Нуждая се от помощ за дупките на ушите

  • 13 637
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 874
Такам, случаят е следният, от около 3 годишна имам дупки на ушите (което прави към 17 години с пробити уши), като почти постоянно съм била с обеци на ушите като изобщо не ги свалям. Наскоро обаче майка ми си купи едни много хубави и ми ги даде да ги нося. Само че, те са с винтчета и ми убиват като си лягам, та реших да ги слагам само като излизам. През останалото време съм без обеци. Обаче явно се е случило, че около 7-10 дена почти не съм излизала и когато съм излизала съм забравяла да си сложа обеците. И тази сутрин вече решавам да си ги сложа. Обаче не става Shocked С триста зора ги напъхах, имам чувството, че дупките са започнали да се затварят #Crazy Като се прибрах реших да си сложа старите (с които стоях постоянно), че да се пооправят дупките. Обаче не влизат, с много мъка натиках едната (явно тези са по-дебелички от онези с винтчетата). Другата много я мъчих, но така и не стана. А и доста ме боли като се опитвам да я вкарам. Та сега стоя с една обеца, утре сигурно пак ще пробвам с другата. Но имате ли идея как да успея по-лесно и безболезнено да я вкарам? И защо са започнали да се затварят дупките, много странно ми стана.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
И на мен ми се е случвало,но не мисля,че се затварят дупките.Стояла съм без обеци месеци наред и дупките не са зараствали.
И на мен ми е интересно защо става така newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 39 723
За безболезнено слагане - не знам. Аз имам само малко проблеми ако слагам по-дебели обици.

# 3
  • Мнения: 963
Безболезнено не можеш да го направиш, за съжаление. Поне аз досега не съм успявала в такива случаи... Sad
Това, което можеш да направиш обаче, е: да сложиш първо по-тънката обица (тази с винтчето) - след като успееш да я прокараш нея има по-голям шанс да се справиш с другата. С малки почивки пробвай, ама не оставяй за утре - до тогава може и по-сложно да ти стане. Имай предвид и че ухото може да се позачерви и подуе от тези опити, та тогава или ще трябва бързо да слагаш обицата, или да чакаш да се успокои. Другото, което можеш да опиташ още преди слагането на обицата е да стиснеш леко ухото - да прегънеш меката част (уфф, ама как обясних) - понякога дупките се замърсяват. Като го стиснеш в такива случаи излиза някое боклуче (или почти като от пъпка/комедонче).
Стискай зъби и успех!

# 4
  • Мнения: 5 299
И аз не мога да си представя след толкова стаж с обеците, дупките ще зарстнат. Да не би просто новите обеци наистина да са по-дебели, и като си се мъчила да тикаш да са се надули нещо ушите, иначе не виждам как ще зарстнат за няколко дни. newsm78 Според мен, изчакай до утре и пробвай със старите ти обеци.

# 5
  • Мнения: 7 430
сПоред мен не се е запушила дупката, а се е замърсила - почисти хубаво по тънката обичка и пробвай така - да се надяваме, че ще се отвори Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 044
Сложи си бучка лед да ти обезболи ухото и давай смело PeaceНе ти е зараснала дупката,понякога се образува вътре едно топче като от секрети,при теб явно се е втвърдило повече

# 7
  • Мнения: 6 874
Това, което можеш да направиш обаче, е: да сложиш първо по-тънката обица (тази с винтчето) - след като успееш да я прокараш нея има по-голям шанс да се справиш с другата.
Точно това направих и то два пъти, но ефект никакъв.

И аз не мога да си представя след толкова стаж с обеците, дупките ще зарстнат. Да не би просто новите обеци наистина да са по-дебели, и като си се мъчила да тикаш да са се надули нещо ушите, иначе не виждам как ще зарстнат за няколко дни. newsm78 Според мен, изчакай до утре и пробвай със старите ти обеци.
Новите обеци са по-тънки със сигурност, личи им. Старите, които се опитвам да сложа сега, са по-дебели.

Не знам дали зараства дупката просто така ми се струва. Всъщност аз вкарвам обецата, но не мога да я изкарам от другата страна, това ми е проблемът. Ще пробвам след малко по някои от гореописаните методи и дано се получи Praynig

# 8
  • Мнения: 27 524
Понякога се случва от подуване на ухото, както се подуват от жега или по други причини ръцете например. Тогава и дупката се стеснява. Случвало ми се е. Изстуди го, тогава тъканите спадат, и сложи тъничка обица, без да натискаш, лекичко с въртене, без да опъваш или дърпаш ухото. Не се отказвай, дори малко да те заболи, за ден два ще ти мине. Успех.

# 9
  • Мнения: 4 358
На мен ми се случи същото наскоро, но аз не бях слагала обеци от месеци.
С най-тъничките обеци пробих последната кожа (точно както описваш - отзад обецата не излизаше). Боля ме и после ушето ми доста се беше зачервило. Усещах си го няколко часа. Непрекъснато се мажех с памуче със спирт, за да избегна инфекция.

# 10
  • Мнения: 920
Да не би да не уцелваш траекторията на дупката. На мен ми се случва с някои обици. Пъхам отпред и ръчкам, ръчкам, а се оказва, че не е на мястото си и се опитвам да пробия другаде. И да позараснат ми се е случвало, но след месеци.

# 11
  • Мнения: 6 874
Да не би да не уцелваш траекторията на дупката. На мен ми се случва с някои обици. Пъхам отпред и ръчкам, ръчкам, а се оказва, че не е на мястото си и се опитвам да пробия другаде. И да позараснат ми се е случвало, но след месеци.
Не е това, и на мен ми е трудно понякога, но винаги си излиза по принцип. А сега просто не става. Опитах леко веднъж тази сутрин, но не се получи и го оставих. Ще отида да пробвам с лед след малко.

# 12
  • Мнения: 8 917
Пробвай с кремче - според мен не би могла да ти се запуши Peace Аз имам от 10 години втора дупка на едното си ухо и от поне 2 не съм слагала нищо и не е запушена Peace

# 13
  • Мнения: 732
Мисля, че е абсурд да са почнали да се затварят дупките за толкова кратко време. Моите уши са пробити от около 20 години, като близо 10 години не бях слагала обеци Embarassed Rolling Eyes, искам да кажа че изобщо не съм слагала, дори не съм пробвала. И миналия месец реших, че вече е крайно време да почна пак да нося и си ги сложих без никакъв проблем. Само първият ден малко ми бяха зачервени ушите, но проблеми със самото слагане не съм имала.

Така, че давай смело Hug

# 14
  • Мнения: 6 874
Мисля, че е абсурд да са почнали да се затварят дупките за толкова кратко време. Моите уши са пробити от около 20 години, като близо 10 години не бях слагала обеци Embarassed Rolling Eyes, искам да кажа че изобщо не съм слагала, дори не съм пробвала. И миналия месец реших, че вече е крайно време да почна пак да нося и си ги сложих без никакъв проблем. Само първият ден малко ми бяха зачервени ушите, но проблеми със самото слагане не съм имала.
А тогава от какво може да е според теб?

Мъчих се днес няколко пъти и пак не става. Сега стоя с две различни обеци (тънката съм сложила на въпросното ухо). Не знам, започвам да се отчайвам. Днес не ме болеше толкова и много я бутах обецата, но не става, не излиза просто. А и аз не съм сигурна дали съм нацелила точно дупката, че да започна да си придърпвам ухото и да я разширя евентуално. Ужас, ще се побъркам вече Sad

Общи условия

Активация на акаунт