искам да попитам

  • 1 408
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте, искам да попитам аз съм в 12 г.с та въпроса ми е когато ме боли глава или зъб мога ли да пия Аналгин или ако съм болна от грип мога ли също да пия Аспирин, витамин С дали това ще повлияе нещо на бременоста или преди да гълтам такива лекарства трябва да се консултирам с гениколога ми благодаря предварително  bowuu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Задължително консултация с лекаря, който ти следи бременността.

# 2
  • Мнения: 7 474
Само Парацетамол може! Но пак се консултирай с лекар!

# 3
  • Мнения: 2 381
Не предприемай в никакъв случай самолечение.Консултирай се с гинеколога си.

# 4
  • Мнения: 723
Консултираш се с лекар винаги при такива проблеми, но по време на бременност, особено в първия триместър, Аналгин и Аспирин са абсолютно забранени! Парацетамол може.  Peace
Лека бременност!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 243
би трябвало да може все пак питаи гениколога си  Peace

# 6
  • Мнения: 46 484
Само "Парацетамол" може.
За всичко друго- консултация с гинеколога ти  Peace

# 7
  • Мнения: 138
Задължително трябва да се консултираш,не предприемай никакво самолечение  Naughty

# 8
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Парацитамол и Аулин при бремености кърмене  Peace

# 9
  • Мнения: 407
Знам,че Парацетамола е най-безвреден при бременност.
А за Аулина за първи път чувам.Когато преди време отидох на зъболекар и му казах от колко време пия Аулин доста ми се скара.Мисля,че Аулина е много силен и не е препоръчителен.Лично мнение.  Wink

# 10
  • Мнения: 94
Парацетамол

# 11
  • Мнения: 3 760
Подкрепям горните мнения-само парацетамол и то след консултация с гинеколога. Витамин С може да пиеш.

# 12
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Привет  Hug
Не е препоръчително да пиеш аналгин, аз за главоболие съм пила Парацетамол. За мое учудване ми минаваше  Rolling Eyes
За аспирина знам, че предизвиква контракции. Най - добре се консултирай се лекаря си, хомеопатията също е вариант.
Успех  Heart Eyes

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
За аспирина- категорично не  Stop. То си го пише изчерпателно на листовката, ако не се лъжа. Освен ако не съм го чела другаде  newsm78

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абсолютно не. пише го и на листовките, които задължително трябва да четеш преди да пиеш хапчетата, независимо, че ти го е предписал лекар.

Общи условия

Активация на акаунт