Каква е тази диагноза за рискова бременност?

  • 4 726
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Една колежка се оказа че има рискова бременност и вече няма да идва на работа. А е някъде в 3 мес.

"Грав мл абортус инципиенс" - какво точно означава, опасно ли е, има ли шанс да се запази плодът?

Пушеше по 1,5 кутия цигари на ден и непрекъснато се ядосваше и викаше - работата й е отговорна, ама май прекалено се вживяваше.  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 531
Диагнозата и се превежда -  бременност в ... месец, започващ аборт. Това обаче не означава че няма да износи плода. Просто има нужда от специално наблюдение. А рискова бременност е доста широко понятие и включва куп други диагнози.

# 2
  • Мнения: 7 474
Рискова се води по много причини - възраст над 35г., ако ти става лошо по някаква причина, изобщо ако има някакъв проблем. Аз също не работих и в болничния на бременните винаги пише рискова бременност, поне така мисля newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Сигурон така се е получило вследствие на прекаленото й пушене и нервната работа.... Thinking

Дано да го износи, надявам се не е навредила много на плода, макар че нали началните месеци са най-застрашени...

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
не търси под вола теле, Киса!
това е диагноза, която стандартно пишат лекарите, когато искат да дадат продължителен болничен на бременна жена.
на мен са ми я писали поне 2-3 пъти в Майчин дом - София, без да имам никакъв заплашващ аборт...

въпрос на клинична пътека и НЗОК-тънкажи...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 782
не търси под вола теле, Киса!
това е диагноза, която стандартно пишат лекарите, когато искат да дадат продължителен болничен на бременна жена.
на мен са ми я писали поне 2-3 пъти в Майчин дом - София, без да имам никакъв заплашващ аборт...

въпрос на клинична пътека и НЗОК-тънкажи...

Не търся никакво теле....  Rolling Eyes

Просто се притеснявам за нея, а от нея ни звук, ни стон...

Общи условия

Активация на акаунт