На язовир, не с едно, а с две бебета и то на палатка?

  • 2 330
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Мили мами, не намерих с търсачката друга тема за язовирите и палатките и луди мами, като мен, които са съгласни да ходят по г..за на мъжовете си и да се хвърлят в такова пътуване.
Както е видно, баткото е на 2 години, а малката е на 10 месеца. Имаме хубава палатка, шатра, кошара и т.н. Но се питам какво ли ще бъде? Дали не рискувам много да тръгна с децата.
Също така се чудя какво ще нося за баткото за ядене. Малката е на пюрета и кърма, но баткото - какво? Нямаме хладилна чанта.
Ще ходим на язовир Пясъчник. Има населено място на 5 км. и мъж ми ще ходи да пазарува, но освен филии и кисело мляко не се сещам какво друго да пазаруваме.
Споделете опит моля ви, че сън нямам  Thinking

# 1
  • Мнения: 636
Опит не мога да споделя, защото нямам такъв, но те поздравявам за смелостта. Не знам дали си се сетила, но ако захладнее, на бебока няма ли да му е студеничко? За храната мисля, че няма да е проблем, след като има селище наблизо. Оттам могат на няколко пъти да се купят зеленчуци и други продукти, а ако имаш газов котлон - ще сготвиш нещо, може веднъж скара да направите, после рибка да опечете и т.н.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Че момчето си е голямо - не се ли храни със същата храна като вас ...  newsm78

# 3
Става с малки деца на палатка ама точно яз. Пясъчник може да е добър за риболов но не и за почивка на палатка.
Природата е гадна , няма достатъчно сянка , зависи какво е нивото на водата , но и брега е гаден . Зависи от коя страна на язовира искате да бъдете , но едната е трудно достъпна и не е препоръчителна за хора с малки деца , ако се наложи бързо да се отиде до по-голямо населено място.
Ако искате да се насладите на почивка препоръчвам Родопските язовири


# 4
  • Мнения: 955
За голямото бебе имам други страхове, че ще иска да ходи непрестанно по въдиците на рибарите и с това ще си навлече гнева, както на таткото, така и на другите рибари. Иначе за храната той е безпроблемен.
На Дуспат и Батак сме ходили, но там е студено за деца. Нощем си е направо студ, освен това, там много вали.
И решихме, че Пясъчник е подходящ именно защото е топло  newsm78

# 5
  • Мнения: 603
Най-вероятно ще се справите с храната. Един гозов котлон и всекидневно пазаруване ще реши проблема. Моя обича най-много супи. А те стават лесно. Печената рибка сигурно също ще му хареса. Инъче за готови храни много си падаме по топено сирене /което е като саламчета/, пастет и кренвирши с топено сирене /въпреки, че тати е против пастета и кренвиршите/
Поради липса на хладилник, може да се запасите с консерви /само да не са рибни, че да не се засегнат рибарите Laughing/

Мисля, че най трудното ще е да опазиш големия от водата. За целта можа да вземете едно-две надуваеми басейнчета. За да играе там и да не иска в язовира. А и ще може да ги пълните с друга вода, която бързо се топли на слънцето.

Може да му вземете и детска въдичка. Със сигурност и той ще иска да лови риба като тати. В краен случай и пръчка с корда ще свърши работа Laughing

Абе изморителна ще си е почивката Mr. Green За колко време отивате? 

# 6
  • София
  • Мнения: 6 773
Наши приятели преди 2-3год.дойдоха на Доспат с 10 месечно бебе.Нямаше никакви проблеми.Обаче трабва да има чиста питейна вода наблизо за да му пълните басейнче или леген за да се къпе.Задължително ви трябва газов котлон,хладилната чанта е за препоръчване,аптечка с лекарства и мазила против насекоми,слънчезащитен крем ,дебели дрехи и останалото бебешко снаряжение  Laughing НЕ я къпи в язовира!
Вие си вземете консерви,лютеница,мин.вода,малко месо щом нямате хл.чанта за да не ви се развали,бири и безалкохолни,сирене,кашкавал,масло,плодове и зеленчуци,оцет,олио,сол,захар,кафе,прибори за хранене,столчета,маса,тоал.хартия,чадър/шатрата си е отделно/ ,петромаксова лампа+ фенер и още каквото се сетите.Абе в общи линии за една палатка трябва да помъкнете половината къща Mr. Green Но съм сигурна,че ще ви хареса!  Wink

# 7
  • Мнения: 955
Продължаваме да купуваме снаряжение,  Sick вчера купихме и хладилник, котлон разбира се имаме. Басейнче ще купим обезателно, благодаря ви на всички за съветите.
Ще ходим с бус-а и като гледам наистина цялата къща ще трябва да помъкнем  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт