давате ли зрънчо?

  • 2 388
  • 38
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
гледам другите майки и се чудя как моге да го дават този зрънчо.на мен ми е толкова отвратителен та незнам как ще го дам на детето.вие давате ли зрънчо или нещо друго,а и от кога.иска ми се нещо да и да да се занимава newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
 Naughty
 
Не, нямам и намерение да давам. Ти също, никой не те задължава  Wink

# 2
  • Мнения: 8 917
гледам другите майки и се чудя как моге да го дават този зрънчо.на мен ми е толкова отвратителен та незнам как ще го дам на детето.вие давате ли зрънчо или нещо друго,а и от кога.иска ми се нещо да и да да се занимава newsm78
От 1-2 месеца - да Peace И защо да е гаден - на мен пък, а и на Гери страшно й харесва, но досега я спирах защото е все пак пържен Peace

# 3
  • Мнения: 5 577
 Blush Давам.

Може да си вземеш ябълка, нарязана на малки тънки ивички, за  по-здравословно

# 4
  • Мнения: 1 568
Не, доколкото е възможно естествено, защото на площадката редовно има по два пакета отворени - я Зайо Байо, я Лъки Бой  Close За мен са хипер отвратителни, но няма как да накарам майките около мен да не я черпят, а и не мога да я спра да си проси.
Има други видове "зрънчовци", които предпочитам и само такива купувам от диетичните магазини - Царевин, Трохо, оризови пуканки ...
Те не са мазни, нямат сол, а даже са и полезни!

# 5
 Naughty по добре не давай зайо байо на нас и доктора не ни дава пък и сте малки още   ooooh!

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 23:17 от Vivi

# 6
  • Мнения: 1 014
Аз също не съм давала до сега Зрънчо, но съм давала Трохо от магазините за здравословни храни. В обикновените зрънчовци има оцветители, сол, докато в Трохото липсват такива "полезности". Давам го, като по-малкото зло, само кагато някоя мама или баба предложи на моето дете Зрънчо.
По принцип съм против похапването между основните хранения - така сами полагаме основите на неправилното хранене на децата. Също считам за много неправилно, когато бебето скучае в кошарата и мрънка, търсейки внимание от майката, да му се предлага зрънчо, за да се успокои. Ефекта е същия.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Давала съм, но се отказах, че много се цапа. Давам сега солети, Балзакони, бисквитка - обикновена или Закуска. Но пък дъщеря ми не е голям фен на тези неща и да й се събират 3-4бр. от изброените на ден.

# 8
  • Мнения: 292
И аз не давам и не смятам да давам. Мисля че няма нищо полезно в него, а точно обратното.
За занимавка и гризкане можеш да даваш нарязани на ситно плодове и кашкавал, но по-късно. Все още мисля че сте малки  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 9 826
Възможоно най-рядко давам.Моята зъболекарка ми обясни,чи Зрънчото е убиец номер едно на детските зъби,защото много лесно полепва по тях.

# 10
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Има оцветители и предполагам някакъв пълнеж (може да се получи алергична реакция), така че изчакай колкото можеш с тази благинка. Годинка и половина ми се вижда разумно (аз започнах тогава да давам на Тити просто защото гледаше от други деца), въпреки че съм много против всякакви снаксове, чипс, оцветини напитки и т.н.
Диетичните са добър вариант, трябва да видя какво има в магазина до нас.

# 11
  • Мнения: 27 524
Сам по себе си Зрънчото като съставки е полезен - ориз, царевица, супер, но проблемът е, че всички тези неща са ПЪРЖЕНИ  Sad, а всичко пържено е страшно вредно, каквото и да било. Особено за малки деца.

# 12
  • Мнения: 3 042
Давам Зрънчо. Давам го откакто малкият стана на 1г и 4-5м.

Има други видове "зрънчовци", които предпочитам и само такива купувам от диетичните магазини - Царевин, Трохо, оризови пуканки ...
Те не са мазни, нямат сол, а даже са и полезни!

  bouquet
До сега не знаех за тези, но ще потърся и дано да намеря, за да ги пробваме. Peace

# 13
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Давам, но при всички положения за първи път й дадох доста, след като навърши годинка. И то защото и останалите деца похапват, а моето иска. При удобен случай, скривам пакета.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давам, да, защото навън около нас всички деца това консумират, няма как да не му дам

Общи условия

Активация на акаунт