Въпрос към скоро разведените

  • 925
  • 6
  •   1
Отговори
Обръщам се към вас с молба ако можете накратко да ми опишете процедурата по развода. Колко дела се водят и кога се викат свидетелите?  newsm78 Говорим за случаите, когато развода не е по взаимно съгласие. Ще ви бъда много благодарна, ако ме предупредите за някои неочаквани развръзки в случаите, когато трябва да се докаже вината на ответника   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 655
По скоро въпросът ти е за адвокат.
Пиши ми по кой чл. е заведено делото:
чл. 99 СК
чл. 99, ал. 3 от СК, с предложено споразумение още в исковата молба, за да те консултирам.
Това е работа на адвоката ти, него е трябвало да попиташ, а той да те запознае подробно със съд. процедури, но щр го направя аз...

# 2
По скоро въпросът ти е за адвокат.
Пиши ми по кой чл. е заведено делото:
чл. 99 СК
чл. 99, ал. 3 от СК, с предложено споразумение още в исковата молба, за да те консултирам.
Това е работа на адвоката ти, него е трябвало да попиташ, а той да те запознае подробно със съд. процедури, но щр го направя аз...

По чл.99 от СК с търсене на вина, до споразумение едва ли ще се стигне, защото ответника не иска развод и едва ли ще се примири лесно. Но като четох темите тук стигнах до извода, че едва ли ще стане толкова лесно, колкото ме убеждава адвоката - с две дела и да приключим. Благодаря ти, Пела!   bouquet

# 3
  • Мнения: 357
Ти за желанието на ответника да се развежда не се притеснявай! И моят "ответник" не искаше, ама като влезе в съдебната зала и като видя, че съм решила вече и каза "да, искам да се развеждам, спор за детето няма да има" и тъй като нямахме нищо за делене, всичко приключи на второто заседание със споразумение. Аз бях изготвила споразумението заедно с адвокатката ми, той имаше възражение относно издръжката, разбира се. Приех по-ниската сума и край, просто бях готова на всичко, за да се приключи веднъж за винаги.
Така, че ако нямате някакъв сериозен имуществен спор, може наистина да приключите на второто зеседание. Аз също не вярвах, очаквах циркове и скандали, свидетели и да се оплюем яко, но всичко мина изключително културно като се има предвид, че с моя човек трудно можеш да се разбереш. Не, че сега си изпълнява задълженията, но то за това си има други начини Wink
Желая ти да си спокойна и самоувелена по време на делата и много, много късмет, за да се нареди всичко по възможно най-добрия начин за теб.   bouquet

# 4
Ти за желанието на ответника да се развежда не се притеснявай! И моят "ответник" не искаше, ама като влезе в съдебната зала и като видя, че съм решила вече и каза "да, искам да се развеждам, спор за детето няма да има" и тъй като нямахме нищо за делене, всичко приключи на второто заседание със споразумение. Аз бях изготвила споразумението заедно с адвокатката ми, той имаше възражение относно издръжката, разбира се. Приех по-ниската сума и край, просто бях готова на всичко, за да се приключи веднъж за винаги.
Така, че ако нямате някакъв сериозен имуществен спор, може наистина да приключите на второто зеседание. Аз също не вярвах, очаквах циркове и скандали, свидетели и да се оплюем яко, но всичко мина изключително културно като се има предвид, че с моя човек трудно можеш да се разбереш. Не, че сега си изпълнява задълженията, но то за това си има други начини Wink
Желая ти да си спокойна и самоувелена по време на делата и много, много късмет, за да се нареди всичко по възможно най-добрия начин за теб.   bouquet

За съжаление при мен нещата не стоят така  Sad. Не само , че няма да е съгласен, но има доста движимо и недвижимо имущество за делене, с което няма така лесно да се раздели той.  Praynig Моля се поне да приключим по-бързо и разума на ответника да надделее и да не се стига до плюене.

# 5
  • Мнения: 357
 Thinking Хммм, във вашия случай май наистина няма да приключите с две заседания. Но ти не се притеснявай и не се ядосвай излишно, после ще разбереш, че не е имало смисъл!
Стискам палци всичко да е наред!   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
Не само , че няма да е съгласен, но има доста движимо и недвижимо имущество за делене, с което няма така лесно да се раздели той.  Praynig Моля се поне да приключим по-бързо и разума на ответника да надделее и да не се стига до плюене.
  аз точно поради тези две причини седнах и си поставих условията, просто пазарлъка мина в къщи и без свидетели и така изготвихме подялбата и споразумението... опитай да направиш нещо подобно, ако иска и той да си спести циганиите с плюенето - може и да успееш...

Общи условия

Активация на акаунт