Отговори
  • Мнения: 280
Като влизам в БГ  с моя син (който ще е с американски паспорт) без таткото-ще ми искат ли наториално писмо разрешение от бащата че може да патува сина ми само с мен или не?
Също той като е американец нали може да е в БГ само 1 месец без виза ... аз планувам да сме повече от 1 месец - да му вадя ли виза - кога и каде става това в БГ?

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
щом е с американски паспорт не би трябвало да има проблем...това 3а ра3решителните важи май само 3а дечицата с двама бллгарски родители, когато само единият от тях пьтува самичьк с детенцето...но можеш да попиташ в посолството, 3а да не ти поднесат някоя и3ненада на летището....

# 2
  • Мнения: 3 880
Не се притеснявай, те се интересуват само от българчетата, zаЩото zакона важи само zа български граждани.
Виж zа виzата е най_добре да питаШ предварително дали да я иzвадиШ от посолството или може на място в БГ. Обаче при всички положения трябва да му иzкараШ, zа да не ви правят проблеми на иzлиzане.

# 3
  • Мнения: 1 526
Щом детенце няма БГ гражданство не ти трябва нищо от баща му, но ако стойте повече от месец ще му трябва виза( това го знам от опит)Вади се от БГ посолството при вас

# 4
  • Мнения: 826
Като влизам в БГ  с моя син (който ще е с американски паспорт) без таткото-ще ми искат ли наториално писмо разрешение от бащата че може да патува сина ми само с мен или не?
Също той като е американец нали може да е в БГ само 1 месец без виза ... аз планувам да сме повече от 1 месец - да му вадя ли виза - кога и каде става това в БГ?

В БГ няма да ти трябва пълномощно,но трябва да имаш такова,за да можеш да напуснеш щатите.
Визата се вади от посолството/консулството,струва 100$ и е за период от 90 дни.

# 5
  • Мнения: 280
twins_mama,

A ot BG dali ne moze da se izdade viza - ili na granicata? Nie ste letim skoro i oshte mezdunaroden pasport ne sym mu ivadila, taka che edva li ste se organiziram da mu izvadia viza ot USA predi da tyrgnem. A i BG posolstvo mi e dosta daleche Sad

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Да не забравиш и да направиш и адресна регистрация на детенце. На излизане може да поискат да проверят регистрацията  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 826
twins_mama,

A ot BG dali ne moze da se izdade viza - ili na granicata? Nie ste letim skoro i oshte mezdunaroden pasport ne sym mu ivadila, taka che edva li ste se organiziram da mu izvadia viza ot USA predi da tyrgnem. A i BG posolstvo mi e dosta daleche Sad

Не,от БГ няма как да му извадите виза. Confused
Ако искаш звънни до консулството в 4икаго,мисля 4е и по пощата става ваденето на виза,ама не съм много сигурна............
Другият вариант е да не правите нищо и да се надявате,4е ще попаднете на готин митни4ар при напускане на БГ. Heart Eyes

# 8
Pabotila sam v posolstvo i sas sigurnost znam, che na bebcho shte mu tribva viza:( Ne razchitai da se izvadi v BG zashtoto ne stava i shte imash samo nepriatnosti. Ne mojesh da trgnesh s bebcho i da razchitash, che shte popadnesh na "gotin mitnichar". Az sam rabotila v Anglia i tam ne stavashe po poshtata. Proveri v posolstvoto i ne tragvai bez viza ili Vremenen BG pasport /ako reshish da bade i BG grajdanin/ Uspeh:)

# 9
  • Мнения: 486
Аз пък имам някакви спомени, че визата беше безплатна, но се плащаха към $25 за обработка на документите.
Един вариант е  - като наближите 30-те дни да преминете някъде границата и след това да се върнете. Познати са правили този номер, но нямам представа дали минава всеки път.

# 10
  • Мнения: 1 370
При нас, когато си купувахме билета, ни казаха, че таткото задължително трябва да подпише декларация, че пуска сина си само с мен. НО никъде не са ми я искали.
А за визата, ние седяхме 5 месеца и аз изкарах постоянно пребиваване за 6  месеца, което струваше 200 лева.
Вариант е и това което е написала Ellie.

Един вариант е  - като наближите 30-те дни да преминете някъде границата и след това да се върнете.

Много по лесен, ако ще седите около 2 месеца. Защото бюрокращината е невероятно неприятна ooooh!

# 11
  • Мнения: 280
При нас, когато си купувахме билета, ни казаха, че таткото задължително трябва да подпише декларация, че пуска сина си само с мен. НО никъде не са ми я искали.
А за визата, ние седяхме 5 месеца и аз изкарах постоянно пребиваване за 6  месеца, което струваше 200 лева.
Вариант е и това което е написала Ellie.

kakvo e tova postoianno prebivavane

# 12
  • Мнения: 31
Аз пътувам след 2 дена с малкия сама и съм проверила ве4е вси4ки варианти. В България можеш да удългиш престоя след единия месец преди да е изтекъл! в районното където и да се намираш не само по местоживеене на майката. Казали са на брат ми на място, 4е няма проблем - 250 лв. и слагат пе4ата на място:) Щом влиза с американски паспорт детето нищо няма да искат от другия родител - при влизане нищо не се иска, а при напускане на страната! Ако ще минавате някъде граница като изти4а месеца непременно си направи оба4е пълномощното от бащата, защото знам за не един и два слу4ая на проблеми там за съжаление циганят се - някой път искали някой път не. Пълномощното е свободен текст, 4е дава съгласие детето да пътува само като го придружава съпругата му с ли4ни данни и за тримата се пишат за теб и детето номер на паспорт задграни4ен и адрес, а за таткото адрес и рогденна дата. Упоменава се срок за който да важи - при нас фигурират и номерата на полетите и датите, но не е задължително. Заверява се подписа от упълномощени власти - в САЩ не знам кои са - след като не е български гражданин ти с нащо посолство работа нямаш и не си длъжна да им го превеждаш.
Приятно пътуване Simple Smile

# 13
  • Мнения: 280
В България можеш да удългиш престоя след единия месец преди да е изтекъл! в районното където и да се намираш не само по местоживеене на майката. Казали са на брат ми на място, 4е няма проблем - 250 лв. и слагат пе4ата на място:)

Tova BG visa li e za 250lv?

Ако ще минавате някъде граница като изти4а месеца непременно си направи оба4е пълномощното от бащата, защото знам за не един и два слу4ая на проблеми там за съжаление циганят се - някой път искали някой път не. Пълномощното е свободен текст, 4е дава съгласие детето да пътува само като го придружава съпругата му с ли4ни данни и за тримата се пишат за теб и детето номер на паспорт задграни4ен и адрес, а за таткото адрес и рогденна дата. Упоменава се срок за който да важи - при нас фигурират и номерата на полетите и датите, но не е задължително. Заверява се подписа от упълномощени власти - в САЩ не знам кои са - след като не е български гражданин ти с нащо посолство работа нямаш и не си длъжна да им го превеждаш.

Ako mina granica (s Romania naprimer) samo na anglisjki li da e tova palnomostno?

# 14
  • Мнения: 826
Визата за БГ можете да я извадите за един ден от консулството в 4икаго!Струва 25$(по последна информация).
Защо да се тормозиш и да извеждаш детето от страната или пък да удължаваш престоя му на място?Това последното изобщо не е сигурно. NaughtyМоя приятелка изпрати сина си на България само с американския паспорт за три месеца.Преди изти4ане на 30 дневния срок,баба му беше подала молба в районното за удължаване(след такса от 250 лв) и полу4и отрицателен отговор.Накрая при напускане на БГ я бяха глобили още 250$ за това,4е детето е нарушило закона. Twisted Evil
Тази година пак ще пътуват,но ве4е с виза. Peace

Общи условия

Активация на акаунт