Носенето на сутиен води до намаляване на кърмата?

  • 4 670
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Чувала съм от по-възрастни жени, че ако носиш сутиен - количеството на кърма намалява.
В различни статии съм чела, че притискането на гърдите води до намаляване на кърмата, затова мисля, че това за сутиена има логика.
Вие имате ли наблюдения?
Как се справяте с течащата кърма?
Мисля да използвам тампони, но как да ги нося без сутиен?
Не искам да ощетявам бебето си откъм кърма...

П.С. Моля някой да ми препоръча модел и марка сутиен за кърмачки и да пише ориентировъчни цени и в какви магазини да търся / предполагам, че в Бургас би трябвало да има/ Благодаря на всички!

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 16:31 от mousy

# 1
  • Мнения: 6 243
Не, носенето на сутиен по мярка не води до намаляне на количеството на кърмата.
Носенето на неудобен сутиен, обаче, можеда доведе до запушване на млечни канали, а това от своя страна - до затруднения в кърменето.

С течащи гърди аз опит нямам, за щастие, но майките, които ползват тампони за кърмачки, си ги слагат в сутиените. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
За първи път чувам  Shocked
Продават се специални сутиени за кърмачки. Те са изключително удобни и нямат банели. Използвах тампони за многократна употреба на "AVENT" и спях с тях (пъхнати в сутиен, естествено)  Grinning. Докато се регулира лактацията, поемат доста от изтеклата кърма през деня и нощта. Сега нося само сутиени за кърмачки и кърмата не намалява  Laughing Laughing Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Здрасти;)
Не е вярно това със сутиените.
Аз от началото не ги свалям.Ама буквално-спя с тях.Освен че не намаляват лактацията,също така предотвратяват увисване на бюста....
Течащата кърма-ако не ти се дават излишни пари за тампони,можешш да използваш памучна превръзка нарязана на парченца.Тя абсорбира течността.
Има и колектори...
Сутиените за кърмачки са мн удобни.Аз в момента не мога да си представя да съм без такъв...
Така че споко-носи си сутиена,пази си бюста и си храни бебчо! Peace

# 4
  • Мнения: 3 760
За сутиените - не знам, но има логика. Аз лично от 6-7 месец на бременността до сега не понасям сутиен.
Защо не ползваш колектори за кърма - събират доста, ще си имаш резервни запаси и т.н.?

# 5
Сутиените за кърмачки са мн удобни.Аз в момента не мога да си представя да съм без такъв...
И аз така, и спя със сутиен. От тези кърмаческите, с откачащи се чашки, дори имат и банели - пластмасови. На мен ми е много удобно и побира всякакви ти там подплънки и тампони. Досега намаляване на кърмата от "притискане" не съм забелязала. 
Успех с кърменето  thumbsup

# 6
  • Мнения: 3 339
Ох, не знам намаля ли кърмата, но на мен определено носенето на сутиен не ми се отразява никак добре... Вкъщи не ходя с такъв, но понося ли малко повече навън сутиен и запушването ми е в кърпа вързано #Cussing out. Или поне до такъв извод стигнах след обмисляне/и пускане на тема Mr. Green/ на какви ли не варианти за запушванията. Сменям сутиените... Ефект - тцъ... Може би трябва да опитам такъв без банели.
Така че - внимателно със сутиените!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, изобще не вярно.Стига да е удобен сутиенът.Аз дори спях със сутиен цялата първа година, защото имах много течове.Съответно сутиен+подплънки.Но сутинът трябва да е специален за кърмачки или просто безшевно бельо.Нещо леко и удобно.Да няма никакъв натиск, защото може да се запуши каналче.Сутиен с банел си позволих мноооого късно, и то само за кратко - опасно е.

# 8
  • Мнения: 967
Наистина не трябва да се притискат гърдите - т.е. ако се налага да носиш сутиен той трябва да е от мека материя и да е достатъчно голям размер, за да не те притиска. Аз също ползвах сутиен първите месеци заради подплънките срещу течове - просто не слагай от онези сутиени с банели и т.н. а съвсем обикновено безшевно бельо или аз си бях намерила на Триумф много готин сутиен само от трико - много еластичен. Това, че без сутиен ще увисне бюста са пълни глупости - напротив, ако постоянно подържаш гърдите със сутиен мускулите им ставт лениви и се отпускат, а ако ходиш без сутиен мускулите се научават да носят сами тежестта на гърдите и като резултат гърдите са по-стегнати. Аз по принцип не нося сутиени, освен когато се налага, но при кърменето докато се урегулира лактацията без сутиен сподплънки не става.

# 9
  • Мнения: 1 030
Не ме е страх, че бюстът ми ще увисне. Сутиен бих носила единствено, за да има каде да сложа тампоните, когато съм навън и да не ми се оливат дрехите. А и колекторите за кърма съшо изискват сутиен. Някой ще ми препоръча ли марка и модел сутиен? Моля да ме ориентирате и в цените, а и в какви магазини да търся/ все пак Бургас не е София/

# 10
  • Мнения: 8 917
Не, носенето на сутиен по мярка не води до намаляне на количеството на кърмата.
Носенето на неудобен сутиен, обаче, можеда доведе до запушване на млечни канали, а това от своя страна - до затруднения в кърменето.


Peace

# 11
  • Мнения: 6 243
Това, че без сутиен ще увисне бюста са пълни глупости - напротив, ако постоянно подържаш гърдите със сутиен мускулите им ставт лениви и се отпускат, а ако ходиш без сутиен мускулите се научават да носят сами тежестта на гърдите и като резултат гърдите са по-стегнати.
С мнението ти за сутиените на Триумф съм съгласна на 100%.
Обаче с горното - категорично не  Naughty Бюстът при жените е жлеза, мастна тъкан и кожа. Мускулът е под жлезата. Твоа, което определя големината, размерът и формата на бюста далеч не е този мускул - той определено също си има индивидуални характеристики, но те са от значение в много по-малка степен.

Това, което се отпуска, вследствие на увеличената тежест на гърдата, е кожата. Точно затова се налага да се носи сутиен - да се придържа гърдата от тежестта й.

# 12
  • Мнения: 972
Неудобния сутиен може да доведе до намаляване на кърмата, ако притиска гърдите.
И аз бих ти препоръчала на Триумф  Peace имат модели без банели, изцяло памучни, удобни и различни модели. Провери в магазините на Триумф. Цените са малко по-скъпи, но си заслужават. Миналогодишните модели се продават на по-ниски цени.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 819
Не е вярно,Откакто съм родила нося денонощно сутиен за кърмачки и да не викам дявола,но не ми е намаляла кърмата.

# 14
  • Мнения: 577
само ако сутиена ти е възтесничък,тогава води до неразположение,а ако ти е по мярка даже е по-добре за гърдите.Да не увисват Hug

Общи условия

Активация на акаунт