Как се стерилизира домашно пюре?

  • 499
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте!
Наскоро ни престои пътуване, а бебето не яде готовите зеленчукови (и месни) пюрета. Как да стерилизирам домашното пюре, така че да изтрае 1-2 дни, без да стои ва камера.  newsm78
Мерси предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 507
Аз приготвям пюрета за моя син със сезонни плодове и зеленчуци за да му ги давам след като стане поне на 6 месеца. Слагам ги в бурканчета и ги стерилизирам около 5 мин във вряща вода, обръщам ги надоло с капачките докато изстинат, както се правят консерви за зимата. Незнам дали е правилно, но със сигурност ще са по-хубави и полезни от готовите, който са по магазините.

# 2
  • Мнения: 619
А може ли в бурканчетата на Хипп? Капачките им май не са на винт.... newsm78

# 3
  • Мнения: 1 014
Бурканчетата на HIPP не стават. Аз също миналата година правих пюрета за бебо от плодове и зеленчуци. Слагах добре узрели плодове, някои от тях белех (сини сливи, праскови, кайсии), без вода и без захар. Стерилизирах, както компотите. Правих и от домати - белени и без семките, пак без сол.
Това обаче не е като сготвена манджа, все пак...

# 4
  • Мнения: 5 026

Аз приготвям пюрета за моя син със сезонни плодове и зеленчуци за да му ги давам след като стане поне на 6 месеца. Слагам ги в бурканчета и ги стерилизирам около 5 мин във вряща вода, обръщам ги надоло с капачките докато изстинат, както се правят консерви за зимата. Незнам дали е правилно, но със сигурност ще са по-хубави и полезни от готовите, който са по магазините.


 Интересува ме предварителната обработка на плодовете, варят ли се преди стерилизацията и т.н.  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 014
Аз не съм ги варила плодовете предварително. Просто напълвам добре бурканчето (натъпквам го), защото иначе след като се стерилизират се слягат и остава много празно място.
Но, например зеленият фасул първо трябва да се бланшира.

# 6
  • Мнения: 619
И колко време траят така?

# 7
  • Мнения: 619
А ще кажете ли дали и бурканчето трябва да се извари и как?
И колко време трае така приготвеното пюре, без да е в хладилник?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт