Бял секрет от едното оченце

  • 1 308
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
Сина ми - 2г.2м. няколко сутрини поред като се събуди има бял секрет в ъгълчето на едното око - това конюнктивит ли е според вас?  newsm78 Ако не е, какво друго би могло да е. Слагам Офталмосептонекс и смятам и утре ако го има да го водя на лекар.

# 1
  • Мнения: 1 883
Правилно си решила - заведи детенце на лекар  bouquet 

# 2
  • Мнения: 3 929
И при мен се случи същото - само на едното оченце, но секретът варира от бял, през жълт до зелен. Промивам с отвара от лайка и капя Офталмосептонекс. Не му тече постоянно, а само след като се събуди. Чудя се какво е. Ако е конюнктивит, колко дни е нормално да има такъв? Ще го водя на лекар за всеки случай, но междувременно някоя мама ако се е сблъскала с нещо подобно, защо не сподели.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нас ни изписаха с конюнктювит от родилното. Държа ни 40 дни SickСлагах Тобрекс, но спасението се оказа Офталмосептонекс. Промивах с отвара от смрадлика.

# 4
  • Мнения: 419
И при нас имаше бял секрет оказа се запушено канал4е

# 5
  • Мнения: 1 942
А мамите дето се оплакват, че дечицата им имат секрет сутрин  я да кажат да не би да се запушва нослето като легне детето? Понякога набъбването на лигавицата предизвиква запушване на слъзното каналче и секрета задържал се в слъзната торбичка. Все едно има запушено слъзно каналче. 

# 6
  • Мнения: 1 089
Понякога набъбването на лигавицата предизвиква запушване на слъзното каналче и секрета задържал се в слъзната торбичка.  

 newsm10

При нас дори и най-леката хрема  е съпроводена със сълзене на едното оче и подобен секрет

# 7
  • Мнения: 955
Конюктивит е според мен, голямото ми бебе 3 пъти му се появяваше докато го излекувахме окончателно, много е упорит. Като отвориш окото виж отвътре дали е зачервено, ако е зачервено е конюктивит!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И ние сме постоянно със секрет .Водих го на лекар няколко пъти  и ни изписаха тобрекс друг път тобрадекс. Като спра капките и до 2-3 седмици започва наново .Вече не знам какво да правя? Казаха ми че капките тобрекс са по-ефективни от офталмосептонекс   newsm78

# 9
  • Мнения: 3 929
И при нас имаше бял секрет оказа се запушено канал4е
А в този случай правиха ли нещо на детенце? Четох, че лекарят го отпушвал със сондичка, но не знам подробности, а искам да знам - как точно става, боли ли и пр.

# 10
  • Мнения: 3 929
А мамите дето се оплакват, че дечицата им имат секрет сутрин  я да кажат да не би да се запушва нослето като легне детето? Понякога набъбването на лигавицата предизвиква запушване на слъзното каналче и секрета задържал се в слъзната торбичка. Все едно има запушено слъзно каналче. 
Ами смятам, че щом спи със затворена уста, би трябвало да не му се запушва нослето. но от друга страна, мисля, че има т.нар. задна хрема, защото му хрипа нослето и от време на време гърдичките, а педито каза, че трябва упорито да слагам Стеримар и да тегля с помпичката.

# 11
  • Мнения: 1 942
А мамите дето се оплакват, че дечицата им имат секрет сутрин  я да кажат да не би да се запушва нослето като легне детето? Понякога набъбването на лигавицата предизвиква запушване на слъзното каналче и секрета задържал се в слъзната торбичка. Все едно има запушено слъзно каналче. 
Ами смятам, че щом спи със затворена уста, би трябвало да не му се запушва нослето. но от друга страна, мисля, че има т.нар. задна хрема, защото му хрипа нослето и от време на време гърдичките, а педито каза, че трябва упорито да слагам Стеримар и да тегля с помпичката.

Е да де, ама тя и задната хрема предизвиква подуване на лигавицата.
Но ти за запушено каналче ли се притесняваш? Я опиши кога и колко е секрета.

Общи условия

Активация на акаунт