Косопад след раждане

  • 2 937
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Чела съм че след раждане има период на повишен косопад. Само че при мен косопадът започна преди около месец или 3 месеца след като родих. И понеже се появи толкова късно се чудя дали е във връзка с раждането или причината е друга. Много е интензивен и започвам да се притеснявам че ако така продължава един ден ще се събудя без 1 косъм на главата си. Затова искам да ви попитам имали ли сте косопад след раждането, кога започна, колко време продължи и какво мога да направя срещу него?

# 1
  • Мнения: 748
същия е Peace и при мен беше по това време. не помня колко продължи, но вече не ми пада косата.
нормално е да е 2-3 месеца след раждането, а не непосредствено след него.

и не е страшен - по принцип косата се подменя като на ден падат около 50 косъма, които са изтощени и на тяхно място порастват други. но по време на бременността заради хормоните тези косми спират да падат. косопадът, който се получава след раждането е падането именно на тези косми, които е трябвало да се сменят и да паднат, но не са паднали по време на бременността и са се задържали на главата. просто сега падат наведнъж.

няма нужда нищо да правиш, така или иначе космите, които е трябвало да паднат просто ще се сменят. единствено би имало смисъл да се храниш пълноценно (което е много важно за здравата коса) и може би някои подхранващи маски за растеж на косата, ако толкова държиш и имаш време. но и без тях косопада ще спре  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 39 711
При мен настъпи 4 месеца след раждането, направо беше ад. Аз бях с коса до кръста... и я отрязах.

# 3
  • Мнения: 173
И на мен в момента много ми капе косата- 4 месеца след раждането.Купих си някакви ампули от коприва......и да видим дали ще има ефект. newsm78

# 4
  • Мнения: 1 272
Забелязавам че от няколко дни и аз имам същия проблем.

# 5
  • Мнения: 733
Мен ме питаха в салона дали е почнала да ми капе ама тя още не е  newsm78. Само да не стане като затишие пред буря, чееее. До кога най-късно се появява този косопад и може ли да не се появи?

# 6
  • Мнения: 2 171
И на мен започна да ми пада около 3 мес. след раждането, но тревожното е, че още не е спряла. Не забелязвам видимо да ми е намаляла косата, но след сресване оставам по 2-3 шепи коса на гребена.

# 7
  • Мнения: 272
Да, след 3-4- ия месец и при мен се появи. Подстригах се късо  Cry и нямам къдрици вече Cry Cry Cry. О Cryправих се за около месец. Мазах косата с олио на Икаров.

# 8
  • Мнения: 2 553
Същата работа е и при мен - дъщеря ми е на 4.5 месеца , а косата ми пада ли пада ...  ooooh!
Кога ще свърши това чудо незнам  newsm78

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 926
Тъкмо си мислех , че съм се разминала но уви ooooh! След 4етвъртия месец - още не е спряла Sad

# 10
  • Мнения: 5 391
лелеее, вие ме шашканхте.преди да родя се подстригвах и фризьорката ми ме предупреди за евентуален косопад след раждане.сега, 2 месеца след като родих отидох и й казах, че до сега не ми е паднал и косъм и тя ми каза, че щом до сега не е, значи съм го избегнала.ама сега като ви чета за косопад след 3-4 месеца... ooooh!

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При мен започна изведнъж, около 10 дни след като спрях кърменето, някъде към 8-я месец след раждането. Ама започна здравооооо  Sad и аз мислех, че ще остана без коса. Пих "Цигапан", изкарах два курса и косопадът спря. Но за около три месеца косата ми остана почти наполовина  Confused а и без това  е тънка... Едва сега като че ли започва да се сгъстява наново.

# 12
  • Мнения: 113
При мен започна изведнъж, около 10 дни след като спрях кърменето, някъде към 8-я месец след раждането. Ама започна здравооооо  Sad и аз мислех, че ще остана без коса. Пих "Цигапан", изкарах два курса и косопадът спря. Но за около три месеца косата ми остана почти наполовина  Confused а и без това  е тънка... Едва сега като че ли започва да се сгъстява наново.
Бам-бам какъв е този Цегапан и от къде може да се намери и  колко струва  newsm78

# 13
  • Мнения: 22 867
ЦИГАПАН Има го в аптеките.

# 14
  • Мнения: 104
И а зще добавя "Ревалид" изцяло на билкова основа помага за коса и нокти пие се по 3 пъти на ден 2-3 месеца малко е по скъп около 24-25лв. за един месец но е много ефикасен. Лично съм го пробвала има и още много доволни мами!
    Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт