Рецепти за хапки, ордьоври и ястия с пилешко месо

  • 17 872
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Половинката ми в неделя - 4 юни има РД и ще трябва да приготвя трапеза за около 10-тина души, както всеки път. На трапезата най се "тачат" сякаш хапките, ордьоврите и пържолки....Всеки път ровя за рецепти по разни сайтове и наистина стават много хубави, но като ги направя вече ми минава желанието да ги правя втори път. Искам да опитвам нови и нови неща. Правила съм топчета от ориз с подправки с ръзличен пълнеж вътре, правила съм нарязано на лентички пилешко месо и панирано със сусам, "диванчета" от бутер тесто и пълнеж със сос бешамел, премесен с подправки и гъби,пълнени гъби с рулца от раци+лук+разни други неща, топчета от крема сирене+орехи+ром+копър+чер пипер /стават страхотни/,  разни картофени неща, суфлета от картофи+месо и всевъзможни. Но все пак моля, ако ви е харесала рецепта за неща, които могат да се сложат на нещо като шведска маса, макар и не точно /понеже се слага по средата и всеки си взема в чинията/ споделете ги с мен newsm51
А аз после ще се отчета какви съм ги свършила Mr. Green

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ами аз ти предлагам тази тема за предястия, все нещо може и да си намериш.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 917
Ами аз ти предлагам тази тема за предястия, все нещо може и да си намериш.  Simple Smile
Благодаря, Morena - ще си харесам  bouquet Mr. Green
И най-вече на всички други, "постарали" се да отделят от ценното си време и да споделят рецепта Wink

# 3
  • Мнения: 22 867

Ето още едно предложение, ако не е късно и, ако ти хареса:



Рецептата е с пилешка кайма, но го правихме със свинско-телешка. Каймата се задушава с лук, гъби, царевичка, чер пипер, завива се в парче шунков салам, отгоре се забожда с клечка за зъби и се наръсва с кашкавал. Запича се само отгоре преде да се поднесе на гостите. Не е нещо невиждано, но беше доста вкусно! Е, точно това рулце, дето съм го снимала, беше най-зле изглеждащото, т.е. беше му паднал кашкавала, но другите вече бяха изядени, късно се сетих да правя снимки. Grinning

# 4
  • Мнения: 8 917

Ето още едно предложение, ако не е късно и, ако ти хареса:



Рецептата е с пилешка кайма, но го правихме със свинско-телешка. Каймата се задушава с лук, гъби, царевичка, чер пипер, завива се в парче шунков салам, отгоре се забожда с клечка за зъби и се наръсва с кашкавал. Запича се само отгоре преде да се поднесе на гостите. Не е нещо невиждано, но беше доста вкусно! Е, точно това рулце, дето съм го снимала, беше най-зле изглеждащото, т.е. беше му паднал кашкавала, но другите вече бяха изядени, късно се сетих да правя снимки. Grinning


Беше късничко, но задължително ще го пробвам - харесва ми Mr. Green Благодаря ти!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 365
Виждам, че отдавна никой не е писал, може пък и да започнем пак...
В събота правих пълнени домати. Пълнежът беше следният - крема сирене 2пак., майонеза 1 кут., на ситно нарязан сух салам /Перелик/, малко черен пипер и малко риган. След като се отреже капаче на доматите, те се издълбават с лъжица и се пълнят със сместа. За украса под капачето сложих стръкче магданоз.
За съжаление нямам снимков материал.

# 6

 Аз бих се възползвала от вкусното предложение за ордьовър. Само ще подменя ригана с босилек.
Нещо напоследък взех да харесвам комбинация на домат с босилек. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт