??? Злато - цени ???

  • 8 717
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Момичета, много се извинявам - не знам дали тук е мястото, но не мога да се справя с търсачката. Интересува ме, как се "движат" цените на  златото - нямам време да обикалям? Ще бъда благодарна, ако някоя ме "светне" по въпроса. Още веднъж се извинявам!!!

# 1
  • Мнения: 7 474
Май около 35лв. за грам  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Да . Горе -долу толкова, 34- 35 лева за грам.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Точно в момента златото е на най-висока цена в сравнение с последните няколко години. Много изгодно е да дадеш старо злато (разни морално остарели пръстени, гривни и колиета) и да ти направят от него нови неща.

# 4
  • Мнения: 139
Благодаря ви, момичета! Точно такава е и моята идея - имам някои стари нещица. Това ми е достатъчно като информация, благодаря ви отново. Няма нужда да задържам повече "ефира"!  bouquet

# 5
  • Мнения: 747
Преди около 2 седмици гледах- около 38 лв./гр. (14 карата)- при това бг. Така и не разбрах каква е толкова разликата с италианското?
Но с това не съм съгласна:
Много изгодно е да дадеш старо злато (разни морално остарели пръстени, гривни и колиета) и да ти направят от него нови неща.
Защото при замяна се губят 50%. И взимаш новото за 19 лв/гр.
И изобщо не мога да си обясня защо толкова скочи цената на златото.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
Много изгодно е да дадеш старо злато (разни морално остарели пръстени, гривни и колиета) и да ти направят от него нови неща.

Не е точно така. Излиза доста по-скъпо от колкото да си направиш директно ново.
 

# 7
  • Мнения: 5 577
 Shocked Какво говорите, миналата пролет си взех обеци за 22 лв/грама?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В ц-ра на София е по 40лв./гр.
По крайните квартали можеш да намериш и по 35лв/гр.

Не се лъжи, че е изгодно старо злато за ново.  Naughty Stop

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Много изгодно е да дадеш старо злато (разни морално остарели пръстени, гривни и колиета) и да ти направят от него нови неща.
Не е точно така. Излиза доста по-скъпо от колкото да си направиш директно ново.
Ама стига бе?! Къде ходите вие, на мен ми поискаха по 10лв на грам за изработката с мое злато, фирата е малко. Показаха ми каталог да си избирам какво искам, или да видя готовите модели, имало възможност да дойда и със снимка на желаното нещо. Аз си купих и платих и изкуствено отгледани перли и сега имам едно нещо като колие на три реда с перли (перлите не са плътно една до друга) и обици и гривна към него.

# 10
  • Мнения: 483
Аз съм със съвсем прясна информация, халките си ги правихме преди седмица и много обикаляхле да проучваме, та значи на повечето места е от около 36 до 38, за бяло злато малко по-скъпо - 39 до 40 лв. но на места няма разлика дали купуваш жълто или бяло!
А ако ще правиш нещо със замяна твоето злато го изкупуват между 15 - 17 лв.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Между 34 и 40 лв. за грам. В събота взехме на дребния синджирче за кръщенето.
А за БГ злато не знам да има. Май всичко е турско и италианско newsm78 newsm78

# 12
  • Мнения: 27 524
Качило се е наистина. Тук миналата година купувах от турците, те продават адски евтино и беше към 10 евро за грам. Било е стигнало напролет до 18 за грам, сега е паднало на 15, значи около 30 лева. В Бг излиза по-скъпо, но така или иначе при турците винаги е било по-евтино. Не знам защо толкова драстично покачаване, дано спадне. Добре, че скоро се заредих с нови красоти  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 264
преди седмица гледах тук беше 30 лв за грам , а има един златар  по-евтино го продава , но няма хубави неща  Sad

# 14
  • Мнения: 7 803
а да zнаете някой он лайн zлатарски магаzин  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт