Какъв контрацептив?

  • 842
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 949
Здравейте момичета!
Въпросът ми може да е малко странен, тъй като обикновено тези неща доктор трябва да ги каже, но все пак...
Бях на контролен преглед след раждането - възстановила съм се "перфектно", както се изрази лекарят ми. Поисках мнение за това какъв контрацептив е най-подоходящо за мен да ползвам. А той каза, че може, каквото аз реша - спирала, хапчета или лепенки. Та за това се чудя.  newsm78
Във форума прочетох едно мнение за лепенките EVRA, което доста ме стресна... Иначе те ми се струваха най-удачен вариант. Какво е вашето впечатление от тях?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54164.msg989756;topicseen#msg989756

Сега сякаш клоня към спирала, но ми се иска да чуя и вашето мнение преди да реша окончателно.

Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 455
Ух, и мен това ме вълнува. Сега се пазим с презервативи, но не сме им фенове. МИсля като спра да кърмя да си сложа спирала, въпреки че номер 3 стана със спирала. Имах я 2 години и нещо и не ми е създавала проблеми, като изключим по-обилното и продължително кървене, но накрая нещо даде фира... Карай, резултатът си го бива  Wink Аз определено не искам да пия хапчета, на лепенките им нямам много вяра, презервативите не ги харесвам, така че пак ще се пробвам със спиралата.

# 2
  • Мнения: 723
Ух, и мен това ме вълнува. Сега се пазим с презервативи, но не сме им фенове.

И ние така! Аз се отказах от спирала, реших да я сложа след второто, нещо ме хвана страх. Иначе освен изброените от теб методи за контрацепция, има и контрацептивни свещички (Patentex oval и Pharmatex), много жени са доволни от тях, аз лично не ги харесвам, защото много се разтичат. Виж в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97660.0

# 3
  • Мнения: 4 414
ще ти кажа моите расъждения по темата:
на спиралите не съм фен. неприятна ми е мисълта нещо да стои в тялото ми непрекъснато.
и хапчетата и презервативите имат някои неудобства и удобства. въпросът, според мен е колко често правите секс. ако е често, хапчетата са добър вариант и по-евтин. ако обаче ви се случва рядко това удоволствие, няма смисъл да си разбъркваш хормоните - презервативи или глобули/гелове са по-добрият вариант.
така мисля аз.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз доста мислих по темата.Спирала не ми се иска, против пиене на хормонални лекарства съм и за това си оставаме на презервативи.

Общи условия

Активация на акаунт