необходими изследвания

  • 354
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 110
Здравейте!
В петък зададох въпрос, но явно на неправилното мяста и моля всички ви отново за помощ.
На 31 години съм и според всички медици, които ме преглеждаха през последните две години не мога да забременея заради шоколадова (ендометриозна)
 киста на ляв яйчник. Кистата е с големина 4,2-4,5 см. Не ми е правена лапароскопия за потвърждаване на диагнозата. Единствената причина да не ми е правена и лапароскопска пластика съм аз самата - не съм сигурна, че само кистата пречи. Нещо все ме човърка, че може и друго да се неправи, че има и друг начин ... Моля, дайте съвет какви изследвания могат да се направят (и за мен и за съпруга ми).. Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
ето ти един сайт - информационна съкровищница за хора като теб:

www.zachatie.org

и накратко по въпроса ти - изследванията при двойката с репродуктивен проблем вървят по следния ред:

1. спермограма на мъжа - задължително първо изследване
2. проследяване на овулация при жената чрез ултразвукови прегледи
3. изследване на репродуктивни хормони в определени дни от цикъла при жената
4. изследване за хламидия при двамата партньори
5. изследване за проходимост на тръбите у жената.
6. други специфични изследвания по преценка на специалиста по репродуктивна медицина.

ако ендометриозната киста е доказана при теб, твърде е вероятно тя да оказва влияние върху качеството на твоите яйцеклетки.
ето ти още един полезен сайт: www.endometriosis.bg

и последно, от кой град си?
на 10-ти юни, събота, сдружение Зачатие организира уникална инициатива - Ден на репродуктивното здраве - в Плевен. на нея ще присъстват всички най-добри специалисти по репродуктивна медицина и стерилитет от цялата страна, като ще дават безплатни консултации на пациентите, които се запишат за участие в проявата. повече информация за това събитие и как да се включиш в него, тук:
http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&a … der=0&thold=0


# 2
  • Мнения: 1 110
Много благодаря за информацията!

Не е доказано, че кистата е ендометриозна. Имам правени прегледи само с коремен и вагинален ехограф.  От Варна съм и съм пациент на д-р К. Александров, който ще бъде на 10 в Плевен. Там ще сме и със съпруга ми.
Малко съм възмутена, защото всеки един гинеколог, с който сме се консултирали до момента вижда единствено и само кистата като проблем. Вярно е, че ендометриозата води до стерилитет, но никой не се интересува дали имам овулация въобще. Аз искам да пробвам да забремения и така да се отъвра от проблема си. Доколкото съм прочела информация по проблема това не е невъзможно. Само, че освен аз да си вярвам ми трябва и специалист, който да повярва и да ме води по пътя ... или пък обратното - аз да се убедя, че друг начин, освен оперативното отстраняване на кистата няма ...

Общи условия

Активация на акаунт