От къде е най-изгодно да взема потребителски кредит ?

  • 8 779
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237

 Привет сладури ! Нуждая се от малко помощ.Решила съм да взема от някоя банка потребителски кредит - около 2000 лв.Искам с тези пари да си оправя основно зъбите,които са в окаяно състояние Sad Вече съвсем са се разпаднали и дори не мога да се храня.И гледайки "ВИП брадър" реших,че щом на Виолетка са и дали да си сложи цици,що и на мен да не дадат за зъби ?
Знае ли някой от къде е най-изгодно да взема такъв кредит ?
За сега съм се ориентирала към ОББ,но не съм много сигурна....Там поне не искат поръчител.
Ще съм благодарна за всяка идея Simple Smile
Благодаря предварително Hug


Простете ако темата вече е обсъждана....

# 1
  • Мнения: 10 514
www.moitepari.bg-правят ти безплатно сравнение на няколко банки. Ние имахме същия проблем само че за ипотечен кредит и го решихме-мъжът ми обикаля по банките и събира погасителни планове. От днес Райфайзен имат нови условия , от скоро Булбанк и Сибанк също. От сайта на БНБ www.bnb.bg може да видиш адресите на всички банки и от сайтовете да се ориентираш за условията, ако нямаш възможност да ги обикаляш.

# 2
  • Мнения: 2 237

 Много ти благодаря,наистина нямам възможност да обикалям.
Ако успея ще бъда много щастлива и ще се зъбя непрекъснато ! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 405
www.rbb.bg

Прегледай и техния сайт Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 150
В ПроКредит дават до 12000 без поръчители

# 5
  • Мнения: 1 416
ДСК - "Бърз кредит" - аз към тях съм се ориентирала... Дълъг срок на изплащане, без поръчители и т.н.
Успех!  Hug

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Вземаш кредит от там, от където най-добре пасват на твоите изисквания... Най-добре отговарят на това, което търсиш... Коренни разлики сред банките няма да намериш... Всички предлагат почти еднакви условия... Но е важно и да тръгваш да търсиш с конкретно искане... Успех и късмет в избора...!
И както казваше една банка в рекламата си...
ИЗБИРАЙ ВНИМАТЕЛНО...!
newsm10


П.С. Чети си МНОГО внимателно договора и всичко, което ти се дава да подписваш... За да не си скубеш косите после и да казваш... "Ама те това не ми го обясниха"... Питай, по много... Бъди досадна с въпроси...

# 7
  • софия
  • Мнения: 495
Аз взех от Пощенска банка и съм доволна.Лихвата не е голяма,без поръчители и одобрението става за 5 дена.

# 8
  • Мнения: 190
В момента в Банка ДСК върви програма Престиж, която е с лихва 7.9% /това за целия период на кредита/. Ако можеш да докажеш доход ти отпускат кредит до 15 000 лв. Такава изгодна лихва май никоя друга банка не предлага.

# 9
  • BG
  • Мнения: 390
Теглил ли е някой "Бърз кредит" от Пощенска банка и какви документи изискват, за колко време одобряват? Какви са им таксите за разглеждане на документите?

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В момента в Банка ДСК върви програма Престиж, която е с лихва 7.9% /това за целия период на кредита/. Ако можеш да докажеш доход ти отпускат кредит до 15 000 лв. Такава изгодна лихва май никоя друга банка не предлага.

  Това наистина ми звучи мн.добре.
  Дано няма други уловки - като големи такси при обработването на документите или за годишно обслужване на кредита  newsm78

# 11
  • Мнения: 144
Теглил ли е някой "Бърз кредит" от Пощенска банка и какви документи изискват, за колко време одобряват? Какви са им таксите за разглеждане на документите?
Свекър ми тегли от там такъв кредит - одобрението е сравнително бързо - за около 1 седмица, но май условията не са особено изгодни, лихвата за първата година е около 10 %, а за следващите 16,5% - което е ужасно много според мен. Таксата за управление я смятах, че е 2,5 % (нещо такова беше).  Иначе не искат поръчители. Там обаче имат практика да си прехвърлят вземанията към някакво дъщерно дружество  Thinking- незнайно защо newsm78.
Най-добре е като се тегли кредит предварително да се иска погасителен план за целия период, с посочени всички такси, които трябва да се платят - предварително и в последствие.

# 12
  • BG
  • Мнения: 390
Vergin, много ти благодаря, аз ще тегля 1000 лв. и то за 1 година, просто ми трябват бързо пари, смятах по калкулатора им, че за 1 г. трябва да внеса 63 лв. лихви и 10+25 такси за документите и за управление на кредита. Мисля, че ме устройва, но в понеделник ще посетя близкия клон на Банката и  ще разпитам.

# 13
  • Мнения: 10 514
"Там обаче имат практика да си прехвърлят вземанията към някакво дъщерно дружество  - незнайно защо "
За да си ги съберат по-лесно ако кредитополучателя спре да плаща. Това малко или много са мутренски фирми.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 340
Извинявайте, че ще ви разочаровам, но не е най-важно къде са най-добри условията, а къде могат да ви отпуснат кредит. Това важи за хората, които ги осигуряват на някаква ниска заплата, нищо че вземат добра заплата, позволяваща им погасяването на кредит. Иначе разходите по отпускане на кредитите са сходни в различните банки.

Общи условия

Активация на акаунт