таванът в банята

  • 6 638
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
с какво се прави?
 майсторът, който ни шпаколова казва, че трябва да е с вар, а не с латекс - варта дърпала влагата, а латексът щял да почне да се лющи  и да пада newsm78 ама на мене доста остаряло ми се вижда това с варта, пък и нали сега има влагоустойчиви латекси  newsm78
вариантът гипсокартон отпада

# 1
  • Мнения: 4 965
Най-добре отдолу с водоустойчив латекс и отгоре с окачен таван.
Аз съм голяма фенка на окачени тавани, плоскости и т.н. - няма нужда таванът да се минава 3 ръце и да се измазва до припадък, за да е гладък; няма опасност да почне да чернее; лесно и бързо се поставя; мие се и стои красиво (т.е. зависи от вкуса).
При всяко положение, латекс.

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Най-добре отдолу с водоустойчив латекс и отгоре с окачен таван.
Аз съм голяма фенка на окачени тавани, плоскости и т.н. - няма нужда таванът да се минава 3 ръце и да се измазва до припадък, за да е гладък; няма опасност да почне да чернее; лесно и бързо се поставя; мие се и стои красиво (т.е. зависи от вкуса).
При всяко положение, латекс.
+ и вентилацията /ако нямат е прозорец/ не се вижда при окачен таван и се поддържа лесно.

# 3
  • софия
  • Мнения: 495
Водоустойчив латекс,окачен таван или пръскана мазилка Peace

# 4
  • Мнения: 4 546
вентилатор има, но окачен таван не искам да слагаме засега. а колко пъти трябва да се минава не ме интересува, защото няма да го минавам аз  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil притеснява ме да не почне да се лющи и да капе латекс или мазилка или каквото е там.

# 5
  • Мнения: 8 917
Водоустойчив латекс,окачен таван или пръскана мазилка Peace
Peace Чудесни идеи!

# 6
  • Мнения: 945
Нашия е със латекс (най евтиния в Германия) и нищо му няма. Проветряване му е майката.

# 7
  • Мнения: 5 475
Нашия е със латекс (най евтиния в Германия) и нищо му няма. Проветряване му е майката.

Точно така!  Peace

# 8
  • Мнения: 998
Нашия таван, го направихме с минерална мазилка, до момента нищо й няма, а стои много красиво!

# 9
  • София
  • Мнения: 418
С латекс, има водоустойчив и антибактериален (не става мухъл). Но си вземете не български, а вносен на водна основа. Българските са токсични поради част от състава им.
Ние сме с пръскана мазилка и понеже нямам възможност да я махнем, само ще я боядисам с немски латекс. Скъп е но покрива добре.
Успех!

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен варта е най- добрия вариант

# 11
  • Мнения: 213
Ние мазахме с латекс на "варова" основа - или така ми обясни продавачката ... Засега не е паднал де Wink

# 12
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
С латекс, има водоустойчив и антибактериален (не става мухъл). Но си вземете не български, а вносен на водна основа.

Само да добавя, че Латексът е вододисперсионна боя, няма Латекс, който да не е на водна основа, както и Фасаген. Само за информация де. Най-добрия вариант май е наистина окачения таван, макар ние да не го направим така, поради непостигане на консенсус по между ни.

# 13
Колкото и остаряло да звучи - вар. За мен това е единственото решение след като не искаш гипсокартон.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 044
Ние сме с окачен таван и вградени лунички,много е хубаво и е адски светло в банята Grinning

Общи условия

Активация на акаунт