Раждане по желание в 7-ми месец

  • 15 320
  • 126
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Това направо ме изуми и втрещи:

"Лекарите, които гледат тези недоносени бебета ни разказаха за новата мода сред българските майки и бащи, а именно детето да се ражда с планирано секцио през седмия месец от бремеността, когато още белите му дробове не са развити. Това става по желание на майката, защото, колкото и невероятно да звучи, вече й е омръзнало да бъде бременна. Но и със съгласието на акушер-гинеколога."

http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=9587

Ако е пускано, сори за повторението.

# 1
  • Мнения: 2 332
Абе колко луди хора има... не е истина просто.  Shocked

# 2
  • Мнения: 431
Как го допускат лекарите? То родителите могат всичко да исакт, побъркани хора много, но лекарите защо го допускат, срещу подкуп ли? Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 3 960
Не знам кой лекар ще се съгласи, но в клуб "МАйки..." се е случвало бременна жена да пита дали е възможно, понеже й е писнало да не може да спи....

# 4
  • Мнения: 46 437
Когато бях бременна, имах една клиентка от Гърция, тя ми разправяше същите истории за там, само, че модата била в 8-ми месец и така раждали дори медицински лица Crazy
За мен е лудост ...

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 #Crazy #Crazy #CrazyАко родителите не знаят какво правят... тогава лекарите са за съд! Close

# 6
  • Мнения: 412

Нямам думи  Sick - ужасна безотговорност, невежество и алчност (последното явно при въпросните "лекари", планирали тези раждания).
Чувала съм го преди години като клюка по адрес на манекенките, че раждат в първия ден на 9-и месец, за да не им се разтяга прекалено кожата на корема  newsm78, но ми звучеше толкова абсурдно, че не вярвах и мислех, че е поредната злобна измишльотина... Sick

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И тук имаше подобна тема, сигурно същата авторка.
Това с желанието вече ми идва в повече. Лекарската етика е редно да се спазва, но някои лекари са повече търговци, отколкото лекари. Незнам докога това ще се възприема като предимство на БГ Здравеопазването-секцио по желание, по желание раждане в седми месец ...

# 8
  • Мнения: 14 654
не мога да повярвам !
просто трябва да бъдеш най-безмозъчната жена на света ,за да причиниш това на детето си!
и дори майката да не е информирана за всички рискове -кой лекар ще се наеме така да рискува живот на дете? обикновено хората спират преждевременното раждане с помощта на куп лекарства и се молят да доносят бебетата си докрай . абе , наистина не мога да повярвам

# 9
  • Мнения: 3 034
Ами, следващата бременност мисля да го дам в кувьоз веднага след оплождането, що да дебелея и да се лишавам от алкохолец.... newsm78

# 10
  • Мнения: 4 806
все бях срещала ужасни неща, но това надминава всякакви представи за нормалност.

истината е, че просто нямам думи... в потрес съм.

# 11
  • Мнения: 260
Луди хора.....някои се пазим и треперим да не стане беля по-рано, а те-нарочно. А ако стане нещо, недай си боже, с детецето? 7-ми месец риска за живота е малък, но риска да остане с увреждания го има......с кой акъл? А дали лекарите предупреждават за рисковете, или само гледат да си приберат паричките? #Cussing out

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Ако това е истина за мен си е чисто и просто опит за УБИЙСТВО!
Как може да има такива изроди  #Crazy

Много се афектирах, но аз съм изживяла ужаса на преждевременното раждане и наистина е много страшно. Дори детето да оживее, месеци наред след това трепериш дали ще се развива нормално.

# 13
  • Мнения: 3 698
Колкото и достоверен да е цитираният източник, не мисля, че това е истина, а по-скоро журналист търсещ сензация си е добавил нещо.Така мисля аз.Не доумявам и написаното в същата статия:
"Тези деца почти са изконсумирали лекарствата за другите недоносени..."
Недоносените деца, са си недоносени, нима едните са с предимство, а другите им "консумират лекарствата".Кой би написал подобна глупост?!?
Всеки родител притежаващ телевизор или радио е запознат волно или неволно с рисковете от преждевременно раждане и се съмнявам майка носила детенцето си половин година да реши изведнъж, да рискува.Колкото до лекар предизвикал раждане в 7 месец единствено по желание на родилката, то той е престъпник, но моето мнение е, че лекар не би си рискувал дипломата и свободата, защото всяко мед.лице е запознато с огромния риск за живота и здравето на недоносеното дете.Всички знаем, че има много лекари които си искат допълнително заплащане за раждане, но едва ли някой е толкова ненормален , по-скоро ще си набавят сумата от раждане в 9 месец...

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
това може да го пожелае само човек, който не се е молил раждането да се забави още поне ден, за да получи детенцето му по-добри шансове да живее!
Трябваше да родя габриела на 5 май. през първата седмица на март получих сериозни контракции. почивката и хапчетата не помогнаха и се наложи да полежа в болница на системи и инжекции. уж закрепихме положението. и на мен ми тежеше коремът, мъчеше ме чакането, а принудителното лежане ме влудяваше. животът на детето ми обаче беше по-важен.
на 12 април стана ясно, че бебето ще се роди въпреки лекарствата. още повече, че темпът на нарастване ставаше все по-бавен. предупредиха ме, че при тегло под 2500 г бебето отива в неонатологията.
преживях най-дългите и най-кошмарни 4 седмици през живота си. хем детето ми беше на самостоятелно дишане и с отлични показатели по разните тестове. само го чакаха да порасне и да го излекуват от лепнатите му вътреболнични инфекции. 4 седмици на оскъдна информация и още по-оскъден нелегален контакт с детенцето ми! на никой не го пожелавам! по едно време бях почти сигурна, че няма да получа бебето си.

не мога да разбера толкова ли безумни са станали докторите и толкова ли безмозъчни родители има?!

Общи условия

Активация на акаунт