Въпрос за майчинството.

  • 392
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
Значи да обясня накратко.Първото ми майчинство свършва на 30 юли,на 25 ноември ми е термина.Онзи ден мъжа ми питал счетоводитерката ни сега как стои въпроса и колко време трябва да се осигурявам.Тя казала,че можело на 4 часов работен ден и пак ще взимам две години майчинство.Да но нали болничните се определят от заплатата,ако съм на половин работна заплата,то ще взимам половината болнични.Аз пак ще говоря с нея,но все пак да попитам и вас възможно ли е това.
И още един въпрос имам.Колко дена са сега болничните преди и след раждане?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Болничните за бременност и раждане са общо 135 дни,като 45 дни преди термина се излиза в болничен з раждане, а остатъка - 90 дни е след самото раждане.
Базата за изчисляване на болничния е осигурителният доход за 6 месеца преди излизането в такъв. - 90 % от средно дневното брутно трудово възнаграждение, но не по-малко от 160 лева за 2006 год.
Иначе независимо дали си на пълно или непълно работно време - 4 часа ще вземаш 2 год. майчинство по настоящите закони.
Според мен е важно на колко би била осигурена преди болничния.

# 2
  • Мнения: 8 917
Болничните за бременност и раждане са общо 135 дни,като 45 дни преди термина се излиза в болничен з раждане, а остатъка - 90 дни е след самото раждане.
Базата за изчисляване на болничния е осигурителният доход за 6 месеца преди излизането в такъв. - 90 % от средно дневното брутно трудово възнаграждение, но не по-малко от 160 лева за 2006 год.
Иначе независимо дали си на пълно или непълно работно време - 4 часа ще вземаш 2 год. майчинство по настоящите закони.
Според мен е важно на колко би била осигурена преди болничния.

 Peace

160 лв са ти гарантирани - ако дадеш още инфо щеси осведомена докрай Peace  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 489
Благодаря ви момичета за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт