ПОМОЩ!!!Висок ХОЛЕСТЕРОЛ!!!

  • 4 902
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета моля ,ако има други със същия проблем да помагате.Токущо си взех резултатите от профилактични изследвания и се оказа че имам холестерол 8.00 и триглицериди 1.2 ,а също и нивото на добрия холестерол било високо/което било добре/. а иначе съм слаба/170см.-50кг./ откъде това нещо. WhistlingЛекарят не ми изписа лекарства каза да спазвам диета около 3м и после пак ще пуснем изследвания. ooooh!Някой може ли да ми каже и нещо друго за ядене или пиене ,което да помага за спадането му. PraynigИ дали е нормално да не ми изпише лекарства.Предварително благодаря!!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 655
Мой колега имаше проблеми с висок холестерол, освен диетата която спазва, проведе и един курс по тази рецепта. При него имаше добър резултат.

# 2
  • Мнения: 619
Берина, а как се храниш иначе (преди назначаване на диетата) и каква диета ти наложиха?

# 3
  • Мнения: 1 425
Ох, ами как се храня?Хапвам си от всичко ,но малко прекалявам със сладките и тестените храни.Лекарят ми назначи диета:

1/ В седмицата веднъж червено не тлъсто месо/телешко/
2/ В ограничени количества кашкавал,яйца и масло.
3/ Предимно плодове и зеленчуци
4/ Да готвя само с зехтин/в умерени количества/
5/ Да ям обезмаслени сирене,мляко.
6/ Да ям орехи,риба.И никакви тестени и сладки.
 С ЕДНА ДУМА ГЛАД МАЙ.
 Svetla 1 Тази рецепта изглежда добра,но аз съм със много ниско кръвно и пия капки за повишаване на кръвното,че онзи ден припаднах пред банката.И незнам дали от чесъна няма да ми падне повече кръвното.  bouquet

# 4
  • Мнения: 747
Да, и на слабички хора се случва. Що се отнася до диетите, моя позната е опитала много успешно следното: грейпфрут 1/2 час преди хранене. И изобщо плодовете- преди основното хранене. Поне няма да ти навреди! Успех!

# 5
  • Мнения: 1 655
Нямам идея как ще се отрази рецептата на кръвнотоSad
Към диетата, която са ти препоръчали да спазваш бих добавила - поне по 1 кг ябълки на ден, спомагат понижаването на холестерола в кръвта. Консултирай се и дали е подходящо да вземаш пектин, направо от аптеката.

# 6
  • Мнения: 619
Берина, сладкото и тестените изделия наистина са пагубни в този случай....Опитай се да ги премахнеш, и то не временно, колкото да спадне нивото на холестерола и после пак да започнеш по старому...Стил на живот!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт