За трайността на замразените зеленчукови пюрета

  • 822
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 339
Не можах да открия каква е трайността на замразените пасирани зеленчуци... Thinking
Някой да ми помогне?

Вчера ми дадоха сладки картофи от "сигурен източник" Mr. Green и ми се иска по-нататък да ги използвам за захранването на бебко. Тъй като обаче още ни е рано дали мога да ги сваря, пасирам, сложа във фризера и да ги използвам след два-три месеца? Или интервалът е голям... newsm78
Хайде, кажете колко време държите вие замразените зеленчуци във фризера...
Всъщност сега се сетих - сладкият картоф дали изобщо става за замразяване, че нали другият май не можеше?

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
другият може, но когато го топлиш след това пюрето трябва да е почти до 3авиране...иначе не се яде Sick...а а3 дьржа домашните пюрета по около месец в камерата на хладилника и нищо им няма...готвя 5-6 вида накуп, слагам ги в бурканчета и стигат 3а около месец...само 3еленчуци сьм дьржала по около 2 месеца вьв фри3ера....

# 2
  • Мнения: 5 393
Аз знам че картоф не може да се замразява.Иначе другите зеленчуци няма проблем по 2-3 месеца във фризера.Но когато искам да му дам картоф ,варя,пасирам и го давам два дни подред,като втората порция я държа в хладилника.

# 3
  • Мнения: 141
Привет sweet_gold!

Зеленчукови пасирани зеленчуци, а и плодове (добре измити, обелени, сварени на пара и пасирани) могат да се съхраняват в хладилника до 2 дни или във фризера до 2 месеца. Написаното важи за нормални картофи, сладък картоф, тиквички, моркови, зелен боб и грах.

Поздрави!   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 339
Благодаря ви Hug - явно ще трябва да измисля нещо друго за картофите...
Защото мисля да захраня Вики не по-рано от пет месеца и половина - шест и едва ли ще започна със сладък картоф. Може би с тиква... А дотогава тези два месеца ще са минали...
Нищо - по-нататък сигурно пак ще ми дадат от "сигурната" продукция Grinning

# 5
  • Мнения: 3 591
Обелваш сладкия картоф и го нарязваш на парченца(дебели шайби по 1-2см). Слагаш в кесийка и замразяваш. Като стане време да захранваш вадиш 1-2 шайби, вариш, пасираш с вилица и даваш. като е замразяван картофа още по лесно става пасирането и става на фин крем само с вилицата.

Да ви е вкусно!

Няма да промениш вкуса със замразяване и 3 месеца можеш без проблем да го държиш в камерата. Може би витС ще се поразпадне, ама желязото, вит А и Е ще си останат.

# 6
  • Мнения: 3 339
Деси, не знаех, че мога да го замразя, без преди това да го варя, така че ми даваш чудесна идея. Още сега се залавям. А пък когато реша да захранвам със сладък картоф, ще го опитам... Ако става за бебко - става. Ако не - някой от другите мъже ще го яде Mr. Green

# 7
  • Мнения: 636
Наистина ли 3 месеца е крайният срок за съхраняване на зеленчуции плодове във фризер? Щото аз съм давала кубчета /варени и пасирани зеленчуци и плодове/ доста след 3 месеца Sick Sick Sick

# 8
  • Мнения: 3 591
Наистина ли 3 месеца е крайният срок за съхраняване на зеленчуции плодове във фризер? Щото аз съм давала кубчета /варени и пасирани зеленчуци и плодове/ доста след 3 месеца Sick Sick Sick

за варените неща незнам. Пресни зеленчуци може до 6 месеца във фризер, 3 в камерата на халдилника.

Ама нещо дето е варено и после замразено е по-малко хранително от замразено и после варено, затова не съм пробвала. Приготвяла съм предварително храна за 2-3 дена и държала в обикновен хладилник.

Общи условия

Активация на акаунт