За номерата на продавачките

  • 6 161
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Това, че досаждат и се натрапват е ясно, ама много ме дразнят като лъжат. Например, чувам продавачка да обяснява за луксозен халат, че това е нова материя и попива идеално. Тя имала такъв от 2 години /уж материята беше нова Wink/ и е изключително доволна. Ако нямах абсолютно същия, изобщо непопиващ и неприятно залепващ за кожата халат, щях и аз да и повярвам, толкова беше убедителна.  Или, търся корниз за завеса за баня, защото моят ръждяса за няма и месец, и продавачката ми казва " как така, аз имам вкъщи точно такъв от 2 години, не е ръждясал".
Днес разглеждам ленен панталон, и питам нямат ли по-малък номер, а продавачката ми казва" все пак ленът не може да стои по тялото като дънки". Панталонът беше №46, аз нося 38 Shocked
Мога още дъълго да разказвам, ама да не досаждам.
Моя позната, която бях уредила да работи в един магазин, не издържа, отказа се. Искали от нея точно това - да се натрапва, да досажда и да лъже. Минава ли пред някого подобно поведение?

# 1
  • Мнения: 2 040
Нормално според мен ... някои са на процент от продажбата и гледат да си продадат стоката ...
Не да ме убеждават, звезди да ми свалят, това което на мен не ми хареса или нещо ни ми идва от вътре да го купя, не го купувам ... кой знае колко клетви съм отнесла, ама дреме ми ...  Peace

# 2
  • Мнения: 7 474
Е, иначе как ще си пробутат стоката  newsm78 Просто някои го правят нагло, а други са убедителни и любезни и се лъжеш. Peace

# 3
  • Мнения: 2 550
Това им е работата.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Много рядко слушам продавачките какви ми ги говорят. Разчитам изцяло на собствен избор. Затова мразя да влизам в магазинче когато няма никой вътре - гледат ме в ръцете и ме убеждават! Аз очи и мозък нямам ли!

# 5
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Според мен работата им е да ти погнат да направиш най-добрия избор, а не да ти пробутват стоката с цел само и само да купиш нещо!

# 6
  • Мнения: 1 462
Аз си разлепих боклук-маратонките за ~100 лв в пералнята след уверение от продавачка, че мъжът и точно същите вчера си бил прал и били като нови.  Уверението, че кексчето е прясно лъсна при намирането на мухъла.  И логично ме попита баща ми: "Е ти какво очакваш да ти кажат, че е боклук и да не го купиш ли?"

# 7
  • Мнения: 5 647
а не да ти пробутват стоката с цел само и само да купиш нещо!

Точно това им е целта, особено ако са на % от оборота.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много са досадни....вместо да ти помогнат да си избереш твоята дреха,  те карат да купиш нещо абсолютно неподходящо.....ако веднъж съм се вързала, втори път не стъпвам в магазина......и така губят клиенти.... като цяло губят, вместо да печелят

# 9
  • Мнения: 2 237

 Аз пък най-мразя да ме посрещне някоя нацупена такава, и да каже "Кво ще искаш ?".И когато я помоля да премеря нещо да ми каже че не и се разправя да го сваля от манекена #Cussing out Иле пък да е захапала цигара и да ми духа в лицето.
А колкото до уверенията им колко хубава  е дадена стока - не ми минава,и аз някога съм била продавачка,знам ги тия номера....

# 10
  • Мнения: 407
Това по принцип не го решават те.Повечето собственици задължават продавачките да се държът по този начин.А мен най-много ме дразни когато влезна в някой магазин и веднага до мен да се лепне някоя продавачка и постоянно да ме пота "какво ще желаете" "какво си търсите" "нещо да ви помогна с избора".Това ме изнервя максимално.Аз ако искам нещо ще попитам сама. Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 5 468
Мразя продавачки!
Още като вляза в магазина и ме погледнат очакващо и ми се скапва настроението. С колко съм се карала... нямат чет и брой. Когато взех вече да се плаша за себе си, че нещо ще се чална от ярост... спрях да ходя по магазини с продавачки. Сега съм почитател на големите хипермаркети, където обикалям, пипам, оглеждам и вземам, ако ми харесва.
Истории имам 2002, но няма да тръгна да ги разказвам, естествено. Само ще кажа, че ми е много познато това с убеждаването... Ти му искаш нещо, то ти казва, че точно такова няма, но има еди какво си и почва да ти бута в ръцете нещо, което хич не ти харесва, но то те убеждава, че точно това е на мода сега и ще изпуснеш много, ако веднага не го купиш Close.

И как пък всички са си купили точно това, което ти гледаш... и от две години не е мръднало!? Брех, майка...

# 12
  • Мнения: 515
И аз така се набутвам от време на време, особенно, когато няма  възможност да обмисля покупката. Откакто имам дъщеря - все съм с нея и е малко трудно да се съсредоточа, когато купувам. И айде-е-е-е...покупка-набутка.

Поради тези причини в момента съм с едни дънки, които според мен са мъжка кройка. Верно е че исках да ми стоят "барабски", обаче се оказва в един момент, че като седна някъде и след 10-на минути стана съм се обзавела с "пакет" - там отпред. Абе има си място и всичко, а пък и талията е една такава...А когато ги купувах жената ме уверяваше, че са дамски модел...

Последната ми груба грешка бе (но нея я поправих, защото съм нахална и отивам да заменям грешната покупка с друга) едно комплектче за детето, което се оказа бебешко. Добре, че поне се оказаха разбрани и ми го замениха за нещо друго на същата цена.


Но пък е ужасно неудобно - купуваш нещо и после - " Ама може ли да ми го смените, замените".

# 13
  • Мнения: 6 206
Тази работа с убеждаването не е за всеки.
Но все пак похвално е усилието.

# 14
  • Мнения: 5 539
Много са ми смешни - когато нямат в магазина нещо, което търсиш, почват да те убеждават, че:
а/то вече не се внася
б/изобщо е спряно от производство
в/то всъщност е много лош избор, но те могат да ти предложат нещо значително по-добро
Вече дори не ми се и разправя...

Общи условия

Активация на акаунт