Отговори
  • Мнения: 3 248
На 25. 06. 2006 г. "Движение на българските майки" организира второто кръщене! Събитието ще се проведе в храма "Св. Преподобни Наум Охридски" в ж.к. Дружба 1 от 11 часа! Ще се кръщават дечица от домовете в Перник, Доганово, както "Св. Параскева" - София!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
На 25. 06. 2006 г. "Движение на българските майки" организира второто кръщене! Събитието ще се проведе в храма "Св. Преподобни Наум Охридски" в ж.к. Дружба 1 от 11 часа! Ще се кръщават дечица от домовете в Перник, Доганово, както "Св. Параскева" - София!


Дечицата са 4 от Св.Параскева ,едничко си
няма Кръстник-момченце на 2,8 г.

2 момиченца на около 3 год. от Перник.И те си нямат Кръстници.Моля желаещите да се обръщат към Весето и Миленка за подробности.

В момента умуваме дали кръстниците ще си поемат подаръците или ние.Ако някой е притеснен финансово мол да се каже,няма нищо срамно.
Става въпрос за дрешките .Църквата поема самото кръщене,а кръстниците задължително кръстчетата.
Миленче,би ли звъннала в БББ за сокове за 30 човека.Аз ще звъня за чипсове.
Желаещ за погача има ли......

и какво още да приготвим за почерпка,давайте идеи

# 2
  • Мнения: 3 248
Да добавя само, относно това, ако някой от кръстниците няма финансовата възможност за нещо - нека ме уведоми на лични, а не тук пред цял форум, ако не му е удобно!

Относно почерпката - бихме могли да вземем сладки разни разнообразни, на миналото кръщене децата много ги харесаха! Аз ще звънна насам, натам...но не тая особени надежди, че ще стане нещо!


Остава само да намерим 2-ма желаещи за момиченцата от Перник...за едното не се сещам кое точно беше, но Руми си я спомням много добре, изключително сладичка, миличка и нежничка! Heart Eyes А като знам всичките деца там...сигурно и другата е такава! Hug

Погачата...Дуци май миналия път от някъде я беше взела...я да припомни, а да не се ослушва! hahaha

# 3
  • Мнения: 1 264
Може ми да се запиша за кръстница на някое от момиченцата от Перник ?
И ако може да ми обясните какво точно трябва да правя и да подготвя   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 248
Може ми да се запиша за кръстница на някое от момиченцата от Перник ?
И ако може да ми обясните какво точно трябва да правя и да подготвя   bouquet


Здравей, естествено че може! Hug
Какво точно се прави...ами ангажиметът не е толкова финансов към детето, колкото духовен и емоционален! След кръщенето ти ще бъдеш нейната най-добра прителка, тоест трябва да станеш! Трябва да се интересуваш периодично от нея, както и да я посещаваш. Да ходиш на рожденните й дни, както и на именните. Да бъдеш съпричастна, когато е тъжна и т.н. Все неща в този дух!

Какво трябва да се подготви...в процес на доуточняване сме, следи темата! Peace
Със сигурност ще трябва да й купиш символична верижка с кръстче, което да бъде осветено в деня на кръщенето! Нещо съвсем обикновено...да бъде като символ на приемането на вярата, а не като бижу! Всъщност децата са толкова малки, че надали разбират за какво точно иде реч!

Ако имаш още въпроси питай...и си помисли наистина добре, говори със семейството си. Ангажиментът е наистина много сериозен и дългосрочен! Hug

# 5
  • Мнения: 1 264
Ок искам
Само проблем ли ,че съм от другият край на България и съответно няма да мога често да посещавам детето  Embarassed
Но пък , ако е разрешено мога да го вземам лятото на гости на морето  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
Говорихме в къщи, много мислихме, честно да си призная аз малко се страхувам.Не ми се иска да разочаровам някого, а в същото време имам огромно желание  Rolling Eyes
В крайна сметка решихме, че ще станем кръстници на малкия Сандрели  Hug
Само искам да ми обясните от сега освен кръстчето какво друго ще трябва, защото ...ми нямаме кой знае какви възможности  Blush и искам да си направим сметка още от сега  Embarassed
Благодаря за разбирането и търпението    bouquet

# 7
  • Мнения: 3 248
Говорихме в къщи, много мислихме, честно да си призная аз малко се страхувам.Не ми се иска да разочаровам някого, а в същото време имам огромно желание  Rolling Eyes
В крайна сметка решихме, че ще станем кръстници на малкия Сандрели  Hug
Само искам да ми обясните от сега освен кръстчето какво друго ще трябва, защото ...ми нямаме кой знае какви възможности  Blush и искам да си направим сметка още от сега  Embarassed
Благодаря за разбирането и търпението    bouquet


10 мин. седя и мисля, пулейки се пред монитора кой е този Сандрели! hahaha
Още доизясняваме какво ще трябва да поемат кръстниците! Но мисля, че няма да има проблем да вземеш само кръстчето...другото от нас и храма! Peace Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
10 мин. седя и мисля, пулейки се пред монитора кой е този Сандрели! hahaha
Още доизясняваме какво ще трябва да поемат кръстниците! Но мисля, че няма да има проблем да вземеш само кръстчето...другото от нас и храма! Peace Hug

Аз искам да ми кажете все пак, може да успея да се вместя в семейния бюджет.Просто на 24ти сме на сватба, а на 17 и 18 ти правя акция и за туй ще ми дойде малко нанагорно  Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 248
10 мин. седя и мисля, пулейки се пред монитора кой е този Сандрели! hahaha
Още доизясняваме какво ще трябва да поемат кръстниците! Но мисля, че няма да има проблем да вземеш само кръстчето...другото от нас и храма! Peace Hug

Аз искам да ми кажете все пак, може да успея да се вместя в семейния бюджет.Просто на 24ти сме на сватба, а на 17 и 18 ти правя акция и за туй ще ми дойде малко нанагорно  Embarassed


Нямаш грижи! Очаквай включване! Peace

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ок искам
Само проблем ли ,че съм от другият край на България и съответно няма да мога често да посещавам детето  Embarassed
Но пък , ако е разрешено мога да го вземам лятото на гости на морето  Simple Smile

Според мен е важно,че имаш желание .Разстоянията вече не са голям проблем,но поне 3-4 пъти в годината е хубаво да успяваш да се добереш до Перник.И не забрявяй,че ние ходим често и винаги помагаме както можем от името на кръстниците.

За ходенето на морето незнам,ще си говориш с директорката на 25 ако се решиш.
Помисли си ,не е бързо.......

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Погача ще поръчам и взема аз.Да си знаете  Hug

# 12
  • Мнения: 4 195
така и за мен кое дете остана - нбе че има значение де - което кажете това, от ПЕрник от св.Параскева - все е рибенце.
ок аз не съм го обсъдила още с съпруга ми - в смисъл да стана кръстник го обсъдих, дали мога точно на 25-ти не обсъдих, но не мисля че ще има пречка. така аз също не мога да си позволя финансово СЕГА да поема кръщене - искаше ми се златно кръстче и тн, но на този етап ще се задоволя с по обикновеено - пък като отрасне детето и по скъпо, иска ми се да стана кръстник за да мога да помагам на това дете не финансово - искам да знае че един човек на този свят докато е жив ще го е грижа за него, дано успея.
искам Роси да ми кажете и друго нещо - ако някое от тези деца бъде осиновено - ние ще можем или няма да можем да го виждаме или получаваме снимки и инфо за него от родителите - в смисъл освен че децата се привързват ние също се привързваме нали така, да му станеш духовен родител е много важно и сериозно нещо - не искам после изведнъж да изчезне от живота ми.
но само ми кажете кое рибе ми зачислявате моляяяяяяя

# 13
  • Мнения: 4 195
и аз ще взема погача - една ще ни е малко
а и друго се сетих - червеното вино е от мен - колко ще ни трябва горе долу.
а за хапване какво да мислим - неможе ли всяка от нас да измайстори по нещо и да го донесе. аз например един солен кекс ще извъртя и едни курабии, става нали newsm78

# 14
  • Мнения: 863

Цитат
искам Роси да ми кажете и друго нещо - ако някое от тези деца бъде осиновено - ние ще можем или няма да можем да го виждаме или получаваме снимки и инфо за него от родителите - в смисъл освен че децата се привързват ние също се привързваме нали така, да му станеш духовен родител е много важно и сериозно нещо - не искам после изведнъж да изчезне от живота ми.
но само ми кажете кое рибе ми зачислявате моляяяяяяя
[/quote]Дааа, Вики,и аз много мислих за това, но си мисля че едва ли ще можем да подържаме връзка ако осиновят детето, особено ако е в чужбината Sad
Кажете аз какво да приготвям?

Общи условия

Активация на акаунт