Първата среща!?

  • 1 764
  • 51
  •   1
Отговори
Толкова много неща започнаха да ме мъчат с наближаването на термина ми, че..........
Седнала съм тук и се чудя каква ли е първата реакция на мамата като види бебчо? baby_neutral
Какво си помислихте, какво изпитахте като го видяхте за пръв път?  Outta Joint

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Разплаках се, подкосиха ми се краката.

# 2
  • Мнения: 590
Много бях объркана Crazy,защото три пъти ми повториха,че е момче,а аз очаквах момиче Joy
Интересувах се дали си има всичко newsm78,а те hahaha  След това се размазах от кеф.

# 3
  • Мнения: 733
Разплаках се и си пожелах господ да го дари със здраве и късмет в живота. Чувството е неописуемо, трябва да го изживееш  Hug

# 4
Когато видях Марти за пръв път, ми се стори най-хубавото бебе, което съм виждала.Той обърна главичка към мен и ми изглеждаше толкова крехък и беззащитен, че веднага почувствах нужда да се грижа за него и да ги закрилям.После плаках 1 час.

# 5
  • Мнения: 3 161
Не е нещо, което се описва с думи... но много майки, родили естествено, казват, че е най-щастливият миг в живота им. Аз бях секцио и от упойките се чувствах много зле, треперех, само пуснах една сълза на радост, като ми казаха, че е момиче (такова ми беше желанието), после ми го донесоха след час - много беше хубаво, но бях адски измъчена от операцията и ми бяха притъпени усещанията. А и детето беше вече увито като пашкул, само главата му се виждаше; чак у дома си го видях голичко и много ме е яд, че не можах по-рано.

Втория път ще направя всичко възможно да родя естествено, и ще настоявам да ми го дадат веднага, още преди да са го измили и опаковали - да ми го сложат на гърдите и ще му дам веднага да суче (поне в мечтите ми е така...). Това е най-добрият вариант, и за майката, и за бебето, от психологическа гледна точка, защото моментът е особен и се създава най-силна емоционална връзка (не съм го измислила аз - има си такива теории за bonding в минутите след раждането; впрочем касаят и бащата, ако има шанса да присъства).

# 6
  • Петрич
  • Мнения: 321
Когато го видях за първи път си помислих,че е много грозен,изобщо не беше розавото бебче,което виждах да се ражда по филмите.Всички бебета,които видях там ми се струваха много грозни. Embarassed
Наскоро се видях с едно от момичетата, с които раждахме.Тогава си мислех,че неиното бебе е по-хубаво от моето,а сега Ванката ми се видя 100 пъти по-красив.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 320
Това е чуство, което не може да се опише.  Като ми го дадоха 5 мин. след като го извадиха (аз съм с операция) го целунах по главичката и ...... незнам много странно чуство! 4 часа след като излязох от операционната пак ми го доведоха, гушнах го, разглеждах го- пръсти, очички...... много мъничък и всъщност толкова голям, как е седял в корема ми.  Crazy Галех го по ръчичките и всякаш времето спира, а на света си само ти и бебенцато! Оффф много объркано стана, но това е нещо, което не може да се опише, няма такава силна дума да кажеш какво е!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Разплаках се с глас и започнах да го целувам.Доктора много ми се смееше после hahaha
Иначе ми се стори ужасно хубав и ми заприлича на баща си веднага.Абе,моето чадо си беше Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesНай-хубавото

# 9
  • Мнения: 2 910
Първата ми среща с бебето не мина според очакванията ми. Бях малко в несвяст след тежкото раждане и само попитах добре ли е, всичко ли си има и след това я видях чак на третия ден след раждането. Да гушнеш малкото си човече е голямо изживяване и неописуем момент Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 364
страхотно е усещането-разтреперих се от щастие като я видях!

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Разплалах се. Не можах да спра да плача от щастие! Чувството е невероятно и не може да се сравни с нищо друго!

# 12
  • Мнения: 5 370
На мене ми го донесоха в стаята, след като излезнах от упойка.
Само протягах ръка, но не можех да го пипна, защото бях набодена със системи.
Бая сълзички източих.............
А той си беше наистина невероятно оформен и с едни гоооолеееееми очи, както и досега.
Все си мислех, че ще ми го вземат и повече няма да ми го върнат. #Crazy Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 804
Това е чуство, което не може да се опише.
Аз родих първата си дъщеря след което  веднага ми я показаха ,но аз нямах думи ,а ми се стичаха само сълзи по бузите от щастие .Първо я провериха пред нас дали и е наред всичко след каето още неизмита ми я сложиха да я кърмя.И няма да забравя тия широко отворени очета как се взираха в мен с любопитство да ме огледат обстойно за да е сигурна че съм аз.Е най , най-вълнуващото ми преживяване в живота до момента .Тогава усъзнах , че сме станали родители честитих на съпруга ми които ми беше упора през цялото време и ми беше честитил преди това.
Докато ме позакърпиха Самира и мъж ми си играеха вече ,след което още около 3 часа сука без да иска даже и да се снимаме.
С втората бях сама таткото гледаше каката .
Та като излезна ми я показаха и нея пичти веднага ,пак се радвах но вече с по други чувства .Нея я гушнах веднага та като си отидох сама/ само се подпирах на една от акушерките/в стаята след около 30 минути и тогава почнах да я храня .Очите и бяха надути и ме мереше само с еднете си оче .За това пък  през деня и през ноща все при мен стоеше само да ми я преобличат къпят и преглеждат сме се разделяли и то с не много голямо желание от моя страна.
По между другото беше единственото бебе дето не плачеше а само примрънкваше при нужда  в отделението .
Успех от мен и после да пишеш за твоето изживяване .[/color]

# 14
  • Мнения: 4 668
Когато доктора ми го даде да го видя имах чувството , че не е реално и че това красиво бебе не може да е моето . Преди си представях , че ще е по - червен и сбръчкан , а той - беличък и с едни големи сини очи . Изпитах щастие и невероятно облекчение , че всичко е наред .

Общи условия

Активация на акаунт