Егаси му работата-пълно отчаяние

  • 580
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Пак съм аз момичета.Повечето са запознати с моя проблем,с "несучещото бебе".Тези,които искат да се запознаят с проблема,давам линк,към последната ми тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102374.0.
Така,искам да кажа за сегашното положение.Оказа се че изключихме всички възможни варианти,а те са:
-Стачка(мнооого стачки сме имали,но това е далеч по различно)
-Засищане ,вспоследствие от захранването(Не е това,той цокаше единствено сутрин и вечер-и тази сутрин в 7:30 се събуди и просто не пожела да яде пак.Цяла нощ е минала/не може да не е гладен NaughtyПолудях.Мъжа ми също.Репликите му бяха"Колкото е хубав,толкова е глупав".И ебаси,наистина ли ми е толкова глупаво дететео,че не разбира след 6 месечно цокане че тези гърди са за наяждане... Rolling Eyes.)
-Препълване на гърдите-силни струи(цедях се-не е и това)
-Празни гърди(увеличих кърмата-вече пак почнаха ад ми се мокрят дрехите)
-Заради менструацията-отмина си....
И след всичко това,което допускахме аз и вие се оказа най гадното:
Отбива се!Не .,не -но просто вече съм абсолютно сигурна.Детето се отбива Sad Sad Sad Sad Sad.Толкова много исках да съм от тези от вас,които кърмят поне до годинка,а ще се окаже че ще ме запомните като отбилото се бебе:(Защо винаги препиятствията съпровождат,хората ,които са нахъсани най -много и дават всичко за да преследват желанията си. Sad.

Единствената надежда в случая е да ми кажете:.Наистина какво да правя-отчаяна съм.Силите ми се изчерпват-да го приспивам по 6 пъти на ден,с цел да цока.Ами той все по-малко ще има желание за сън????
Исках да се цедя-и да давам от шише-ама той като ми отказа гърдата-в същото време ми отказа и шишето.

Какво да правя? Cry Cry Cry

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Първо, не псувай, не си в Сърбия, а и детето ти не заслужава !

И второ не се притеснявай чак толкова, много от майките прекратяват кърменето по различни причини точно в периода, в който сте вие. Детето вече яде и други неща и няма да е толкова трудно за тебе. Винаги съм изхождала от позицията, че бебето само най-добре знае какво му трябва (инстинкт, природа ) и никога за нищо не съм насилвала дъщеря ми.

# 2
  • Мнения: 422
Да не би да си вкарала нова храна в твоето меню?Може това да е причината или просто да му харесва повече храната,с която сте захранили newsm78.Незная какво му даваш но пробвай ако е пюре или каша ..слагай по малко кърма вътре.И се опитвай да му даваш дори и през 15мин (гърда,шише ..чаша всичко пробвай).
Мамите с по-голям опит да се включват!Дано съм ти помогнала.Успех!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
isaikova, да, детето може да се отбие и на 6м, при положение, че от известно време го кърмиш само сутрин и вечер. Начин да си върнеш позициите на кърмачка Laughing, е да спреш захранването(няма да умре от глад, уверявам те Wink) и да предлагаш често през деня гърда - без шишета и др. подобни(ако не иска да суче - лъжичка), кърмене в полусънно състояние и т.н - както при стачката. После постепенно ще върнеш твърдите храни, като, ако искаш да запазиш кърменето, не заместваш кърмения.
Успех Grinning!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо не заведеш бебето при педиатъра, да му види ушичките и за признаци за зъбки?
А твърди храни поема ли и в какво количество? Иначе как се чувства - спокоен ли е или е мрънклив и нещастен?
Какво мислиш за варианта да не го насилваш да суче, но да му осигуриш много контакт кожа до кожа и на всяко хранене да го слагаш в скута ти, като си разсъблечена и може да засуче, ако пожелае?

# 5
  • Мнения: 664
Аз вече ти бях писала - според мен единственото, което би проработило е да го оставиш само на кърма, едно бебе  няма да се остави да умре от глад, когато го подгони глада, ще засуче. Оставяла съм дъщеря ми дори когато беше почти на годинка само на кърма, нищо й няма. Но на вашата възраст твърдата храна обикновено е един път на ден и не замества кърмене, ако не се цели ранно отбиване на детето, разбира се. И да предлагаш нощем, дори да ти се спи и да си против нощното кърмене, бебета обикновено нощем не стачкуват и сучат по-добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Едно върпосче - ползвате ли биберон-залъгалка?

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Здравей,

прочетох твойте перипетии и искам само да те окуража, като ти кажа че и с моята кукла имахме големи проблеми с кърменето. И аз мислех че иска да се отбива... То не бяха стачки, то не чеше чудо.. Не искаше да суче, отслабна и т.н. да не те занимавам с мойте неволи. Борбата продължи повече от 3 месеца. През цялото време, докато се лутах отчаяно насам-натам какво да правя не спрях да опитвам с кърменето. И се справихме, Ралица просто спря да се дърпа и започна да суче с желание. Така че ако имаш още нерви, опитай, пък ако не - здраве да е.

Поздрав  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Да почна подред.
Инадот-знам че много майки прекратяват кърменето,но не сикам да съм една от тях.Просто ми се вижда тъпо да му давам ам при положение че имам кърма.
Ира-слагам кърма,не променя нещата.А като предлагам гърдата-просто започва да я бута или се извърта.
Ива,не го кърмя сутрин и вечер-само тогава яде в не дотам сънно състояние.Кърмя го  по 6 пъти
на ден,използвайки моментите когато заспива..
Хедра-права си.От известно време докато заспива на гърдата си дърпа ухото.От страх да не е
инфекция,званнах на лекарката,тя отсече-"зъби".Пр следващия въпрос"защо едно и също
ухо",отговора беше"избират си едно и така".,По-раздразнителен е определено от преди.Насън
понякога проплаква,но заспива моментално при малко погалване или биберон.
Твърда храна поема веднъж на ден,максимум 100мл.Макс.Един час след кърмене.
Аниа-какво ти говори че се буди 8 часа след сучене,и не иска да цока.Признаци-все едно не е
гладен.Току що го приспах след 4 часа престой-хапна от едната и се събуди-та малко яде.Признаци
на глад-никакви.
Ками-3 месеца са много.Но съм готова,проблема е че ако спре да спи-ще спре и да яде.
Биберон-ползване-само при заспиване.Нощем-не.

# 9
  • Мнения: 1 586
Исайкова, махай биберона.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Моят син беше същата картинка - не плачеше от глад, можеше да изкара часове наред без да яде. При положение, че имате подобен проблем, предлагам да спреш да му даваш залъгалката - така ще стимулираш и сукането, понеже донякъде биберонът задоволява рефлекса му (при нас определено това беше разковничето - можеше да изкара цял ден само със залъгалка. За това,че яде главно на сън ме се притеснявай - скоро няма да спре да спи (имам предвид много по-малко) Grinning.
За дърпането на ушенцето - не е задължително да има проблем, но настоявай да го прегледат.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
И аз като Ива мисля, че можеш да пробваш само на кърма да го оставиш за седмица-две. Така ще се увеличи сукането Simple Smile
И без биберони.

Общи условия

Активация на акаунт