Сачи на тефлонов тиган?

  • 680
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Та значи, имам си един тефлонов тиган тип скара /на раета, демек/. И се чуда дали мога да приготвя сачи на него newsm78. Сачи съм яла веднъж и не съм много сигурна какво представлява Confused /но беше вкусно/. Дали, ако запържа в тигана с мъъничко олио при висока Т пилешко, гъбки, лук, чушка, тиквичка и др. подобни, ще се получи нещо? Или има някаква тънкост? Някой прави ли нещо подобно? Какво още мога да прибавя и в каква последователност?
Предварително благодаря Grinning

# 1
  • Мнения: 1 708
Сач е самия съд в който се правят вкусотийките.(аз като прочетох заглавието си помислих са кренвришите Сачи Joy JoyМожеш да правиш каквото искаш на него.
Ето тук има една темичка. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92854.20

# 2
  • Мнения: 1 655
Ще стане на тигана, но не слагай мазнина, най-много може да омазниш дъното с парче масло. Когато се приготвят вкуснотийки в сач, продуктите се пекат на него като на плоча, не се пържи нищо.
Ето примерно какво можеш да направиш.
Омазняваш с масло тигана, загряваш го. Мяташ първо мръвката - начукани пилешки или свински пържолки. След като се изпекат от едната страна и ги обърнеш, мяташ и нарязания зеленчук - гъбки, моркови, тиквичка на кубчета, лук нарязан на едро.

# 3
  • Мнения: 27 524
Абе става, ама не е същото  Confused

# 4
  • Мнения: 231
И аз в началото си помислих, че става дума за кренвирши. Laughing
По темата - преди време, когато работих в заведение, нещата правени на сач, първо са правеха в тиган и след това ги пресипваха в загрятия сач и май ги доопичаха така да се каже, така че мисля, че няма да има кой знае каква разлика. Готвачката си беше патила от "гръмнал" сач и предпочиташе този начин на приготвяне. Party
Ооох, както съм гладна... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт