите трудно намират средства за допълнителните лентички за измерване на кръвната захар. Но и с консумативите нещата стоят като с помпите- ще се помага ежемесечно или ежегодишно на 10-20 деца, а другите? А после? Проблемите на децата със диабет са много глобални и може би е добре наистина да осъществим диалог с държавните институции. Има организации на рдители на деца с Диабет, има и организации на Диабетно болните- ако може да се свържем с тях и с ендокринолозите и да се подкрепим някак да прокараме идеята да минат тези помпи към касата.
Другите случаи са по- индивидуални и за решението им трябва наистина конкретна помощ.
Парадоксално е, че Фондът за лечение на деца в чужбина за миналата година отчита неусвоени средства, а родители на деца нуждаещи се от изследвания и лечение в чужбина не  могат да се доберат до този фонд, не получават отговор на писмата си- ни положителен, ни отрицателен...

моля те,напиши едно писмо,което да е съгласасувано като текст с другите орг.за диабетно болни и да го пуснем където трябва.
До фонда също........
или едно такова подписано от всички организации.
 ако не,помоли някоя от майките във другият форум

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ще напиша.

# 9
  • Мнения: 3 743
Сега видях, че и тук има линк към темата Embarassed Вчера  ни изписаха от болницата след почти 10 дневен престой и още не мога да се освестя... Ще говоря с лекарите, които ще поставят помпите, а също и с вносителя им, за да съгласуваме нещата.

# 10
  • Мнения: 144
Момичета, темата не е болезнена, напротив- пълна е с надежда. Гледайте положително на нея и с общи усилия може да намерим решение.
Това изключително много ми хареса.Здравейте момичета, вероятно малко от вас ме познават. Рядко пиша, но постоянно ви чета и се възхищавам от онова което правите. Отдавна обмислям една идея, която звучи доста грандиозно и много наивно може би, но съвсем не невъзможно. Предполагам, че подобна идея е хрумвала и на други. Говоря за създаването на постоянна телефонна и sms-линия за набиране на средства за подпомагане на деца в нужда - на сираци, социално слаби, с тежки заболявания и увреждания, със специфични потребности, а защо не и на способните и надарени деца в неравностойно положение. Линия, която да работи денонощно и целогодишно,и всеки който иска да помгоне да го направи въввсеки един удобен момент, по най-лесния и удобен за него начин. Линия която да разчита на подкрепата на повечето, ако не на всички български мобилни оператори, на медйната подкрепа на някой от националните телевизии и големи печатни издания. Линия която постоянно напомня за себе си - чрез стикери по входовете и пощенските кутии, чрез брошури в някой държавни учреждения - като общината и социални грижи, например, чрез периодична медийна кампания.
Май говоря за създаването на една нова институция, а не само за линия.
Доста грандиозно и наивно звучи ,нали. Моля ви  пощадете ме. Просто изразих надеждата си да има един достъпен и ефективен начин за постоянно набиране на средства за най-ценното в живота - децата.
Съжалявам, че съм само в сферата на идеите и далече от практиката. Напълно съзнавам,колко е трудно, колко усилия и ресурси изисква осъществяването на тази. Надявам се някой да може да я реализира, а все си мисля че хорта които пишат тук имат силата и способността да го направят - доказвали са го многократно чрез делата си.   bouquet
Доста се притеснявах да пусна този пост, но отдавна го мисля и се престраших и си го казах.
Простете за моята емоционалност и благодаря за вниманието.

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами мисля, че не е невъзможно, но трябва да въвлечем доста организации....а защо пък не newsm78 Струва си да се помисли за вербуване на операторите за да не взимат по- голяма част приведената сума за себе си.

# 12
  • Мнения: 3 914
не ни трябват никакви организации
в момента Роси проверява условията за създаване на нова фондация за набиране на средства за лечение и рехабилитация за деца , имаме ли фондация с такива права остават само разрешения от някои министерства а набирателни телефони се откриват най лесно
ние сами ще си бъдем организация

# 13
  • Мнения: 1 073
не ни трябват никакви организации
в момента Роси проверява условията за създаване на нова фондация за набиране на средства за лечение и рехабилитация за деца , имаме ли фондация с такива права остават само разрешения от някои министерства а набирателни телефони се откриват най лесно
ние сами ще си бъдем организация
Извинявам се първо , че се намесвам в темата.
Това е правилно решение, според мен. Проблемът е , че средства се намират много трудно, а за съжаление ЕС и НПО/ чуждестранните/ не отпускат пари за домове. Възхищавам Ви се на ентусиазма/ задачата Ви хич не е лека/ и борбеността. Желая Ви успех Hug

# 14
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Под организации имах предвид следното- за да се навият операторите на благотворителност трябва да имаме як гръб - в смисъл някой който да гарантира за нас. Само реномето на Движението няма да е достатъчно, но дори да е достатъчно операторите трябва също да бъдат въвлечени в тази инициатива, иначе събирането на пари с SMS-и става абсолютно безмислено, ако трябва да минем по редовния ред и да плащаме на оператора половината. Освен това няма е да е лошо да ги освободим и от данък, защото ще стане като с Блъгарската Коледа- пращаш SMS за 1,20, а в във фонда отива само 1 лв.- държавата и без това абдекира от децата в нужда- айде нема нужда да им взима и паричките с ДДС-то. Затова казвам, че за подобно нещо трябва солидна подготовка, а като гледам до сега с каквото сме се захванали е стигнало до някакъв етап поне на изпълнение- защо да не стане и това.

Общи условия

Активация на акаунт