Канадски мами - 4

  • 12 725
  • 284
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 449
Здравейте момичета !
Влизам набързо да ви видя как сте.

Честит празник на всички деца с канадски мами в този форум. Да са ви живи и здрави и много радост да ви носят.

Гери, честита дъщеричка. Да е жива и здрава малката Ивона. Нека бъде радостта и гордостта на живота ви.   bouquet

Кроко1, къде се изгуби? Надявам се скоро да влезеш с хубави новини и да разкажеш как е минало раждането в Women`s College Hospital.

Каролина, уплаши се Ти от Софията, но как иначе ще си видиш любимата племенница. Но при мама си е най- добре. Как ги издържаш тези горещини в БГ? 

Племенницата ми се излекува и вече ходи отново на градина, но за съжаление няма да я видя, защото сега и татко й е болен от варицела и за мен ще е много опасно да ходя при тях, а няма къде другаде да отседна в София освен на хотел. Жалко наистина, защото и с много приятели от София няма да мога да се видя.
Иначе жегите въобще не ми пречат. Много си ми е добре.

Каролина,кой ти е на теб родния град с епидемия от варицела???
Вие кога ще се прибирате тук?...или се отказахте?

От Севлиево съм. А твоя Ерик в кой град е?
Прибирам се на 13 юни само заради мъжа ми. Иначе хич не ми се връща в Канада. Тук се чувствам по-жива и щастлива.

Поздрави на всички от БГ.  Hug

# 2
  • Мнения: 369
Здравейте и от мен!
 
 Да ви се оплача, мойта бубка е със запушен нос и много страда  Tired. Слагам й капки, обаче нали е мъничко още и не знае да се издуха, та единствено с рев успява да се освободи от сополките. Одеве 1 час рева и сега заспа уморена от процедурата  Tired
 Мамо Маша, как върви захранването? И аз забелязах, че наште деца са набори. Само една седмица им е разликата.
 Гери, кажи как я карате в къщи? Баба развълнувана ли е от внучката? Помага ли ?
 Наде, какво става с теб? В случай, че не си намерила още пердета, ние наште ги бяхме купили от Honest Edd, намира се на Bathurst. Бяха доста плътни и за 80 долара преди данъците, аз и затова си замълчах преди това, защото ми се струваха, че хич не са евтини (особено пък и от този магазин), но предишният апартамент беше със южно изложение и без тях загивахме.
 

# 3
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево, празнично детско утро Ви желаем, Момичета!

Честит Празник на всички дечица! Да са ни живи и здрави да ни радват, защото те са смисъла на живота ни!


Дивианка, благодарим за новата темичка. Твоето зорко око не изпуска нищо. Да не кажеш че е администраторско задължение, не е! Ние си знаем, че сме Ти слабост. Канадата е в хубавите Ти спомени! Как Ти е хубавата лазарка, Ти от Цветница май не си писала при нас? Велинката лудее ли? Hug

Гери, много хубав постинг. Явно добре Ти понася майчинството и няма прослувутите "baby blues". Да я нацункаш малката послушка. И все така да Ти е спокойна и да папка. Как е кърменето? Hug

Кивито, и мен ми е чудно какви ваксини трябва да правиш на Кимито на 15мес? VZ е варицела, както Ryan's Mam ти е казала, прощавай за съкращението. Как са новите придобивки, паснаха ли на останалата част от апартамента? А Кимито харесва ли новите играчки? Hug

Ryan's Mam , и аз бих те посъветвала да пробваш в своята банка, в която ти е сметката. Дават добри packages/ home& auto insurance/. Как е русокосият чаровник, разхождате ли се? Решихте ли къде ще бъде ваканцията таз година? Hug

Нийче, какви са тез бури по Waterloo? Тортата е станала разкошна, след като детски ръчици са помагали. Рожденника доволен ли беше? Приятни моменти на съботният купон.Hug

...Прибирам се ...само заради мъжа ми. Иначе хич не ми се връща в Канада. Тук се чувствам по-жива и щастлива....
Каролинка, я по ведро! Имаш още две седмици и ги използвай ползотворно. Наслаждавай се на БГ живот. И приеми че връщането Ти в Канада е само временно и е жест към нероденото още бебче. Поздрави на Родината! Hug

...мойта бубка е със запушен нос и много страда ...Слагам й капки, обаче нали е мъничко още и не знае да се издуха, та единствено с рев успява да се освободи от сополките....
Писанката, а Ти защо не помогнеш на Иветка с малко завита на ролце мекичка хартия, а я чакаш сама да ги издуха? Бързо оздравяване на буболечето! Hug

Хей, Монтреалки, къде сте? При вас започна лятото и Вие ни зарезахте. Hug

Кроко, очакваме хубава вест и от теб, мила! Hug

Лек и хубав, слънчев и усмихнат ден Ви желаем с Даничка!

# 4
  • Мнения: 210
Явно имун-те картони са различни на нашият на 12 м-ца се слагат
MMR и  Men C conjugate.а на 15 м-ца Pneumo conjugate и  Varicella/поне това пише на картона/

# 5
  • Мнения: 1 283
Честит празник, дечица!Да сте живи и здрави,весели и щастливи!

Мами,весел празник и на вас!


Калида,какво ти лято...удавихме се от дъжд! ooooh! Вчера такъв порой се изсипа,точно преди да отида за малката,а бях сама без кола! Crazy Добре,че ДидКа-БонбОнитКа беше насреща да ми вземат Холичката и да ми я докарат у дома,иначе не знам какво щях да правя! Rolling Eyes
Дид,

Писанка,ако имаш кърма капни малко в нослето или физиологичен р-р!Дано се оправите бързо! Heart Eyes

Каролина,недей така,де! Naughty Така ти се струва,защото си там само на гости и си обгрижена от всякъде.Едвали ще си мислиш ,че там е рай,ако живееш и работиш за постоянно и се сблъскваш с ежедневните проблеми! ooooh! Мъжът ти какво мисли?Ако и той иска да се прибира и там се чувства по-добре е друга работа!Целувки от нас на България! Heart Eyes Hug

# 6
  • Мнения: 163
Здравейте мамчета, отпразнувахте ли вчерашния ден с дечицата?
Да са ни живи и здрави!
Калида, хубаво мина рождения ми ден, дойде приятелка от
Kitchener да ме види. А пък иначе с мъжът ми си направихме подарък-
уредбичка. Отдавна искахме...бормашината я върнахме, не ни
върши работа  Sad  Какво да ви кажа, при нас е вечния купон и утре ще
празнуваме с близки.  А пък малката има и тя скоро празник...
Наде, аз си имам пердета обаче сега пък няма кой да ми ги сложи newsm78
Гери, ето че Ивона е от нашта майска партия Joy
Ама децата са си програмирани направо и те си те водят през всичките
им етапи. А и си спомням как двете баби, въпреки различията си, ставаха
първи приятелки в съветите си към мен след раждането. Бяха от един и същи хор hahaha

# 7
  • Мнения: 2 959
Добър и слънчев ден, мили Момичета!

Да ни е честит Ботевият Празник!

На толкова приятни спомени ме навява този ден, с такива хубави празненства... Hug

Явно имун-те картони са различни на нашият на 12 м-ца се слагат
MMR и  Men C conjugate.а на 15 м-ца Pneumo conjugate и  Varicella/поне това пише на картона/
Кивито, възможно е да има разлика в реда на слагане на ваксините в различните провинций. Някоя др. Торонтска мама ще разясни.  Heart Eyes Доволна ли си от кафе- машината? Thinking

Писанката, как е хремавото носле на розовата Ни красавица? Hug

SweetyP, приятни празнични емоции за съботният купон. Живота е много по- лесен, когато намираш поводи за празници и веселие.  Hug

Холка, розата е разкошна. Heart Eyes Тоз weekend пак ли залагате на барбекюто? Hug До къде смятате да стигнете из Канадските земи през лятната ваканция? Thinking

Гери, как сте с бебка? Върви ли кърменето, то сега Ви наближава първата растежна криза, така че сигурно много ще папка и няма да иска да се отделя от гърдата. Hug Кога чакаш мама да дойде? Thinking

Снежи, върви стягането на багажите? Деситката сигурно е много нетърпелива вече?

Нади, къде се загуби? Как Ти е Дени? Ще го бъде ли заплануваното посещение до Wonderland? Hug

Лек и хубав следобед Ви желая!Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 369
Здравейте момичета!
 Нали казах, че ставам сериозна с писането, та ето ме.  Heart Eyes Нещо се разбърка графика и все не мога да сколасам. Сутрин времето за форума ми е съвсем ограничено, защоно мойта бубка си иска своето, да я забавлявам, а пък вечерта вече съм толкова изморена, че името не мога да си кажа, камо ли да пиша. Crazy

Холи и Калида, благодаря Ви за съветите за запушеното носле. Аз вчера вечерта тъкмо я кърмех и прочетох съвета на Холи та реших веднага да го приложа. Ама то много трудно да се нацели толкоз малка ноздра (аз не обичам да се цедя, мързи ме), та затова после за по-сигурно капнах и от тез капките Saline  Embarassed А тоз физиологичен разтвор какво му е наименованието тук (извинявайте за невежеството ама наистина незнам как да го търся) Иначе още онзи ден прочетох цялата първа тема, където Дидка питаше за горе-долу същият проблем. Аз мед и чесън не посмях да приложа, защото може да ми се смеете, ама не бях сигурна вътре в носа ли се слага или отгоре се налага като компрес за загряване и реших да не експериментирам и купих това Saline, което пък една друга мама препоръчваше. Blush

  Да ви се похваля, ние вчера имахме годишнина от сватбата, но днес я отпразнувахме. Бяхме тази вечер на едно ресторантче, което от сумати време се канехме да посетим, защото все се пълни с много хора и явно е хубаво. Оказа се тайландска кухня (отвън по нищо не личеше), но не останахме разочаровани. Дори напротив, много ни хареса.  Heart Eyes Вече започвам да си затвърждавам мнението, че най-хубавата кухня, която се предлага тук е тайландската. Но все още не съм посетила индийски ресторант и етиопски (едни приятели сега хвалят много един, само дето се ядяло с пръсти там, не предлагали прибори, дори да им поискаш)  Party
 
 Ами това е. Дано не вали утре, че се каним с едни приятели да спретнем барбекю и сигурно ще си изкараме супер, ако времето ни позволи. Весели почивни дни Ви желая и много настроение.

# 9
  • Мнения: 85
Писанка, нашето захранване хич не върви Cry, вече не я иска тази каша, стиска устни, а в началото тръгна добре, и така вместо да увеличавам количеството и да давам ечемичена и от овесени ядки, аз съм доникъде, бебчо се буди през ноща често и ако му дам гърдата не отказва Rolling Eyes, може би затова през деня не е достатъчно гладен, знам ли???!!! #CrazyВ БГ спеше през цялата нощ и никога не съм го хранила нощем! Твойта бебка колко хранения има през деня и през колко часа? Стискам палци нослето бързо да се оправя, аз ползвам един мехлем от БГ "Низита" и капки,ако се наложи. Калида, имаме право на педиатър чак след третия месец, а ние сега направихме първия.  ooooh!

# 10
  • Мнения: 7 430
.... Тук се чувствам по-жива и щастлива.

И при мен е така  Peace
Пожелавам ти приятен престой в Родината  да изпиеш една бозичка за мен Hug


... Добре,че ДидКа-БонбОнитКа беше насреща да ми вземат Холичката и да ми я докарат у дома,иначе не знам какво щях да правя! Rolling Eyes
Дид,

Мерси, мерси Heart Eyes....аз да те питам....за какво се черпите днес с татито, че пропуснах  newsm78
Я кажи, хареса ли ти млякото, защото на мен бг лютеничката ми допадна Joy (...да спомена, че с мама Холи 5 часа не можем се раздели hahaha ....само клю - клю Hug)

Писанка, мина ли и нослето на госпожицата Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 283
Цитат на: Писанка
...та реших веднага да го приложа. Ама то много трудно да се нацели толкоз малка ноздра...

 hahaha Абе,Писка и аз така направих като теб първия път,опитах директно в нослето да стрелям,но освен че е трудно уцелването има опастност малката като види цицата после и да писне,мислейки че пак ще я мъчиш с млечни капки! ooooh! Затова си изцеди малко и с една пипетка й капни като нормални капки!

Иначе за тайландската кухня ме заинтригува! Thinking Я разкажи повече,какво точно предлагат и какъв вкус има!? newsm78 ....че ние сме толкова праволинейни по отношение на храната,че няма на къде повече! Crazy

Честита ви годишнина!Да сте живи и здрави и винаги Влюбени!  bouquet  Heart Eyes

Калида,разкажи за вашето ежедневие!Имате ли контакти с други българи в Едмънтън?Излизате ли по разходки,паркове,барбекюта?Ей такива неща!
Hug Цунки на русата сладурка! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 85
Писанка, явно пишем по едно и също време Laughing, можеш да замениш физиологичния разтвор с преварена вода и малко готварска/морска /сол и да и капнеш с капкомер.
Успех!!!!  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 430

  Да ви се похваля, ние вчера имахме годишнина от сватбата, но днес я отпразнувахме. ..

Честита Годишнина   bouquet



Обичайте се и бъдете влюбени един в друг за вечни времена Wink

# 14
  • Мнения: 369
Пак да се включа  Embarassed
 Тайланската кухня много наподобява на китайското, което го предлагат в Бг, защото тукашното китайско е доста различно и не толкова хубаво. Но тайландската кухня е още по-пикантна и по-хубава. Яденето се предлага със сос - например мойто ядене беше пилешки късчета с кашу, чушки, лук, парченца портокал (те много ползват портокал, манго, папая в манджите и салатите)морков и още един зеленчук, който сега му забравих името( като зелен боб, но от този широка и плоска шушулка) всичко това в някакъв много приятен, леко пикантен  сос и гарнирано с топка варен ориз, тъй-че отпада да поръчваш допълнително пържен ориз или нудели. Вкусът е леко лютив, леко сладък, леко кисел - не мога да го опиша точно, но ако някой път решите да експериментирате чужда кухня, пробвайте тайландската и пропуснете например виетнамската (ох , за там ще ви разправям друг път, че няма лягане тази вечер)

 Мама Маша, аз доколкото четох тук по форумите, неприемането на друга храна се проявява като дребен проблем при късното захранване. Но ти нали ще си с Филипчо, т.е. не мислиш да се разделяте с него, затова не се безпокой ще се захрани и той, няма къде да ходи. Аз почнах от по-рано, защото август месец ще си ходим в Бг и ни се иска да можем да я оставим на майка ми и да отидем до морето, та да съм сигурна, че може да поема и друго освен кърма. След като въведох оризовата каша, започнах със зеленчуковите пюрета (значи ако се започне с плодови после пак проблем-може  да не иска да приема зеленчукови). Педиатърът каза, първо червени-морков,тиква, сладък картоф и т.н., после зелени - боб,грах,и т.н. Та като започнах пюретата определено забелязах повече охота в яденето. Дори веднъж миналата седмица, един ден реших да дам само оризова каша и не я иска. Друго, което си мисля, че може да е при теб-те в началото имат и този рефлекс на избутване с език. Аз в началото също си мислех, че не й харесва кашата, а пък тя просто не знае какво да прави с нея в устата. Някъде около десет дни минаха докато се научи да отваря леко устичка при подаване с лъжицата.
  Тез капките Салине и те са нещо като физиологичен р-р тогава, защото съдържат морска сол или морска вода. Не ми се търсят сега да го проверя със сигурност

 Благодаря за пожеланията. Много сте мили.  Hug
Лека нощ от мен.

Общи условия

Активация на акаунт