Ами ако се отбие посред лято

  • 616
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Преди да стане на 1 г Иво сучеше 6 и дори 7 пъти на денонощие. През последния месец обаче кърменията намаляха и сега са максимум 5, поне веднъж седмично, а най-често 4 или дори 3 - сутрин, вечер и през нощта.
Почвам да си мисля, че е решил да се отбива, въпреки моето огромно желание да го изкарам поне до края на лятото.
Какви могат да са последиците, ако се отбие посред лято. С тоя темп ми се струва, че ще се кърмим най-много още 1 месец, а това е до началотно на юли.

# 1
  • Мнения: 7 106
Абсолютно нищо фатално няма да стане. Просто спазвай добра хигиена около приготвянето на храната и формулата, което си е задължително по принцип  Wink.

А факта че намалява броя на кърменията не означава непременно, че ще се отбие. Много бебета карат на 1-2 кърмения до.....откат  Laughing.

# 2
  • Мнения: 2 784
Калина сучеше по 3 пъти откакто стана на годинка горе-долу. За сега изгледи на отбиване май няма, поне докато изникнат зъбите. Бях се уплашила, че се отбива, ама тръгна последният кучешки и сега пак се кърмим и през нощта. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 161
Мисля, че този мит за отбиването посред лято е валиден за малки бебета - тогава рязкото преминаване към АМ или, както е било навремето, кисело мляко, може да доведе до стомашни разстройства. Но за деца на годинка, които така или иначе приемат обща храна, не виждам проблем да се отбие посред лято. И ми е много тъжно, че много майки отбиват преждевременно напролет, защото идвало лято и какво ли ще стане, ако вземе да се отбие само посред жегите.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Момичета, благодаря ви за отговорите.
Зори, дано и ние да сме от тези " до .....откат"   Joy bouquet
Цвети, на мен ми се струва че се отбива, защото нещо взе да не ме търси и предпочита да прави всичко друго, но не и да суче. А да кажеш че е пропил вода, не е.
Емем, точно заради тези митове си пуснах темата и аз съм слушала, че било вредно отбиването през лятото. Дано ако отиваме натам да няма проблеми.
И мен ме съветваха да съм го отбивала още април месец, защото идвало лято, пък и колко време съм щяла да го кърмя това дете Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 896
Деси, и мен напоследък ме заболя устата да обяснявам на разни лели из махалата, че нищо няма да му стане на Жоро, който е на година и половина, дето се вика почти ученик, ако вземе че се отбие посред лято.
Но и наистина 5 кърмения на ден не ми звучат много-много като отбиване. Ти гледай да си на линия и тази година за Световната седмица на кърменето във Варна. Ще се видим, нали?

Общи условия

Активация на акаунт