Вечер не иска да яде

  • 1 473
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Какво ли не опитах.Мляко категорично отказва. С бисквити също.Опитах с млечните каши лека нощ-голяма мъка,три лъжици и дотам.Пробвах да и дам адаптирано мляко с грис.Сложих и банан-не.Голям рев и накрая пие вода и заспива.Това е от една седмица.

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 22:51 от pandora

# 1
Като препатила майка на злоядо дете мога да ти дам само един съвет - не насилвай детето. Моята дъщеря мина през различни периоди - около година въобще не се хранеше, нито сутрин, нито обед, нито вечер, искаше само адаптирано мляко, след това започна да яде много вечер, но нищо на обяд, сега сме на вариант - без закуска, солиден обяд, само кисело мляко на вечеря  smile3511
Забелязах обаче, че колкото по-малко внимание обръщам на храненето й, тя толкова по-малко се инати. Не се притеснявай, ако няма никакви други признаци на неразположение значи, че просто в момента детето има нужда от толкова храна, колкото поема. А и след 1,5 годинки растежът им не е така бърз като преди това и има период, в който храненето им рязко спада

# 2
  • Мнения: 3 740
Освен това съм забелязала, че обикновено са много гладни около 5-6 ч., а не преди лягане. Ако тогава се нахрани добре, хич и не го мисли, че после не иска.

# 3
  • Мнения: 7 474
Мойта щерка е на периоди. Може да не яде една седмица като хората и после да се пръсне от ядене. Иди разбери  после ooooh!

# 4
  • Мнения: 195
Освен това съм забелязала, че обикновено са много гладни около 5-6 ч., а не преди лягане. Ако тогава се нахрани добре, хич и не го мисли, че после не иска.

Да.Закусва около 17ч.Това малко ме успокоява.

# 5
  • Мнения: 3 740
Може да заместиш закуската в 17 ч. с основно хранене, а после ако иска да хапне нещо леко преди лягане - добре, ако не - още по-добре.

# 6
  • Мнения: X
Не се притеснявай - щом не иска, не насилвай.


Може да заместиш закуската в 17 ч. с основно хранене, а после ако иска да хапне нещо леко преди лягане - добре, ако не - още по-добре.

И това е добра идея.

# 7
  • Мнения: 8 917
Ако наддава и спи спокойно не виждам проблем Peace

# 8
  • Мнения: 2 936
не се притеснявай  Simple Smile Алекс в момента е на вечеря-100гр.мляко само,а иначе към 17ч.закусва доста добре Peace

# 9
  • Мнения: 4 621
Не насилвай нещата ако не иска. Яна също не яде или яде много малко вечер напоследък.  newsm78 Е надявам се, че е накакъв период и ще отмине.  Hug

# 10
  • Мнения: 1 860
Може да заместиш закуската в 17 ч. с основно хранене, а после ако иска да хапне нещо леко преди лягане - добре, ако не - още по-добре.
И аз така се справям с проблема, а 1 час преди лягане, му давам колкото иска и вода на корем.

# 11
  • Мнения: 135
Не насилвай нещата ако не иска. Яна също не яде или яде много малко вечер напоследък.  newsm78 Е надявам се, че е накакъв период и ще отмине.  Hug
newsm53 Абе и ние сме така

# 12
  • Мнения: 4 629
Ако си хапва добре през дена не мисля, че имаш проблем. Много хора не обичат да ядат големи вечери, за да не им е тежко докато спят. Може и твоето дете така да се чувства, но още не може да ти го каже  Wink

# 13
  • Мнения: 4 392
Щом се развива нормално,всичко е наред! Не насилвай детето! Peace

# 14
  • Мнения: 7 640
Какво ли не опитах.Мляко категорично отказва. С бисквити също.Опитах с млечните каши лека нощ-голяма мъка,три лъжици и дотам.Пробвах да и дам адаптирано мляко с грис.Сложих и банан-не.Голям рев и накрая пие вода и заспива.Това е от една седмица.
точно същото е и у нас от няколко дни ooooh!
Чудя се дали не е от горещините, а и малко са сополиви.
Как постъпваш като не ядат?

Общи условия

Активация на акаунт