"Пухкав" крем

  • 6 360
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Здравейте от мен Simple Smile
Днес реших да направя този крем-стана много хубав и наистина "пухкав" LaughingНе се нуждае от кой знае какви продукти и стана много бързо.Ето рецептата:

1л.прясно мляко(аз купих на MyDay-Фитнес), 4 яйца, 5 с.л.захар
Млякото се слага на котлона да се вари, през това време в купичка се разбиват само жълтъците+захарта.Докато млякото все още се вари, се добавят жълтъците, разбити със захарта на тънка струйка, при непрекъснато бъркане.След като крема се свари, се маха от котлона и се чака да изтине.През това време се разбиват белтъците на сняг с миксер, след което се добавят към изтиналия крем пак при непрекъснато бъркане.Слага се в хладилника за 2-3 часа за да се стегне.
Опитайте и добър апетит  chef

# 1
  • София
  • Мнения: 35 812
И аз го правя  Wink, но слагам и брашно и повече захар. Белтъците разбити на сняг ги слагам веднага в горещият крем - номерът е да бъркаш бързо.
Страх ме е от сурови яйца и затова го прявя така - никога не се е пребивал белтъка.
Много е хубав , наистина. Wink
На основата на този крен ,  правя и различни видоизменения.

# 2
  • Мнения: 22 867
А ако се добави какао сигурно ще стане много вкусен шоколадов крем! Grinning

# 3
  • Мнения: 57
Страхотно звучи още утре ще го опитам! Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 35 812
Аз обаче от снощи се чудя и ми се струва невъзможно да стане този крем без брашно или поне без желатин. 4 яйца са малко /според мен де/ за да може да се стегне. Така правя основа за сладолед ( е без белтъците) и е доста рядко. А  белтъците не могат май да го стегнат до консистенция  крем  newsm78
Нека по-опитните да си кажат думата. Wink

# 5
  • Мнения: 22 867
Аз съм правила подобен крем преди доста време, имам го записан, но с 6 яйца. Така съм го и запомнила, защото продуктите са като за крем карамел. Действително става много лек въздушен крем и е доста приятен. Може би и с 4 яйца, става  newsm78, щом Белла го е пробвала, тъкмо икономия на две яйца! Grinning

Белла, а да не би да има и брашно и да си го пропуснала?!?

# 6
  • Мнения: 2 495
Аз съм правила подобен крем преди доста време, имам го записан, но с 6 яйца. Така съм го и запомнила, защото продуктите са като за крем карамел. Действително става много лек въздушен крем и е доста приятен. Може би и с 4 яйца, става  newsm78, щом Белла го е пробвала, тъкмо икономия на две яйца! Grinning

Белла, а да не би да има и брашно и да си го пропуснала?!?
Не, в рецептата не пишеше за брашно

Общи условия

Активация на акаунт