За попарата

  • 3 072
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Искам да почна да правя попара на детето  тя скоро ще стане на 6 месеца ама  някой нещо не ми са ясни като например:  Има ли значение вида на  чая /аз мисля да взема липов цвят за начало/ и ако да какъв да бъде?
Само сухари за деца ли могат да се използват ?
Слага ли се захар на чая ?
Сиренето обезоляватели го предварително  / киснете ли го във вода /
Това са ми въпросите май, засега

# 1
  • Мнения: 742
аз дадох попара(даста късно около1г.) защото трябваше да яде сирене но тя неизкаше.
та чаят ми беше лаика(като съм пробвала и с вода)
сиренето ми отначало беше обезсолено(като пробвах и солено)обезсолявах го като го слагах във вода за около1-2часа
правех я със сухар
захар слагах по малко
и тя така и нея прояде и ние не яден попарано а само сирене ми яде и то солено.
успех  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Има ли значение вида на  чая /аз мисля да взема липов цвят за начало/ и ако да какъв да бъде?
Аз започнах с чай от шипка.
Само сухари за деца ли могат да се използват ?
Аз не съм използвала някакви специални сухари за деца. Даже не знам има ли такива и какви са..... Ползвах (и все още давам от тях) Елит и Голдис-пшенични.
Слага ли се захар на чая ?
Аз слагам, но опитай да научиш детето си да я яде без захар, по възможност.
Сиренето обезоляватели го предварително  / киснете ли го във вода /
Да. Държа го във вода поне 3 дни преди да го дам.

# 3
  • Мнения: 680
Има ли значение вида на  чая /аз мисля да взема липов цвят за начало/ и ако да какъв да бъде?

аз съм пробвала с липов,лайка,шипки-ама то детето и с водичка пак си я обича попарката Simple Smile


Само сухари за деца ли могат да се използват ?

могат да се използват каквито сухари искаш!


Слага ли се захар на чая ?

ако ти прецениш а и ако детето обича,аз лично рядко слагам!


Сиренето обезоляватели го предварително  / киснете ли го във вода /

някой обезсоляват някой не,ти си решаваш!аз го държа 24ч. в вода преди да дам,е случвало ми се е и по малко,но няколко часа са достатъчни!

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Aз правех попарата с чай на Хип,той е подсладен,така захарта отпадаше.Сиренето го обезсолявах задължително.Слагах всякакви сухари,правила съм и с хляб.

# 5
  • София
  • Мнения: 100
Aз правех попарата с чай на Хип,той е подсладен,така захарта отпадаше.Сиренето го обезсолявах задължително.Слагах всякакви сухари,правила съм и с хляб.
Peace
Но нашето педи ни каза да почнем със шипков чай.Ползвам сухари на Голдис.А сиренето го кисна във вода около 24 часа.

# 6
  • Мнения: 3 089
аз слагам 2 сухара
малко масло - на върха на ножа
изкиснато сирене (1 нощ)
запарвам с вода, а не с чай. не мога да си помисля, че аз самата бих яла попара, направяна с чай. при това подладен. бля  Sick

# 7
  • Мнения: 1 190
Попарата правя със:

3 сухара
обезсолено сирене
масълце
и запарвам с вода

п.п. В началото когато изобщо започнах да я правя, я правех с чай от шипка, след това много рядко пак съм я правила с чай, основно с вода.

Забравих да напиша, че захар никога не съм слагала на никакво ядене на Вили Peace

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Чай от лайка не се дава в попара на малко дете-педиатърката ни предупреди.Аз захар в попарата никога не слагам, а сиренето го обезсолявам минимум 24ч. преди да му го дам да го яде.

# 9
  • Мнения: 3 042
аз слагам 2 сухара
малко масло - на върха на ножа
изкиснато сирене (1 нощ)
Peace Запарвам с чай от липов цвят.

Само сухари за деца ли могат да се използват ?
Аз не съм използвала някакви специални сухари за деца. Даже не знам има ли такива и какви са..... Ползвах (и все още давам от тях) Елит и Голдис-пшенични.
Слага ли се захар на чая ?
Аз слагам, но опитай да научиш детето си да я яде без захар, по възможност.
Peace

Така я правех на щерката.
Малкият попара не искаше.От споменатите сухари му слагам в манджите.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
В началото правех попарата само с шипково чайче. Сега правя различни чайове, зависи какъв има вкъщи.
Сиренето го обезсолявах допреди 1-2 месеца. Вече не. Но вземам някакво сирене, което в сравнение с доста други не е никак солено.
Сухари винаги съм ползвала на Елит и Голдис, пшенични и ръжени.
Чисто масло, независимо от марката.
Захар- половин ч.л. на чаена чаша.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 404
Пак по темата за попарката, но ако ми позволите да задам следния въпрос: Какво толкова има в тая попара, че трябва да се дава на детето? Като изключим сиренето, нищо от останалите продукти не ми се струва ценно за дете на 6 м. Да, в чая от шипки има вит. С, ако се прави с чай. А сиренето може да се слага и в обедното пюренце или каквото хапва детето. Моята дъщеря е на 6 м. и се храни 4 пъти като първото и последно хранения са АМ. Изобщо не виждам къде да вмъкна попарата. Между храненията не давам нищо, защото тя и бездруго прави интервали от 4,5 часа. /пробвала съм, но отлага следващото хранене за още по-късно/. А не ми се струва логично да замествам сутрешното мляко с попара.

# 12
  • Мнения: 390
Когато започнах да давам попара, я правех с шипков чай,
а сега с  билков, какъвто има в магазина.
Сиренето го накисвам във вода от вечерта за сутринта.
До скоро слагах 3 сухарчета на Голдис, но вече я правя с 1 препечена филийка хляб, добавям
съвсем малко масло, захар - на върха на лъжичката.

# 13
  • Мнения: 1 014
Пак по темата за попарката, но ако ми позволите да задам следния въпрос: Какво толкова има в тая попара, че трябва да се дава на детето? Като изключим сиренето, нищо от останалите продукти не ми се струва ценно за дете на 6 м. Да, в чая от шипки има вит. С, ако се прави с чай. А сиренето може да се слага и в обедното пюренце или каквото хапва детето.

Абсолютно съм съгласна. Синът ми е на 1г. и 3 мес. и още не съм му давала попара - предпочитам овесени, ръжени, пшеничени или ечемичени ядки приготвени с масло и сирене, без захар. Поне са пълнозърнести.

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз попара правя така:
сухар нормален, за възрастни, от магазина (редувам ръчен и пшеничен), в момента по 3 бр.
изкиснато обезсолено сирене (овче от магазина)
мъъничко масълце
мъъничко захар
вода гореща (в началото правех с липов чай, но съм чувала, че е по-добре да се започне с шипков)

Общи условия

Активация на акаунт