Гъбички на сливиците-мога ли да кърмя???

  • 2 722
  • 4
  •   1
Отговори
Имам следния проблем!От малка боледувах често от гнойна ангина и сега сливиците ми са зле,особено сега като кърмя по-често ми се възпалят.Аз профилактично си правя гаргари от лайка,смрадлика и най-вече прополис.Но ходих преди седмица да ми вземат гърлен секрет от сливиците и ми откриха гъбички.Явно всичко свързано с моите сливици е хронично.Та въпросът ми е:дали ако ми изпишат някакъв бебешки мехлем за мазане или нещо друго ще има някакви негативни реакции при бебо??И дали мога да съм заразила  бебето ,като съм го цункала???

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако става въпрос за кандида, нея човек си я има нормално в тялото, но може да стане проблемна, ако много се разрасне (което се случва често при нарушаването на равновесието в организма - примерно от болест, антибиотици, хронични проблеми, хормонални неравновесия и т.н.). Обичайно използваните противогъбични препарати са съвместими с кърменето. А бебето най-вероятно мнооого отдавна е било в контакт с гъбичките - ако имаше нещо, досега да се е проявило. Ако пък се появи, също не е страшно - много бебета получават млечница и без майките да имат проблем, лекува се лесно с подходящи препарати.
Попитай лекаря си за възможни ефекти при бебето, но най-вероятно няма от какво да се тревожиш Grinning

# 2
  • Мнения: 4 150
Пробвай с гаргара от хладка (не топла) вода с половин лимон и морска сол (една малка льжи4ка) по 10 пьти на ден.Иzтривай си еzика с кафеена льжи4ка когато миеШ zьбите.Особено важно е 4естото миене по време на ангина.Поне 4,5 пьти дневно.
Почивка,почивка и пак почивка и много течности  ...вода,чай,пресни сокове (не от кутии) и ябьлки.Липов чай смьква Т,чай от коприва иzхвьрля иzлиШните бактерии и вируси.

# 3
Става въпрос за гъбичката-Candida albicans-изолирала се е единично.Лекарката дори много се чудеше дали въобще има нужда от лечение,защото моите сливице хронично вече ми се възпаляват,но сега от кърменето-още повече,но засега не съм стигнала до гнойна ангина.Но за всеки случай ми предписа да пия Fungostatin-за бебета .Старото му име е Нистатин.Мисля,че се използваше при бебетата при млечница??!!!Да ми дадете съвет дали да го взимам???Много благодаря!!!

# 4
  • Мнения: 4 150
Нистатин е сравнително неутрален zа деца и бременни.За всеки случай се информирай подробно.

Общи условия

Активация на акаунт