С какво храните 11 месечните бебоци?

  • 380
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте моми4ета, аз до сега все купувам готови пюрета, но ми се ще да взема вече да му приготвям сама това онова.До сега давах по следната схема:

сутрин (9.00 4аса)- мле4на ка6а 200 гр.
обед (13.00 4аса)- месно пюре
следобед ( 17.00 4аса)-  плодово пюре
ве4ер (21.00 4аса)- мле4на ка6а

Мле4ните каши ги давам защото не иска да пие никакво адаптирано мляко, а с кърменето ве4е не става.Едвам суква малко вечер.Ина4е до края на 6 месец бяхме само на кърма.
Струва ми се обаче, че е слабичък в сравнение с другите деца на неговата възраст.
Ще съм благодарна ако споделите с менюто на вашите дечица.
Целувки на всички  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 327
сутрин - мляко
преди обяд - плод, понякога пюре авокадо+банан+ябълка (ако е станала по-рано, ако е станала към 9 не иска нищо, най-много половин банан да хапне)
на обяд - месно пюре и от седмица понеже яде много малко си изпива към 140-150ml АМ
следобед - натрошавам плодове и сирене на табличката на столчето и тя си ги взема, после хапва и малко каша
вечер - мляко

# 2
  • Мнения: 2 467
Сутрин като се  събуди кърма.
Към 9-10 закуска (грис, качамак, бисквити, каша, попара). След това пак кърма за дояждане и приспиване.
Като се събуди станало вече обед и давам супа или манджичка с/без месо + десерт (настъган плод или пюре) и после дояждане пак с кърма.
Към 17 часа каша или пюре+ десерт и пак дояждане с кърма.
Към20 часа кърмее за вечеря и сън.
Вечер кърма на корем защото спим двете и бебка се самообслужва  Mr. Green та незнам колко пъти цока.

Домашно приготвено му давам от начало на захранването. Захранена на 6  навършени месеца.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 340
Ето какво хапва Ники:
8.30 ч. – попара, кус-кус или овесени ядки със сирене и масло
към 13 ч. – супа и някаква манджичка /през ден с месо/, аз му ги приготвям, и от двете хапва по 160-180 гр.
към 17.30 ч. – крем, каша или грис с АМ и плодово пюре или кисело мляко с бисквитики.
Вече се отбива и не иска кърма вечер, не иска и АМ, та общо взето това му е храненето за деня. Междувременно хапва и по някоя бисквитка.

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
5.30 - кьрма
8.30 - кьрма
10.30 - млечна каша 250 гр.
14.00 - месно пюре+плодово пюре=300 гр.
17.00 - понякога плод.пюре, понякога бисквити с ябьлка
18.30 - 2 банана с каша
20.00 - кьрма

не е 3ахранен с никакви млечни продукти до сега...след годинката ще стане та3 работа Wink Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 164
Като се събуди - кърма;
Закуска - попара или овесени ядки с масло и сирене или с плодово пюре;
Обяд - през ден редуваме месно със зеленчуково пюре, като зеленчуковите вече ги приготвям аз;
Следобедна закуска - млечна каша с плод или плодово пюре;
Вечеря - кърма.

# 6
Благодаря за отговорите момичета.
Ние обаче имаме и друг проблем.Имаме само зъб и половина и нищо което е малко по едро(с 4асти4ки) не може да яде, дави се и всичко трябва да е много финно пасирано, затова му купувам и пюрета които са за над 4 месец.Трябва и да са по рядки, че и гъстите го давят.Как да го накарам да гризка бисквитка?Страх ме е да не се задави.Вие пасирате ли всички манджи и супи?
И колко тежат бебчовците ви.Ние сме на 10 месеца и 6 дни и сме около 8.500.На дължина е около 80.Това дали е добре newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 340
Моят юнак отдавна яде храните непасирани, това че има зъби не значи, че може да дъвчи  Naughty. Отначало малко не ги харесваше, но свикна. Бисквитите ги яде без проблем, особено като му никнат зъби /давам му обикновени бисквити, защото всички други са с мляко/. Много обича солети, но два пъти се задави жестоко и ги спрях. За теглото и ръстта просто нямаш повод за притеснение - моят на 11 месеца беше 8 320, 73 см., а е роден едричък, посто не наддава по много.

# 8
  • Мнения: 271
Моята бебка е на 10м. и 1/2 та тя в началото на 10-тия месец беше 71см. висока и 9кг. Имаме големи бузки де Laughing  Струват ми се малко обаче килограмите ви за тоя ръст. Но това със см. и кг. е много относително нещо. Зависи и вие какви структури сте.
За храната през деня:
в 9.00 сутринта - попара(чай, сиренце, масълце, сухар и много малко захар)
в 13.00 месно/зеленчуково пюре 200-300гр.
в 17.00 кисел/крем 200-250гр.
в 21.00 кърма колкото й поеме коремчето.
А често хапваме и солети, бисквити, крекери и банани. За протокола нямаме нито един зъб.

Общи условия

Активация на акаунт