първи ден на градина-голяма драма

  • 1 406
  • 18
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
мами да ви споделя моите терзания.днес теди е за пръв път на градина.като влязохме там и като нададе вой.....толкова се разстроих.а до вчера беше на яслата и си ходеше с удоволствие.дали постъпих правилно че я прехвърлих толкова рано.сега е на 2г и 9 месеца.но реших че е по добре да тръгне от 1 юни .все пак ще има празненство и ще бъде по тържествено.а и градината е пред блока.яслата беше много далеч.водихме я с колата.едно ми е подтиснато и тежко.даже си поплаках.а сега отивам на работа и как ще се концентрирам не знам.дано поне не се напишка че да и се карат още на първия ден.знам че е глупаво да плача знам че ще свикне с времето но като знам колко трудно и беше с адаптацията в яслата .....ох простете че ви занимавам но просто трябваше да го споделя с някой

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ще й мине, просто е очаквала пак да се озове в познатата обстановка на яслата, а е попаднала сред непознати деца и лели. Според мен правилно си постъпила, че си я пуснала днес - тържеството ще я разсее, ще се веселят децата. А и каква ти е гаранцията, че след 3 месеца, няма да е същото положението?! Щом трудно се е адаптирала към яслата, очаквай нещо подобно и в градината. Със сигурност децата по-лесно приемат промените от нас, възрастните.
Не се притеснявай!
В коя градина сте?

# 2
  • Мнения: 14 133
Дано малката сладурана свикне по-бързо с новата обстановка, госпожите и децата!!!!

# 3
  • Мнения: 2 255
УСПЕХ, ЛЕКО И БЪРЗО АДАПТИРАНЕ НА МАЛКАТА ГОСПОЖИЦА
Може би наистина днес покрай тържеството по-добре ще приеме новото място ... дано  thumbsup

# 4
  • Мнения: 412
marianamama, да не те плаша, но обикновено 2-я ден е по-труден от първия  Sad , дано да свикне малката сладуранка  Heart Eyes
А за възрастта не се притеснявай - моето гардже тръгна на 2г 7м направо на детска, защото не успяхме да се вредим за ясла, т.е. не беше безнадеждна каузата, но леко започнаха да ни призовават да "даряваме" още преди да сме прекрачили прага на учебното им заведение и ние  Stop се отказахме...А в 1 група го взеха, защото вече можеше да ходи сам до тоалетна и макар и до сега все още да се връща намусен понякога, защото някой му казал "бебе"  Laughing ходи с желание, сега завършва  Wink 2 група.
Но моята питанка беше друга - защо пускаш детенце точно сега преди лятото - тъкмо ще свикне / ще се примири с промяната и на есен отново  newsm78 Нямате ли начин да изчакате до есента?
Четкай я, че вече е голяма и за това е на детска...дано да свикнете  Simple Smile и двете  Hug

# 5
  • Мнения: 1 311
И на моето детенце днес му е първи ден на градина. До вчера беше на ясла. Е, влязохме без рев, но дотук с добрите неща. Госпожата не благоволи нито да се запознае с нас, нито да си каже името. Не обърна никакво внимание на детето. Не ни поиска телефони, даже не разбра кое му е шкафчето. През цялото време, докато го обличах тя си бъбреше с някаква майка на дете от предучилищната група, които би трябвало вече да са завършили, но то ще ходи още 2 седмици на градина са най-малките.

Много ми е свито сърцето.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
И на моето детенце днес му е първи ден на градина. До вчера беше на ясла. Е, влязохме без рев, но дотук с добрите неща. Госпожата не благоволи нито да се запознае с нас, нито да си каже името. Не обърна никакво внимание на детето. Не ни поиска телефони, даже не разбра кое му е шкафчето. През цялото време, докато го обличах тя си бъбреше с някаква майка на дете от предучилищната група, които би трябвало вече да са завършили, но то ще ходи още 2 седмици на градина са най-малките.

Много ми е свито сърцето.

Ех, как се ядосвам на такива учителки Close. Дано детенцето да е спокойно и утре да  не плаче(щото повечето на плачат първият ден, но после като разберат за какво става въпрос...)

# 7
  • Мнения: 798
Охх, на мен ми предстои това в понеделник и съм толкова притеснена. Ники ми  е много чувствителен и въпреки 4е на ясла ходи с желание, знам 4е ще имаме драми. В градината зад Краставицата ще сме. Напълно те разбирам, ще има да рева и аз на работа... Cry Дано бързо да свикнат мъниците, 4е ни късат сърцата.. Praynig

# 8
  • Varna
  • Мнения: 89
И при нас беше един рев .... Сега се чудя дали да не го взема по обяд. Много ми е притеснено. И моят беше до вчера на ясла и ходеше с удоволствие.Тази сутрин по пътя към градината бъбреше весело как щял да играе, но като влязохме наведе главата и започна да ме дърпа към вратата. Хубавото е че баткото беше в същата градина, и на малкия не му е съвсем непознато. Днес от неговата група е само той ( госпожата ще гледа само него Simple Smile )
Хайде , и аз си излях мъката...

# 9
  • Мнения: 1 311
Дано детенцето да е спокойно и утре да  не плаче(щото повечето на плачат първият ден, но после като разберат за какво става въпрос...)

Градината е в същата сграда като яслата и повечето от децата от яслата са там и се надявам да не плаче и утре. Той така влезе днес - видя децата и отиде да показва на приятелчето си новото си камионче ...

# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
благодаря че ме успокохте малко.значи не само ние сме на градина за пръв път.ние сме в градина райна княгина до 55 блок в слвейков.има ли във форума и други мами чиито деца са в тази градина?бих се радвала да се запознаем и обменим опит.учителката ни беше много любезна и мила.дано и пред децата е такава.добре че сте вие че има на кой да си споделя тревогите щото мъжа ми много много не го взе навътре.

# 11
  • Мнения: 75
имам въпрос4е до Приказливка
за коя детска градина говориш?да не е за ОДЗ 36 в Дружба, моето момченце ще го преместят от понеделник, 4е неговата група са под карантина за варицела, и съм много притеснена, как ще бъде.
много ще съм ти благодарна ако ми кажеш за къде говориш?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 8 925
ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ УЧИТЕЛКИТЕ
Ще извинявате, че го крещя, ама ние от вчера сме в дежурна детска градина. Тръгна на ясла септември 2005, април 2006 отиде в ДГ (близо до вкъщи) и от вчера сме пак в нова ДГ с нови деца и т.н......вчера рева,НО ДНЕС, ЗА ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ МЕСЕЦИ НЕ СЪМ ГО ВИЖДАЛА ДА ВЛИЗА С ТАКОВА ЖЕЛАНИЕ И СУТРИНТА ЗА ПРЪВ ПЪТ НЕ МИ МРЪНКАШЕ, ЧЕ НЕ ЩЕ ДА ХОДИ.....

Та кой каквото ще да ми говори, в учителките е ключът от бараката
Направо ме е яд, че тази ДГ ми е далече, а от ноември (живот и здраве), ще съм вкъщи....

# 13
  • Мнения: 545
днес теди е за пръв път на градина.като влязохме там и като нададе вой.....толкова се разстроих.а до вчера беше на яслата и си ходеше с удоволствие.
.....

Не си блъскай главата с това "Правилно ли постъпих? Не е ли рано? Още няма 3г.?", след като е ходила на детска ясла. Реакцията й най-вероятно е била от различната непозната обстановка, новите госпожи. Аз знам, че не трябва ти да показваш слабост, колкото и да ти е тежко като я гледаш да плаче и не иска да остава. И аз за малко да се разрева, когато синът ми на втория ден се вкопчи в крака ми и ревна "Мамо, спаси ме!" (вечерта се оказа, че бързо му е минало и през деня всичко е било спокойно). На третия ден първо хукна обратно по стълбите да си ходи, после се пъхна в шкафчето и едва го извадих. Но той не е ходил на ясла и може би се е страхувал, че няма се върна за него.

учителката ни беше много любезна и мила.дано и пред децата е такава.
Дано и Теди да я е харесала.

Пиши как е минал първия ден и какво стана днес?

# 14
  • Мнения: 1 311
ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ УЧИТЕЛКИТЕ


Мда, права си.
Синът ми сутринта стана и ми каза "Хайде обличай ме и да ме водиш в голямата група"  Joy

имам въпрос4е до Приказливка
за коя детска градина говориш?да не е за ОДЗ 36 в Дружба, моето момченце ще го преместят от понеделник, 4е неговата група са под карантина за варицела, и съм много притеснена, как ще бъде.
много ще съм ти благодарна ако ми кажеш за къде говориш?


1 ОДЗ, зад градинката на Опълченска и Пиротска.

Общи условия

Активация на акаунт