За пореден път ИМЕ

  • 1 493
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Мили съфорумнички ,
както повечето от вас и аз съм в трудна ситуация с името на бъдещия четвърти член на нашето семейство  Thinking
Проблем първи : все още не знаем пола
Проблем втори : бъдещия татко от сега трябва да бъде настроен , защото в последния момент ако го изпусна ще се намеси свеки и ще стане мазало  #Crazy
Проблем трети : таткото държи на името на баща си Ангел  newsm78
Проблем четвърти : на мен името не ми харесва ( да не говорим за момичешкото Ангелина )
Проблем пети : баща му е починал , а аз съм безумно суеверна , че съдбата се повтаря  Cry Доказателство е майка ми и аз ...
За женско име клекна да е Ангела - Виляна ( май - много държа да е на баща ми Веселин  newsm78 )
Но за момченце драмата вече е много голяма . Единствения консенсус до който стигнахме е Вангели ... Та беше ми интересно как приемате това име ? От друга страна , ако ми предложите други мъжки имена с В , които пък и да включват нещо от Ангел , ще бъда много щаслива  Heart Eyes
Май доста объркано стана , но искам детето ми да си харесва името , както баткото Микаел , който е много горд , че е единствен Микаел ...

# 1
  • Мнения: 911
За съжаление хич не ми харесва Вангели Sad Кръстете си го, както ви харесва и на двамата (все пак е "общо " дете и не е хубаво да трябва единият да "кляка"), и си изяснете, че не може и двамата да държат да е на баща им....Весангел...Анговес.....Мани. Може би пък две имена са разрешението на въпроса, но знам, че в България не се възприема много много. А иначе и Веселин, и Ангел много ми харесват. А Анжел? Много ли префърцунено звучи? newsm78

# 2
  • Мнения: 3 360
Значи...единственото такова име ,което съм чувала е Вангел!За друга комбинация не се сещам...Но защо не помислите за име ,което ВИЕ двамата да дадете на детенцето си ,а трябва да "повтаряте"нечие?Незнам!Изборът е ваш ,но мислете повече зе детето,не за мнението на свеки и пр.А като си суеверна,ако се роди на Никулден как ще го кръстиш?/примерно/ Laughing

# 3
  • Мнения: 4 668
Никак не ми харесва това име да ти кажа честно  Rolling Eyes . За мъжко име с В - харесва ми Валентин , ама връзката с Ангел се губи newsm78 Компромисен вариант - кръстете го с хубаво име , което да няма нищо общо и с Ангел и с Веселин . Да кажем Даниел или Станислав примерно !

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Аз си спомних твоята тема за свекървите ... #Crazy и започвам да мисля от ту к ... newsm78

Така ... а защо не Анжела, ако е момиче - много е готино, поне за мен ...макар че и Ангелина ми харесва и чисто Българско. А ако е производно на Веселин, тогава Василена или Веселина ...или Весела.

За мъжко нямам идея ...

Но защо наистина не си харесате някое име, което удобрявате и двамата с мъжа ти ...? Дори да не е на някой от родителите ви ... Thinking

# 5
  • Мнения: 8 917
Никак не ми харесва това име да ти кажа честно  Rolling Eyes . За мъжко име с В - харесва ми Валентин , ама връзката с Ангел се губи newsm78 Компромисен вариант - кръстете го с хубаво име , което да няма нищо общо и с Ангел и с Веселин .
Peace

# 6
  • Мнения: 111
Щом вярваш,че съдбата се повтаря,защо трябва въобще на някой да е кръстен? Друг е въпросът ако вие си харесвате някое име,което ваш роднина носи. Аз лично не съм за кръщаване на баби и дядовци.

# 7
  • Мнения: 2 381
Никак не ми харесва това име да ти кажа честно  Rolling Eyes . За мъжко име с В - харесва ми Валентин , ама връзката с Ангел се губи newsm78 Компромисен вариант - кръстете го с хубаво име , което да няма нищо общо и с Ангел и с Веселин .
Peace
Peace

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На светия  с празник около термина/рождения ден?
Анжелина, АнжЕла. 
Аз много харесвам асоциативното кръщаване на някой като тези по-долъ. Помислете и за тях и подобни.
На Ангел - Михаил /най-известния ангел/
На Веселин  - Радост /ин/а и т.н.

# 9
  • Мнения: 4 621
Никак не ми харесва това име да ти кажа честно  Rolling Eyes . За мъжко име с В - харесва ми Валентин , ама връзката с Ангел се губи newsm78 Компромисен вариант - кръстете го с хубаво име , което да няма нищо общо и с Ангел и с Веселин .
Peace
Peace
newsm10

# 10
  • Мнения: 182
Уфффф , там е работата че мъжа ми така се е закучил с този Ангел , че вече не знам какво да измислям . От друга страна пък като ще е на неговата рода , ще е и на моята  Crossing Arms Освен това ужасно харесвам Веселин  , Васил и т.н.  А да не бъде кръстено на някой от тях Shocked Ще се лее огън и жупел и първо мъжа ми ще свие знамената Sad
Що се отнася до Анжела , Анджелина и т.н ... Честно казано не ми харесват  Thinking
Извън тъпия конфликт с името , ужасно ми харесва Слав  Hug Също Жасмина  Hug Ама нейсе Sad Ще си се бием за име от родата Sad Типично по български !

# 11
  • Мнения: 1 860
 Ех, тая твоя свекърва ще те умори.  Mr. Green
 По темата и на мен нещо не ми допада Вангели, има една много дълга тема в клюто за странните имена, помислете дали няма да ви се налага да обяснявате на детето как точно му избрахте името. #Crazy
 Имената за които се сещам са Валери и Венелин.
 И е по важно вие да харесвате името, а детето ще си го носи цял живот.

(Абе ти като ходиш на доктор за нещо си, питай ги дали не изписват пистолети, въжета и други срещу свекита. Но си искай 2 патрона, че ако пропуснеш ще стане по-лошо  Mr. Green)

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Щом трябва да е сборно, аз предлагам - Вангелис!  Wink
За мома - Ванеса!  Wink

# 13
  • Мнения: 5 183
Добре де. Щом иска да е нещо от Ангел, може Анна, Ани, Анита, Анелия, Анета ... Тогава хем УЖ е кръстена на дядо си Ангел, хем всъщност /за твое успокоение/ не е съвсем  Wink

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Името е важно.
Кръсти го на човек, който уважаваш и на който искаш да прилича /и такива неща стават с имената/
Аз лично бих уважавала по-малко човек който изисква детето да бъде кръстено на него. Това е лукс, които може да си позволи само родител и пак не напълно Simple Smile и добре че никои не настоява ......
Ти си знаеш, моя мъж преложи баща си, отказах твърдо и така се примирих, че хич немога да се надявам да е на моя... Детето ни има много хубаво име и като го погледна не се сещам за дрязги, дори мога спокойно да казвам, че на моя баща, защото е асоциация /но асоциацията я споделих с таткото/.

Общи условия

Активация на акаунт