С бебе на път??

  • 1 245
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
 Здравейте мамчета!
Искам да ви попитам кога за пръв път пътувахте със своето бебче?Дали може да се пътува ако бебо е на 20 дена,със кола Пловдив-Русе  newsm78 ако е добре бебо.  newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Може, не се притесявай. Кърмиш или даваш по път шише, не е проблем. Да не пускате климатик в колата и да не става течение или прекалено горещо и задушно. Това е и лек път  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние пътувахме за първи път,когато Калоян беше на 2 месеца.София,Добрич,Варна,Плевен.Обиколихме с него цялата страна Laughing
Мисля,че няма да имате проблеми.Блонди е казала за какво да следиш.Бебетата на тази възраст проспиват почти целят път Peace
Ние имахме само един проблем тогава-не искаше да суче по време на пътя.Явно усещаше промяната и цял ден стоя само на водичка.Е,вечерта като си легнахме си навакса порядъчно-искаше да суче през един час Laughing

# 3
  • Мнения: 2 924
първото пътуване на дъщеря ни беше като се прибирахме от болницата. Беше на 4 дни.Разстоянието от Атина до Патра - около 230км- го проспа. Пускахме климатик - но не силно и от време на време. Не мисля ,че да е горещо в колата или да са отворени прозорците е по-добрия избор.
Не се наложи да я храня навън ,разбуди се точно като си влизахме в къщи:) Тя поне за сега е спокойно бебе.Бяхме я сложили в порт бебе/не знам как е на български- малко легълце с дръжки като кошница представлява. Вътре сложих ограничители- да не се извърта или доближава прекалено до стените на леглото , повдигнах леко дюшечето - там ,където и беше главичката и мисля ,че се чувстваше прекрасно:) Аз естествено бях седнала отзад - до нея.
Предполагам ,че това как едно бебе понася пътуванията е строго индивидуално.Както междувпрочем е и с възрастните.

# 4
  • Мнения: 922
Повечето бебета много обичат да пътуват, особено моите Grinning... Само да запаля мотора и те вече са "отнесли плувката"... Или спят, или зяпат през прозореца. Ние често пътуваме Плевен-Русе с децата и досега съм имала само един път проблем - беше много горещо в колата и Вальо повърна на 2 пъти... Но оттогава слагаме винаги сенници на стъклата...
А ето и още един пример за пътуване и бебче: Когато се роди малкото ми братче (преди 8г) и по-точно на изписването, валял страшен дъжд... Ама дъжд, не - ами чудо... Точно пред блока валяло като из ведро... Колата спряла и брат ми започнал да плаче. СТрашен рев... Дядо се принудил и запалил мотора на колата, направил едно кръгче около блока и брат ми заспал. Колата спряла - брат ми се събудил... И така се наложило да обикалят из квартала с колата, докато дъжда не намалял Grinning
Лек път Grinning

# 5
  • Мнения: 472
Здравей мила!
Преди една седмица се върнахме от път с малката. Маршрута беше: София - Благоевград-Сандански-София.
Тя беше тогава на 3 месеца - никакъв проблем- или гледаше през стъклото или спеше.
Проблема за мен беше, че едва и събрах багажерията, но и това си има решение
Успех на вас и лек път Party

# 6
  • Мнения: 1 259
Нашето първо пътуване беше когато малкия беше на 3 м. Ст.Загора- Пловдив.Нямаше никъкъв проблем.Или спеше или гледаше през прозореца. По пътя спирахме за да го нахраня.
Проблема беше,че едвам затворихме багажника от багаж Mr. Green

# 7
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Ами ако бебто е на 2 седмици и пътя е 260км???Скоро моята приятелка се омъжва и се налага да ходя, а все още не съм родила #Crazy но ще трябва да ходя и да си прибера дъщеричката, че без нея вече не ме свърта вече 4 дена Cry.Със съпруга ми умуваме дали да ходим с бебчо, но има още време и ще решим дотогава Crazy.

# 8
  • Мнения: 8 917
На 7 дни - 30 км
На 40 - 250 Peace

# 9
  • Мнения: 748
няма проблем Simple Smile много хора раждат в друг град и им се налага да пътуват с новородените бебчета, за да се приберат. задължително е столче за кола, за да е обезопасено бебчето и сенници, за да не му пече на главата.
по принцип ако ще се храни е по-добре да спрете.
приятен път!  Peace

# 10
  • Мнения: 2 381
На 3 месеца-200км.Никакъв проблем, Паолина спеше Peace

# 11
  • Мнения: 5 103
Ми преди 2 дена до търново на около месец и половина е бебка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Преслав беше на 2 месеца, когато пътувахме от Варна до Стара Загора. Спа през цялото време, дори и хранене пропусна. Държа се прекрасно. Но виж багажа е наистина сложна работа.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 327
Не се притеснявай, бебчето даже няма и да разбере че е пътуало. Когато раждах, едното момиче което роди с мен, живееше на около 100 км и на 3-ия ден си тръгнаха с бебка, няколко пъти пита докторите проблем ли ще е за бебето толкова малко да пътува толкова км, те казаха - не. Приготви си памперси, храна, вода ако пиете и тръгвайте. Ако се налага ще спирате по-често, времето е хубаво, наслаждавайте се на пътуването.

# 14
  • Мнения: 2 631
на 30 дни - 150 км с кола Hug

Общи условия

Активация на акаунт