Как да премахна нощното хранене?

  • 1 972
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Как да премахна нощното хранене?...............Тази нощ направо чашата преля .....обикновено се храним два пъти през нощта, но бебка започна да ме тормози..по 3-4 часа ...........сили не ми останаха . Опитах се да я слагам при мен не иска да спи на моето легло , плаче иска да си е в количката.Гушкането също не помага.   
Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 089
хе-хи - и ние бяхме така до преди около месец (тогава беше на 6 м.). една нощ се кърмихме 5 пъти и "ми падна пердето". от следващата получи само гукане и биберон. странното е, че не срещнах особена съпротива. явно моето бебе просто не е било гладно, а е искало да ме усети. а лошата новина е, че петра все така продължава да се буди между 2 и 10 пъти за нощ. т.е. спирането на нощното кърмене няма пряка връзка с не-събуждането нощем.

# 2
Аз пък вместо нощното хранене давам сокче или залъгалка,но това незначи че не се буди нощно време.Напредваме поне веднъж-двапъти седмично спиме по цяла нощ.

# 3
  • Торонто
  • Мнения: 837
ние сме още в началото на втори месец но и аз обмислям нещата за прекратяване на нощно хранене, в смисъл около 6 часа пауза да има. ми то не се издържа, чудя се тези майки как намират сили и даже приятно им се вижда, че и с бебетата спят. първото ми дете го възпитах по особено жесток за него начин Simple Smile) тоест с много рев но спеше после от 9 до 6 и така още от втория месец, толкова добре ми беше. сега с това ставаме по 2-3 пъти на нощ и не виждам смисъла. не давам на бебето вода, но още малко ще трая и почвам и този метод само и само да поспивам по 5-6 непрекъснати часа на нощ. ако някой успее по някакъв начин да споделя опит:))

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
То си е до бебе. С големия ми син трябваше да премахнем нощното кърмене след 1-вия месец (по препоръка на педиатърката). И като добавя коликите в този период си се разнасяхме по цяла нощ. Нямах ръце и уста от люшкане и пеене. Сега нямам и намерение да махам нощното хранене. Бебето си се чувства много по-добре. Събужда се, яде и пак заспива. Защо да го тормозя с водичка, че и да не спя заради това. И на него и на мен ни се отразява много добре. Същото важи и за режима. Без режим ни е много добре. Неудобството е, че трябва навсякъде да ходим с кола и да сме с бебето. Но това не ми пречи.

# 5
  • Мнения: 4 242
чудя се тези майки как намират сили и даже приятно им се вижда, че и с бебетата спят.

Ами безкрайната им любов им дава сили!!!
Има за какво да се почудиш наистина...

# 6
  • Мнения: 346
Не искам да прозвучи като заяждане, но колкото и безкрайна да е любовта, все пак сме човешки същества и  имаме нужда от почивка, осем месеца спане по 4-5 до 6 часа на денонощие, толкова натрупана умора и недоспиване, ме карат  да съжелявам , че реших да кърмя бебето си на поискване.

# 7
  • Мнения: 922
Бати-то ядеше по цяла нощ до годинка и половина... И за миг не съм си помисляла да го премахна - щом бебето иска - значи има нужда Naughty.
А недоспиването... С него се справих по следния начин - щом спи бебето, спя и аз Wink.
Успех Grinning

# 8
  • Мнения: 346
Daisy_g радвам се за теб , но  другото ми  детенце  също иска внимание...........

# 9
  • Мнения: 2 381
Не съм си и помисляла да го премахвам.Паолина вече се буди веднъж през нощта.Според мен детенцето само ще покаже кога няма нужда от нощното папкане Hug

# 10
  • Мнения: 4 242
Не искам да прозвучи като заяждане, но колкото и безкрайна да е любовта, все пак сме човешки същества и  имаме нужда от почивка, осем месеца спане по 4-5 до 6 часа на денонощие, толкова натрупана умора и недоспиване, ме карат  да съжелявам , че реших да кърмя бебето си на поискване.

При мен е вече година и 7 месеца, освен това последните 3 месеца от бременността не можех да спя. Освен това в малките часове влизам тук да почета и попиша. И аз съм човек, не съм робот, но намирам начин да си почина, спя през деня с дъщеря си ако трябва. Но не ми е хрумвало да и спра нощните за да се наспя. Laughing Не съм и извънземна, но нито за миг не съм съжалявала че кърмя, още повече на поискване! Peace

# 11
  • Мнения: 1 559
   За да спи една майка с бебето си не се искат сили - искат се само безрезервна любов, нежност и отдаденост, а също и спокойствие и увереност,че това е нещо естествено, нормално и безопасно Grinning Съжалявам за всички недоспали  и изнервени майки, на които описаното звучи като ненужен или непосилен подвиг. То просто не е, става дума за начин на живот,едно прекрасно ежедневие (еженощие Laughing), в което няма нищо затормозяващо и насилствено Grinning Дано все повече майки да го чувстват Grinning

# 12
  • Мнения: 346
Е аз явно съм от изключенията който немогат да спят през деня, защото не им се отдава възможност..........
А за спането с бебето съм опитвала поне 1000 пъти да спя с беба , тя не желае ....не мога да я накарам насила.
Пък вземете веднъж приемете че не всички бебета са еднакви и не се гледат по еднакъв начин.
Човек не може да споделя вече в този форум...........................

# 13
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Geri, не се ядосвай Peace Наистина бебета са различни и всяко си има своя характер.
Не съм отказала нощното хранене, не съм искала и така си продължава. Съвет не мога да ти дам, единственото което мога да ти кажа е да се опиташ да се поуспокоиш малко. Нямаш ли някоя баба наблизо - даже и за 2 дни Confused

# 14
  • Мнения: 2 171
Да му се не види, моето бебе явно не е извадило късмет с майка си. Не че не кърмя на поискване и по цяла нощ, но определено това не ми носи ни най-малка радост. Единственият резултат е, че се изнервям и приличам на плашило сутрин. За спането през деня - ми Алекс спи 2-3 пъти по 30-ина минути. Аз ако реша да легна изобщо няма да имам време да заспя. Май се комплексирах, че не го обичам безрезервно, жалко, защото не бих могла да го обичам по-силно.

Общи условия

Активация на акаунт