Към продължително кърмещите мами

  • 415
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
       Питанката ми е към тези, които вече кърмят поне година-две Wink Кога да въведа второ хранене с твърда храна на дребното с оглед на стремежа ми да се кърмим продължително? Засега му давам обяд (зеленчуково пюре или плодово с мъничко каша, сега ще въведа и месно + кърма в "твърдата" храна, ако не ме домързи) и той изяжда около 40-100 гр като преди това задължително се кърмим. Знам,че не трябва да има заместено млечно хранене до годинката и твърдата храна да се предлага 1/2-1 час след кърмене. чудя се кога да въведа следобедна закуска? Thinking пък и не ми е ясно точно как ще стане,тъй като обядът ни е с прекалено плаващ час - след хуубавичко кърмене (а не само кратко цокване) и дребното като не спи (той и за спането няма режим). Пък и някак си ще ми е криво, ако дребното папа солидни количества твърда храна (т.нар. "отбиващи продукти") за сметка на кърмата Rolling Eyes  За нас кърменето е начин за разтоварване, за беб то е спокойствие и утеха,  а и приспиването ни винаги става на гърда (имаме и няколко нощни хранения)...все пак с увеличаването на приема на твърда храна нещо си ме гложди newsm78 Как беше при вас?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ние действахме така - първия месец от захранването предлагах само веднъж дневно твърди храни. След около месец и половина (значи по към 8.месец) опитах да давам 2х дневно. И си останахме на 2х дневно почти до годинката - не че не съм предлагала, но дребната не искаше (освен ако 1-2 хапки за проучване се водят хранене). Сега яде общо взето 3х дневно твърди храни(закуска-обяд-вечеря), понякога има и следобедна закуска, ако склони да хапне плод.
Не съм гледала много-много бройките хранения и количествата храна - предлагам, когато ядем и ние (което не е в точно определени часове), пък тя си решава сама Grinning Нали идеята е детето да свиква с ритъма в семейството Grinning
Само правя уговорката, че тя не яде големи количества твърда храна, а на моменти направо отказва, така че не съм се притеснявала за поддържането на кърмата. Много си зависи от детето (дали е от тези, които след солидно хапване ще откажат да сучат или обратно - след солидно кърмене няма да искат да хапнат нищо) - ти си го познаваш най-добре Grinning

# 2
  • Мнения: 127
И аз мисля, че всичко е индивидуално и зависи от бебето. Аз захраних на шест месеца и половина и доста бързо (за моите разбирания) заместих едното хранене, а после сравнително бързо вкарахме и други храни и на десет месеца вече бяхме само на сутрешно и вечерно кърмене, а след годинката тя сама се отказа от сутрешното. После аз тръгнах на работа и тя реши, че само така може да ми покаже, че й липсвам - върнахме си сутрешното кърмене, а дори в един период - и нощните (а не сучеше нощем дори като бебе!). От около половин месец отново сме само на вечерно кърмене, но не дава никакви признаци, че ще се отказва или че по някакъв начин и влияе приема на тръвда храна - за мое учудване суче настървено дори и след като половин час преди това е погълнала повече храна от мен на вечеря!

Та съвета ми е - води се от бебока и не му мисли много! Кърменето трябва да е взаимна потребност, а не самоцел на едната страна (която и да е тя!). Айде, пък догодина по това време да те "терзае" друг въпрос, свързан с кърменето! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт