Зъбки и ваксина?

  • 3 076
  • 21
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 404
Здравейте, бебка е на 6 месеца и днес сме на консултация, предстои ни ваксина Хепатит В - III прием. Вчера обаче проби първото зъбче отдолу в ляво. Няма температура, разстройство и други неразположения. Въпреки това се чудя дали да не отложа ваксинацията и с колко, тъй като съм чела, че по време на никненето на зъбките отслабва имунната система. Има ли някаква опасност за детето ми предвид това, че ваксината не съдържа живи частици? Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 8 585
Няма никаква връзка между зъбките и ваксинациите.
Няма "отслабване" на имунната система в този период.
Ваксината е рекомбинантна, а не жива (атенюирана).

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 404
Няма никаква връзка между зъбките и ваксинациите.
Няма "отслабване" на имунната система в този период.
Ваксината е рекомбинантна, а не жива (атенюирана).
Благодаря за отговора!

# 3
  • Мнения: 619
Ти по-добре се информирай какви болести може да причини тази ваксина, преди да я сложите на детето..... ooooh!

# 4
  • Мнения: 8 585
Никакви болести не може, и не причинява, ваксината срещу Хеп Б.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 404
Ти по-добре се информирай какви болести може да причини тази ваксина, преди да я сложите на детето..... ooooh!
Това не е жива ваксина, което трябва да означава, че не може да разболее детето от Хепатит В. Може лида ми посочиш линк, където да се информирам?

# 6
  • Мнения: 600
от какво може или не да се разболее, не знам, но за зъбите със сигурност в медицински журнали съм чела, че никненето на зъб е голям шок за организма и със сигурност имунитетът намалява. поради тази причина често появата им се съпровожда от странични прояви.

# 7
  • Мнения: 619
Ти по-добре се информирай какви болести може да причини тази ваксина, преди да я сложите на детето..... ooooh!
Това не е жива ваксина, което трябва да означава, че не може да разболее детето от Хепатит В. Може лида ми посочиш линк, където да се информирам?


Ами виж най-горната тема...там подробно е описано за всички ваксини...Най-вече диабет, множествена склероза! Какво като е нежива ваксината?! това няма никакво значение. четете повече!

# 8
  • Мнения: 8 585
...но за зъбите със сигурност в медицински журнали съм чела, че никненето на зъб е голям шок за организма и със сигурност имунитетът намалява. поради тази причина често появата им се съпровожда от странични прояви.
Нищо такова! Няма такава "връзка".
За никакъв "шок" и реч не може да става.

# 9
  • Мнения: 8 585
Ти по-добре се информирай какви болести може да причини тази ваксина, преди да я сложите на детето..... ooooh!
Това не е жива ваксина, което трябва да означава, че не може да разболее детето от Хепатит В. Може лида ми посочиш линк, където да се информирам?


Ами виж най-горната тема...там подробно е описано за всички ваксини...Най-вече диабет, множествена склероза! Какво като е нежива ваксината?! това няма никакво значение. четете повече!
Никакъв диабет, никаква множествена склероза.
В посочената "по-горе тема" се циркулират до безкрай слухове, клюки, нашепвания на "ухо" и инсинуации. От некомпетентни, но затова пък нахални и безотговорни "авторитети" вирусолози.
Тоест, нищо сериозно като информация.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте, бебка е на 6 месеца и днес сме на консултация, предстои ни ваксина Хепатит В - III прием. Вчера обаче проби първото зъбче отдолу в ляво. Няма температура, разстройство и други неразположения. Въпреки това се чудя дали да не отложа ваксинацията и с колко, тъй като съм чела, че по време на никненето на зъбките отслабва имунната система. Има ли някаква опасност за детето ми предвид това, че ваксината не съдържа живи частици? Благодаря за отговорите.

Случвало се е да ваксинирам децата си в процес на зъбоникнене, когато, естествено, това не е било съпроводено с неразположения. Не сме имали проблеми!
Но пък, ако имаш някакви притеснения, отложи поставянето на третата доза.

# 11
  • София
  • Мнения: 410
Ти по-добре се информирай какви болести може да причини тази ваксина, преди да я сложите на детето..... ooooh!
Това не е жива ваксина, което трябва да означава, че не може да разболее детето от Хепатит В. Може лида ми посочиш линк, където да се информирам?


Ами виж най-горната тема...там подробно е описано за всички ваксини...Най-вече диабет, множествена склероза! Какво като е нежива ваксината?! това няма никакво значение. четете повече!
Никакъв диабет, никаква множествена склероза.
В посочената "по-горе тема" се циркулират до безкрай слухове, клюки, нашепвания на "ухо" и инсинуации. От некомпетентни, но затова пък нахални и безотговорни "авторитети" вирусолози.
Тоест, нищо сериозно като информация.
Бърди, ти май вече доста прекаляваш. Я се дръж на ниво Mr. Green
Хората писали, писали по въпроса, и то не анонимно, статии издавали, НО се появява Бърди и на бърза ръка слага всичко под знаменател "слухове и инсинуации".  Joy
Смешен си ми с твоите доводи, "нонсенси" и други подобни. Но пък си забавен и с теб си набавям необходимата доза смях на ден Joy

П.П. Сори за офф-а, ама не се стърпях Mr. Green

# 12
  • Мнения: 8 585
Имаме нужда от информация-нямаме нужда от "мисли" на авто-медитиращи, неинформирани и некомпетентни.
Проблемите на децата са актуални-те не търпят машинации и заблуди.
За заблудите се плаща скъпо.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Извинявам се много, обаче по- добре си преместете споровете в другата тема. Shocked
Момичето има конкретно питане, появяват се Анти-привържениците на ваксините, и се започва дългото и нямащо край спорене.
Имам чувството, че всяка подобна темичка ще се превърне в циркова арена  Sad

# 14
  • Мнения: 619
Ами бодете си децата с отрови и чакайте резултатите след няколко години!
Тук няколко хора (и то НЕ-аматьори, а професионалисти в областта) имат благородната цел да ни информират, ама българинът си е стадно племе и това си е.... Sad И както има една поговорка: Храни куче да те лае....
А иначе Бърди ще ви посътва и да не кърмите чак толкова дълго време, защото ще създадете лоши навици на детето.... Joy

Общи условия

Активация на акаунт