Абе тиквички, такива на салата, ама консервирани?

  • 3 792
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Доста тиквички се размотават напоследък във форума, което е разбираемо предвид сезона Laughing
И тъй като днес минах през пазара, отчетох, че са паднали на 70 ст. килото реших, че е време за една салата такава, консервирана да има за мезе при изненадващи гости, пък и не само.
До тук чудесно, ама не знам как се прави Embarassed
Става въпрос за пържени на колелца тиквички с чесън и копър в буркани, мариновани един вид.
Та ако има някой такава рецепта ще го благославям докато ги ям, обещавам   bouquet Laughing

# 1
  • Мнения: 256
Моята майка прави едни като кисели краставички с.Лично аз много ги харесвам.Ако те интерисува ще ти дам рецептата.

# 2
  • Мнения: 883
За да консервираш пържени тиквички и да ги съхраниш за зимата те трябва да имат някаква киселина. Някой ги минават през кисел разтвор (едно към едно), а други просто слагат по 1 с.л. оцет на буркан пържени тиквички. Та като стана въпрос да кажа и каква салата направих тая вечер... Изпържих 2 тиквички във фритюрника, нарязани на кубчета, без брашно и панировки. След това ги обърках с кисело мляко (поизцедено, но не съвсем) и една с.л. майонеза, копър и 2 скилидки чесън. Преди съм слагала и царевица, но сега нямах и не ми се търсеше из кварталните магазинчета... Embarassed Много ни хареса! За овкусяване сложих и оцет и малко сол.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз се интересувам от киселите тиквички.Яла съм само веднъж, но бяха трепач - като кисели краставички CrazyДавай рецептата бързо Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз съм слагала пържени тиквички във фризера, и после нямах никакви проблеми при размразяването. И на вкус бяха страхотни.

# 5
  • Мнения: 883
Киселите тиквички се правят като киселите краставички. Аз ги нарязвам на 4 по дължина за да ми е по.лисно да ги редя в буркана. Слагам копър, чесан (лук) и 2-3 зърна черпипер на дъното. После подреждам тиквичките и слагам 1 равна с.л. сол, 1 с.л. с връх захар и 60 г. оцет Вари се само докато заври, точно колкото да си промени цвета. Важно е да е стабилизиран оцета. А ако приготвям тиквички за супа или за ориз в буркани слагам пак 1 с.л. равна сол и 1-2 с.л. оцет. Стерилизирането пак толкова.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
Абе тва с киселите тиквички също ми се иска да го пробвам, но нямам условия за стерилизиране Sad
Фризер също нямам, а не върви да напълня камерата с тиквички, макар да не е малка Simple Smile
Това с пържените тиквички си го представях като с лютите чушки - пържени, още топли в буркана и догоре оцет, после за 5мин на капачките да се вакумира. Само че незнам дали ще стане, затова питам някой, ако е правил нещо подобно...

Общи условия

Активация на акаунт