кърмене в леглото?

  • 1 127
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
много е мъничка все още и дори вечер си иска на често, за да не ставам през 15 мин я вземах един път в леглото с мен и вече  няколко нощи така...доро се будя и гледам че спи до мен, толкова съм уморена явно....правилно ли е така?

# 1
  • Мнения: 2 220
Ами най-добре, така и двете ще сте спокойни. Много е мъничка още, за да възпитаваш навици. Бебето ти има нужда от кърма през нощта, но и от една отпочинала мама, която няма как да бъде такава, ако няколко пъти през нощта го примъква и отмъква.

# 2
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Честито бебче! Много хубаво име сте й избрали - да ви е жива и здрава!

И аз в началото все се притеснявах да не се завре из завивките например, но според мен майката си има шесто чувство. Много си е хубаво бебчо да си има контакт с мама. Гледах да е далеч от чаршафи и възглавници, колкото може.

Моето бебе е почти на два месеца и вече е доста по-голям на размер (или на мен така ми се вижда Laughing) и вече не ме притеснява това. Още повече, че си прекарва повече време в леглото си. А и заспива най-вече върху мен и после го местя. А и броя нощни хранения е значително намалял. Знам, че ти си струва вечно, но спокойно, има светлина на края на тунела  Grinning.

# 3
Според мен също си постъпила правилно, така и за детето е по добре и за теб по лесно. Важното е да не се задържи много дълго това положение, за да нямаш проблем с таткото Simple Smile Ние бяхме  така до 3 месец и ни беше много добре, при моя позната си е сложила леглото на бебчо /без преградка/ директно до нейното и когато заплаче само се завърта и си го храни без много бутания и разбуждания. Успех Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние се кърмехме така през цялото време-легнали и бебо спеше при нас.Не го кърмя от почти месец,а все още си спи при нас.Така и на нас с татито ни е по-удобно,като се размрънка само го гушваме и заспива пак.
Не ни пречи,за другите неща все се намира време и място Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
мами, страхотни сте , благодаря ви!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 804
 Честита беба !!!  bouquet
Ние се кърмехме така през цялото време/15месеца/-легнали и бебa спеше при нас, и  все още си спи при нас.
Така и на нас с татито ни е по-удобно,като се размрънка само я гушваме и заспива пак.
Дари и сега спи с нас ,а малката спи в нейното креватче.
 Не ни пречат , за другите неща все се намира време и място .
Проблема е сега като сложа до нея сестра и ,все я рита и бута от ревност ще да е...

# 7
  • Мнения: 3 760
Честито бебенце!   bouquet
Точно така е правилно, но малко мами го знаят и се престрашават.

# 8
  • Мнения: 462
Спя си с бебето и си го кърмя по цяла нощ. Само като усетя, че се размърдва я прехвърлям от другата страна, подавам гърдата и нито тя нито аз се събуждаме.
Съвсем в  началото понякога я покривах, без да искам, с одеялото, но вече това се отработва насън и няма проблем. При общия сън се придобива хармония между майката и бебето. Получава се синхрон в преминаването на фазите на повърхностен и дълбок сън, което помага на майката да се наспи. Освен това се осъществява една необяснима връзка между мама и бебе. Вече използвах веднъж тази дума и пак ще я кажа  - ХАРМОНИЯ.

Баткото като малък спеше в отделно креватче и нищо, че беше близо до нас и се будеше само 1-2 пъти на нощ за мен това беше кошмар, т.к. ме будеше точно във фазата на дълбок сън и се чувствах скапана. Сега сигурно бебка суче повече от 5 пъти на нощ (даже не знам колко...), но това никак не ми смущава съня.

Спането с мама е полезно и за бебето - колкото по-пълноценно мъничето получава необходимите му потребности толкова то израства по-уверено и щастливо. Това не разглезва! Точно обратното! Бебетата, които са били много носени и са спели с родителите си порастват силни и независими деца.

Можеш да погледнеш и тази статия: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/893/

Продължавай в същия дух и не се бой да слушаш инстинктите си!

# 9
  • Мнения: 8 917
Честита бебка  bouquet
Не съм слагала Гери в леглото да я кърмя и не бих я сложила- прекалено много ме беше страх колко уморена бях и да не я затисна Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 735
Спя си с бебето и си го кърмя по цяла нощ. Само като усетя, че се размърдва я прехвърлям от другата страна, подавам гърдата и нито тя нито аз се събуждаме.
Съвсем в  началото понякога я покривах, без да искам, с одеялото, но вече това се отработва насън и няма проблем. При общия сън се придобива хармония между майката и бебето. Получава се синхрон в преминаването на фазите на повърхностен и дълбок сън, което помага на майката да се наспи. Освен това се осъществява една необяснима връзка между мама и бебе. Вече използвах веднъж тази дума и пак ще я кажа  - ХАРМОНИЯ.

Баткото като малък спеше в отделно креватче и нищо, че беше близо до нас и се будеше само 1-2 пъти на нощ за мен това беше кошмар, т.к. ме будеше точно във фазата на дълбок сън и се чувствах скапана. Сега сигурно бебка суче повече от 5 пъти на нощ (даже не знам колко...), но това никак не ми смущава съня.

Спането с мама е полезно и за бебето - колкото по-пълноценно мъничето получава необходимите му потребности толкова то израства по-уверено и щастливо. Това не разглезва! Точно обратното! Бебетата, които са били много носени и са спели с родителите си порастват силни и независими деца.

Можеш да погледнеш и тази статия: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/893/

Продължавай в същия дух и не се бой да слушаш инстинктите си!
Подкрепям това мнение с 2 ръце!  Peace
С две думи : откакто родих ,започнах да спя нормално. Wink  Преди това : купони,купони и пак купони ,а сега... това бебенце някак си ме очовечи...  Heart Eyes Много му дължа!
Прекрасна духовна връзка се изгражда между майката и детето при co-sleeping ,а и наистина не помня да съм се будила през нощта ,нито аз нито бебето. Не помня и колко пъти съм я кърмила.Често ми се случва просто да се събудя сутрин ,а тя суче сладко и ме гледа!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Направо да си умреш от кеф!!! В такива моменти ми иде да я изям (в буквалния смисъл)от любов.  Two Hearts  loveuuu txtloves
Боже,Господи ,такива мигове на щастие не са за изпускане.Не бих могла да си предсава да ги няма!  Naughty

# 11
  • Мнения: 47 902
първото ми дете не се будеше нощем,по-точно будеше се рано сутрин-към 5-6 часа,но аз винаги,винаги кърмех седнала,никога легнала,нито денем,нито нощем ooooh!,и честно казано на моменти беше кофти
детето така или иначе,без да суче нощем,успя да се научи да спи при нас,и доскоро спеше при нас,но се роди бебчо,и тя се сдоби с легло за големи каки
сега обаче почнах да си кърмя бебчо легнала,даже той беше махнал нощното,но откакто беше болен си спинка при мене,и щом се рзмърда,веднага му давам да си цока,и си спя много,много спокойно
дори ми е по-спокойно,когато бебето е до мене,отколкото когато си е в леглото-усещам го веднага,като мръдне,а не трябва да ставам да го проверявам

# 12
  • Мнения: 3 161
Честито бебче! Радвам се за вас. Много хубаво правиш даже - най-добре е за бебето, само трябва да внимаваш да не го затиснеш. Ако имаш притеснения, можеж да сгънеш на 4 одеяло и да я поставиш върху него, така че да е малко по-високо от теб. Но по принцип няма голяма опасност (казват по книжките - при трезвени родители  Wink).

# 13
  • Мнения: 1 030

А не е ли проблем, че не се оригват бебетата, след като сучат?
Аз ако не я оригна след кърмене - много често "връща"...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 227
На мен също ми беше по-удобно да кърмя легнала през нощта, но до едно време..Мони взе много да се върти насън, непрекъснато ме избутваше настрани, и накрая с тати спяхме на по-малко място от нейното...Затова прекратих тази практика, просто аз не се наспивах така...Сега я взимам, за 2 минути суче и обратно в нейното креватче...
А не е ли проблем, че не се оригват бебетата, след като сучат?
Аз ако не я оригна след кърмене - много често "връща"...
Когато е сукала през нощта легнала, никога не съм я оригвала и никога не е връщала, може би защото спи по-дълбоко и не се върти, незнам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт