Спестява ли време електрическата помпичка

  • 433
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Здравейте,
имам 15 дневно бебче и сме на кърма,
почти цялото ми време минава в кърмене и цедене след това.
Имам ръчна помпичка тип сприцовка.
Някой ползва ли електрическа помпичка, дали спестявя време?
Как е като цена?
Ще съм много благодарна за бърз отговор защото вече подивях от досада с тези процедури #Crazy

# 1
  • Мнения: 664
Защо цедиш след всяко хранене?
По темата, аз механична не съм имала, но цедях около 6 месеца с електрическа, когато тръгнах на работа - става много бързо и лесно, бе никакви усилия...Обаче марката, която ползвах я няма в БГ- Медела, жалко, защото е най-добрата помпа на пазара въобще. Дано някоя друга мама ти препоръча марка.

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Медела наистина е най-добрата помпа, но Авентската помпа сьщо не е лоша...  наистина 3ащо се цедиш след всяко кьрмене? напрежение ли имаш в гьрдите?

# 3
  • Мнения: 568
В болницата и след това педиатърката на бебе ми казаха бебето да суче от едната гърда,
след това да я изцеждам.
При следващото кърмене от другата и процедурата се повтаря.
Правилно ли е това?
Аз я кърмя когато поиска, но си става естествено на около 3 часов интервал. Нощем понякога и 6 часов.

# 4
  • Мнения: 1 014
Аз изцеждах в началото, докато се регулира кърмата. Използвах помпа Авент, механична,но тя не е от типа спринцовка, а с една ръчка, как го обясних само... Внимавай с цеденето докрай, да не предизвикаш хиперлактация. Използвай колкото да облекчиш гърдите, ако са напрегнати. Докрай - само ако имаш запушен канал, а не постоянно. Ако успяваш с твоята помпа, не мисля, че трябва да купуваш друга. Аз нямах успех с тези тип спринцовка, затова и си взех Авентската.
Успешно кърмене!

# 5
  • Мнения: 568
А как се разбира дали имаш запушен канал?
Благодаря за инфото първо де.

# 6
  • Мнения: 3 591
А как се разбира дали имаш запушен канал?

Боли  Rolling Eyes
Твърдо бясто/буца/ в гърдата, която боли.

Не цеди. Кърменето на поискване точно зааради това е удобно - научава организма да приозвежда само това което е необходимо на бебето, САМО когато го поиска бебето.
т.е колкото търсене има, толкова и предлагане.
Когато това се случи се нарича "регулиране на лактацията". Когато бебето засуче и усещаш напълно меката си "празна" гърда как се "изпълва" и млякото потича в устенцата на бебо. Спира произволното изтичане на мляко по дрехите, изчезва тежкия бюст, въобще всичко си идва на мястото. Но мляко винаги когато бебето поиска ИМА.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
В болницата и след това педиатърката на бебе ми казаха бебето да суче от едната гърда,
след това да я изцеждам.
При следващото кърмене от другата и процедурата се повтаря.
Правилно ли е това?Аз я кърмя когато поиска, но си става естествено на около 3 часов интервал. Нощем понякога и 6 часов.

абсолютно НЕ Naughty
дай на бебо да си суче от едната гьрда, когато я пусне-предложи другата...ако е 3аситено - може  да продьлжи да папа малко 3а удоволствие, а може и да откаже...на следващото кьрмене предложи гьрдата, от която последно е сукало ( ако не е поискало да суче от втората гьрда даваш нея естествено )... винаги предлагай и двете гьрди...не е необходимо да се цедиш...[desi] го е написала прекрасно...успех  Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт