Малко помощ за едни сладки

  • 860
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Искам предварително да се извиня на sladka_hapka, че копнах снимката от сайта й...Мами, помагайте- много ми се ядат такива сладки, а пък  нямам рецепта Rolling EyesПреди, като малка си спомням че една комшийка ги правеше newsm74, само че не печеше нищо а само ги слагаше в хладилника, няколко часа за да се стегне тестото!Така че на мен ми трябва именно такава рецепта!
Sladka_hapka как направи такава вкуснотия newsm78
Благодаря на всички предварително newsm51
Ето и снимката:
http://sladkahapka.multiply.com/photos/hi-res/1/45.JPG?xurl=%2Fp … hoto%2F1%2F45.JPG

# 1
  • Мнения: 293
 HugАз правя такива сладки ,когато бързам.Надявам се да ти бъда полезна.
           Т опчета

• 2 пакета обикновени бисквити
• 1 чаена .лъжичка какао
• 1 чаена чаша смлени орехи /може да се добавят и лешници по желание/
• 125 гр масло или маргарин
• 50 гр прясно мляко
• кокос за обвивка
• есенции по желание /капачка ром/
• 2 супени лъжица пудра захар

Начин на приготвяне:
Бисквитите се натрошават /най-добре с машинка за мелене на орехи/, към тях се прибавят какао, орехи и пудра захар. Всичко се смесва добре към тях се прибавя размекнатото масло и прясното мляко до получаване на гъсто тесто с цел оформяне на топчета. Така получените топчета се въргалят в кокосови стърготини. Вкусните топчета се оставят за 1 час в хладилника за да стегнат.   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 495
Благодаря Нели, за рецептата!ще ги пробвам при първа възможност!
Имам два въпроса:млякото трябва ли да е сварено , когато се добавя във сместа; ако НЕ сложа никакви ядки(орехи, лешници)какво ще се получи?

# 3
  • Мнения: 293
 HugМоля ,надявам се да ти харесат .Аз винаги си варя млякото ,а колкото до ядките мисля ,че няма да има проблем само може да се промени вкуса малко.

 Да ти е сладко!!!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 1 153
Оле вкусотийка ще я пробвам само да ми кажеш грамажа на бисквитките?

# 5
  • Мнения: 732
Леля ми прави такива сладки, много са ми любими, но за съжаление точна рецепта не мога да дам. Но съм я гледала как ги прави Mr. Green Значи забърква тесто като за кекс, пече го, но го вади от фурната преди да е готово. Трябва тестото да лепне. След това къса топчета, овалва ги в кокосови стърготини и право в хладилника. А, слага и ром в тестото, та не бива да се прекалява с консумацията на сладките Joy
А ето и една рецепта на Rus0koska:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18914.0  погледни таралежките

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 22:45 от vickey

# 6
  • Мнения: 6 243
За съжаление нямам никакъв спомен за пропорциите на подуктите. Този тип сладки се правят на око. В този случай помня, че сложих б-ти "Захаринки" на Житен дар, които са ми любими за основи на чийзкейк и за мързеливи сладки, защото са маслени, хрупкави и имат прекрасен лимонов аромат. Другото е малко прясно мляко, възварено на котлона, в което се изсипва на тънка струйка разбито яйце (или само жълтък) и се добавят захар и масло. Слагам и какао - аз използвам "Моцарт". След това течната смес прибавям към сухата - слените или натрошени на ситно бисквити и разбърквам добре да поеме. Омесвам го и ако не е достатъчно твърдо, слагам още бисквити или смлени орехи.

Тук едната част са оваляни в орехи, другата - в кокос.
Вариант е в средата на сладките да се сложи череша от сладко.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Извинявам се за оф-а, ама в нашата Била казаха, че какао Моцарт вече нямало да зареждат, при вас има ли го още, Хапчице?

# 8
  • Мнения: 6 243
Извинявам се за оф-а, ама в нашата Била казаха, че какао Моцарт вече нямало да зареждат, при вас има ли го още, Хапчице?
Вчера ходих до Метро и нямаха. Да не би да са спрели вноса, гадовете.
Добре че ми каза, ще взема да си накупя от кварталните магазинчета каквото е останало.
Идея нямам с кое ще го заменям занапред, това е най-черното, което съм намирала тук.

# 9
Ето и моята рецепта:Аз използвам бисквити закуска(какаовите) ,натро6авам ги на ситно,слагам 2-3лъжици маргарин,2-3 лъжици сладко от ягоди и омесвам добре,Може да се сложат и рендосани орехи.След това пформям топ4етата и ги овалвам в кокосови стърготини или орех4ета и след това в хладилника(може и в камерата)А пак може посредата да се сложи 4ере6ка от компот,след това като си хапне6 тя е леко изтинала и е много приятно.Дано ви хареса Simple Smile

# 10
  • Мнения: 686
Ето и моята рецепта:Аз използвам бисквити закуска(какаовите) ,натро6авам ги на ситно,слагам 2-3лъжици маргарин,2-3 лъжици сладко от ягоди и омесвам добре,Може да се сложат и рендосани орехи.След това пформям топ4етата и ги овалвам в кокосови стърготини или орех4ета и след това в хладилника(може и в камерата)А пак може посредата да се сложи 4ере6ка от компот,след това като си хапне6 тя е леко изтинала и е много приятно.Дано ви хареса Simple Smile


Изглежда много лесна рецептата - ще я пробвам

# 11
  • Мнения: 1 153
HugАз правя такива сладки ,когато бързам.Надявам се да ти бъда полезна.
           Т опчета

• 2 пакета обикновени бисквити
• 1 чаена .лъжичка какао
• 1 чаена чаша смлени орехи /може да се добавят и лешници по желание/
• 125 гр масло или маргарин
• 50 гр прясно мляко
• кокос за обвивка
• есенции по желание /капачка ром/
• 2 супени лъжица пудра захар

Начин на приготвяне:
Бисквитите се натрошават /най-добре с машинка за мелене на орехи/, към тях се прибавят какао, орехи и пудра захар. Всичко се смесва добре към тях се прибавя размекнатото масло и прясното мляко до получаване на гъсто тесто с цел оформяне на топчета. Така получените топчета се въргалят в кокосови стърготини. Вкусните топчета се оставят за 1 час в хладилника за да стегнат.   bouquet

Направих ги и станаха страхотни  chef smile3501

Общи условия

Активация на акаунт