Третата сливица - ще ни я оперират!

  • 1 177
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Прочетох пусканите теми, но все още съм страшно притеснена, затова питам: При колко от случаите при вас се е възстановила третата сливица след като е премахната веднъж и след операция какво трябав да яде детето. Дъщеря ми е на 3 г лекуваме се с хомеопатия, но явно че не става сливиците и са огромни има постоянно гнойни сополи от носа заведох я на УНГ с когото декември говорихме, че трябва да се махне и сега задължително каза че няма да се размине, хомеопатката каза да не бързаме, но от една година детето се мъчи.... и ние покрай нея. Тук в Стара Загора плащат ли се тези операции (ние сме с направление от личната за УНГ). Ще съм благодарна да чуя вашите мнения! newsm78

# 1
  • Мнения: 219
Здравей ,
и на двете ми деца извадиха и трите сливици , затова мога да ти кажа , че не е страшно. Вче е рутинна операция. Настоявай за пълна упойка . Така детето ти няма да има лош спомен от процедурата.
При дъщеря ми рецидивира ,защото я оперираха с местна упойка и е пречила на хирурга да работи. след време махнахме и трите.
Детето след операцията се чувства добре. Не го боли много и може да приема кашава или по-течна храна. Трябва да приема повече течности за да се изчисти упойката.
Касата поема разходите ти си вземи направление за операция.
Не се тревожи всичко ще мине отлично. Успех newsm51

# 2
  • Мнения: 465
Здравей и  от мен,
аз също извадих третата сливица на моят батко..Много съм доволна..
Промяната след тази манипулация беше страхотно голяма, наистина имаше резултат..
Желая ви успех  newsm10

# 3
  • Мнения: 47 890
на мен ми я махнаха с месна упойка на 6-7 години,не болеше,след това не рецидивира и здр ми състояние значително се подобри
препоръчва се течни и кашави храни,сокове,нектари и т н,това отдавна са рутинни процедури
на братовчедка ми още на 3 й махнаха и трите сливици,но тя беше много зле,постоянно хъркаше докато спи,много боледуваше...след това наистина имаше промяна
желая ти успех и бързо да премине всичко!

# 4
  • Мнения: 71
Благодаря на всички ви, сега ни отложиха операцията, защото сме болни, но на 20.06 трябва вече да е здрава и да я махаме, макар че нейните сополи не спират дори и с най-тежкия антибиотик и незнам как ще стане с тези мърсоли. newsm78

# 5
Ние имаме същият проблемл. Днес я подготвиха за операцията. Утре трябва само да минеме и при педиатър и в сряда сигурно ще я махнат. Но аз не съм убедена, че се налага да я отстраниме, защото симптомите не са изострени и според мен има алергична намеса.

# 6
  • Мнения: 7 474
Спокойно, минава много бързо ! Но само с пълна упойка!!

# 7
За упойката е яснол Притеснява ме периода след операцията и най-важно, колко силни трябва да са симптомите , за да я оперират.

# 8
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Миналата  година оперираха детенцето  на една моя приятелка , операцията  мисля беше  безплатна ,заплаща  се  само  престоя  на  придружителя, т.е.  ти,ако  не  се  лъжа  7лв. на  вечер. Прави  се  с  пълна  упойка. Друго  за  съжаление  незнам.

# 9
  • Мнения: 660
Септември 2005 г. махнахме на сина ни третата сливица в ИСУЛ. Манипулацията траеше не повече от половин час с подготовката.Най-дългия половин час през живота ми.След упойката заспа веднага,спа 4 часа,мрънка 2 часа от болката в гърлото и забравихме за случката.След това не е правил нито една гнойна ангина.А преди това имаше поредица от 13 гнойни за около година,всеки път с антибиотик!Съвета ми към всички майки с хронично боледуващи деца е да не отлагат операцията ако лекарите преценят,че е време.

# 10
  • София
  • Мнения: 323
Имам резерви по отношение на подобно становище. Моите деца и двете са с трета сливица. Малката дори беше с уголемени и другите две сливици. Сега голямата вече няма трета сливица, но пак боледува както преди, а при това е голяма. Малката е на 7г., при нея почнах профилактика от 8 месечна възраст. Още тогава и откриха силно уголемените три сливици. Но профилактиката беше успешна и детето боледува много рядко и си живее много добре с огромните си три сливици. През живота си дасега е пила антибиотик само 2 пъти, като първия път се разболя от салмонелоза, а втория път се разболя от коклюш. И двете заболявания нямат нищо общо със третата сливица.
Операцията не е панацея, не може всички деца просто така да се режат от нещо "рутинно", защото тогава защо не махаме сливици и апандисит например с раждането им

# 11
Готово, вчера(петък) махнаха третата сливица на дъщеря ми ( 5г.) в Първа градска болница при проф. Павловл. Бях страшно много притеснена, но сега съм много доволнал. Искам да успокоя всички майки, на които им предстои да вземат това решение. Когато се представи направление за операция всичко е безплатно.Цялата опирацийка продължи със заспиването и събуждането 30 минути (сториха ми се 30 часа). След това я докараха в стаята, полежа докато и мине упойката и след 4 часа ни казаха, че можеме да си тръгваме. Сега пиеме сокчета и ядеме кашички, но най-учудващото е , че преди малко поиска филийка с кашкавал. Аз и дадох малко средичка, отгоре с кашкавал и тя я изяде бавничко. Обезболяващи не съм и давалал Единствено казва, че я боли когато си духа нослето.
 Надявам се да не рецидивира. След време ще се наложи да махнеме и другите две, защото и те са огромни. Докторите не посмяха сега, защото имаме алергия и ако се отстранят и трите сливици има опасност да се появи астма.

Общи условия

Активация на акаунт